07.04.21, 13:40fot. yt/rafał ziemkiewicz

Ziemkiewicz o Chojeckim: Męczennik i bohater lewicowo-liberalnej bańki informacyjnej

Jak opisuje dzisiejsza "Rzeczpospolita" pastor Paweł Chojecki może trafić za kratki z uwagi na obraźliwości i zniesławienia, jakich używał w odniesieniu do Głowy Państwa.

Z jego wypowiedzi można zacytować na przykład następujące określenia, której padły pod adresem Prezydenta: „Gó...o w błyszczącym papierku", „mały świetlik, raczej z kibla świetlik", „jełop skończony", „baran", „zdrajca", „tchórz skończony".

Wszystkie te określenia padły w prowadzonym przez Chojeckiego programie „Idź Pod Prąd”.

Chojecki jest także znany z tego, że ubliża także katolikom. - „Katolicka zidiociała Polska",,,Polacy są gnidowaci" – to tylko niektóre z określeń, jakich używał Chojecki.

Obecnie zostały mu postawione przez prokuraturę zarzuty, że nawoływał publicznie do wszczęcia wojny z Koreą Północną, za co grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do sprawy odniósł się publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz, który uważa, że przestawianie kogoś jako ofiary, to obecnie metoda na zdobycie rozgłosu i poklasku środowisk lewicowo-liberalnych.

"Krok pierwszy: naubliżaj publicznie, np. w necie, Prezydentowi RP. Krok drugi: poproś kogoś znajomego, żeby złożył na ciebie doniesienie do prokuratury. Prokuratura odeśle mu standardowy druczek o wszczęciu »postępowania w sprawie«. Krok trzeci: pokaż ten druczek mediom »totalnych«. Krok ostatni wykonają one już same z siebie, bijąc na alarm, że pisowski reżim chce cię wsadzić do więzienia na pięć lat. I korzystaj ze swoich Warholowskich »pięciu minut«, pławiąc się w zachwytach lewicowo-liberalnej bańki, jakim jesteś męczennikiem i bohaterem" – pisze na swoim portalu ziemkiewicz.info publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje także na „na intelektualną bezradność lewicy, która oprócz tworzenia fake newsów i tkwienia we własnej bańce informacyjnej, nie potrafi zaproponować żądnej konstruktywnej alternatywy” - czytamy.

Kiedy prawica znajdowała się "pod wozem", co trwało wiele lat, to była w stanie zorganizować media tak, aby mogły się one przeciwstawić propagandzie rządów PO-PSL.

"A i teraz, choć rządy PiS, wbrew stereotypowi, wcale temu nie sprzyjają, potrafi tworzyć takie miejsca na intelektualnej mapie kraju jak, dla przykładu, Strategy&Future, Nowy Ład, Klub Jagielloński czy Nowa Konfederacja" – pisze Ziemkiewicz.

"Jedynym obszarem opozycyjnej innowacyjności okazuje się sfera słowotwórcza: »wyp***dalać« czy »ch*j ci w dziąsło« stają się z braku laku jedynymi pomnikami programowej myśli i politycznej strategii »elit«" – ironicznie stwierdza Ziemkiewicz.


