13.10.21, 17:01Fot. screenshot - YouTube (Super Express Sport)

,,Zero tolerancji’’. FIFA o ,,odrażających zachowaniach’’ w czasie wczorajszego meczu

FIFA zapewnia, że dokładnie przeanalizuje skandaliczne zdarzenia, do jakich doszło w czasie wczorajszego meczu Polski z Albanią w Tiranie.

Reprezentacja Polski po zaciętym meczu pokonała wczoraj na stadionie w Tiranie Albanię 1:0 i uczyniła milowy krok na drodze do mistrzostw świata w Katarze. Spotkaniu towarzyszyły jednak skandaliczne okoliczności. Od początku swoją wrogość do Polaków wyrażali albańscy kibice. W 77. minucie, kiedy gola strzelił Karol Świderski, z trybun w stronę polskich zawodników poleciały różne przedmioty. Wówczas sędzia był zmuszony na kilkanaście minut przerwać mecz.

Na wczorajsze wydarzenia w oficjalnym oświadczeniu odpowiedziała już FIFA. Federacja zapewnia, że przygląda się raportom dotyczącym wczorajszego meczu Polski z Albanią. Badane są też zachowania kibiców z meczu Anglii z Węgrami.

- „FIFA obecnie analizuje raporty z meczów eliminacyjnych do MŚ, które odbyły się ostatniej nocy, by podjąć najbardziej odpowiednie działania.FIFA zdecydowanie potępia incydenty z meczów Anglia – Węgry i Albania – Polska i chciałaby zapewnić, że jej stanowisko pozostaje stanowcze w odrzucaniu każdej z form przemocy, dyskryminacji lub nadużyć. FIFA ma bardzo wyraźną postawę zerowej tolerancji wobec tak odrażających zachowań w piłce nożnej”