mp/ziemkiewicz.info

Komentarze

Oni mają swoją bańkę2021.04.8 17:08
wy macie swoją. Jesteście warci siebie nawzajem, Mariuszu. A może było już o tym na Frondzie, co? https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krystyna-pawlowicz-szokuje-wpisem-zostal-skasowany-a-pawlowicz-przeprasza/vyn7ylw
Jakub2021.04.8 6:18
Ale przynajmniej nie biega do katówny jak ty nieszczęśniku.
Lech2021.04.11 10:30
Że nie biega, to dobrze... ale co do rzeczy to ma w sprawie prawdziwości wypowiedzi? "Jakub" pije do kogoś, ale nie "śpiewa" w samej sprawie - niczego nie "wyśpiewał".
KAKA2021.04.7 17:52
pytanie 1-kogo reprezentuje chojecki? 2- skad ma pieniadze 3-dlaczego szkaluje Polske i polakow bedac tu i jedzac Polski chleb.
Robot?2021.04.11 10:20
Zupełnie nieistotne zagadnienie świadczące o głupocie myśli. Jezusa też by tacy pytali - skąd bierze pieniądze, kogo "reprezentuje" - będąc tam i jedząc "Żydowski Chleb". O prawdziwości słów - ani mru mru. Przeciętny polski niby-katolik w duchu "polskiego katolicyzmu ludowego".
Bystry2021.04.7 16:52
Nasz szanowny Pan Premier. Nawolywal do nienawisci i rosprawieniem sie z prawowita glowa sasiadujacego panstwa i nic mu sie nie stalo. Widac w tym kraju podrzegaczy sie nie kara.
Agnieszka2021.04.7 16:19
Nie cierpię gościa i życzę mu sanatorium za kratkami i zamknięci jego sekty, ale nie rozumiem. Ma zarzut za nawoływanie do wojny z Koreą Północną? Jakby Koreę Północną namawiał do ataku na Polskę, to zarzut rozumiem, bo to zdrada. Jeżeli jednak atak na to totalitarne państwo traktuje ktoś na przykład za sposób ocalenia prześladowanej terrorem ludności koreańskiej, to w polityce takie rozwiązania są uprawnione nawet moralnie a nie tylko prawnie. Można się z tym nie zgadzać z punktu widzenia politycznego czy moralnego, ale gdyby to było karalne, to jakie zarzuty powinni dostać politycy, którzy wysłali polskich żołnierzy do ataku na Irak?
coś jest źle...2021.04.7 14:58
Ziemkiewicz jak papuga powtarza po innych mediach - tworzą obraz niezgodny z rzeczywistością. Szkoda, że fronda nie zachowa się obiektywnie i nie zacytuje swojej rozmowy z pastorem (założę się, że nawet nie zapytaliście go o jego wyjaśnienia!). Pastor dziś w programie w IPP odpowiadał na te powielane manipulacje
coś jest źle...2021.04.7 15:06
link zapewne nie przejdzie, ale tytuł programu to: FRAGMENTY ROZPRAWY! Czy Prokuraturą i Sądem zniszczą pastora Chojeckiego? 2021.03.07
­2021.04.7 13:54
A co z red. Semką?
Z którego psychiatryka ten prokurator?2021.04.7 13:53
"Obecnie zostały mu postawione przez prokuraturę zarzuty, że nawoływał publicznie do wszczęcia wojny z Koreą Północną, za co grozi mu do pięciu lat więzienia."
Bystry2021.04.7 16:51
Nasz szanowny Pan Premier. Nawolywal do nienawisci i rosprawieniem sie z prawowita glowa sasiadujacego panstwa i nic mu sie nie stalo. Widac w tym kraju podrzegaczy sie nie kara.
robacze2021.04.7 13:49
ZIEMKIEWICZ AUTORYTETEM??????? eh........ brak słów .................. to jest włąśnie obraz prawicy. ...... żałosne
Józef Bonkzdupytuska2021.04.7 14:13
Proszę o argumenty i coś na poparcie stawianej przez pana tezy, bo napisanie takiej banialuki potwierdza tylko to co napisał redaktor Ziemkiewicz.
Rafał A. Ciemkiewicz2021.04.7 13:48
Żałosne info.
Józef Bonkzdupytuska2021.04.7 14:16
Dla twojej głowy żałosne dla mnie merytoryczne i trafione w punkt. Czytałem Michnikowszczyznę szanownego redaktora Ziemkiewicza bardzo dobra lektura polecam.
keller-krawczyk żydowska ratyzacja Europy2021.04.7 13:48
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Pfft2021.04.7 13:54
Słowiczek Poznański, jakie ty musisz mieć smutne życie...
Józef Bonkzdupytuska2021.04.7 14:19
Ciekawe zestawienie muszę przyznać. Chciałbym osobniku abyś podjął jakieś leczenie psychiatryczne, bo czuję, że coś jest nie tak ze zdrowiem. Życzę powrotu do zdrowia.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.7 13:43
Znowu atak na Pałacowego Debila!