04.05.19, 10:20(fot.youtube)

Ziemkiewicz w punkt! ,,Taka jest oPOzycja - antykatolicyzm i puste frazesy''

Donald Tusk wygłosił na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt: "O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Słuchaczy powitał Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny czasopisma "Liberté!". Jego wystąpienie okazało się być antyklerykalną propagandą. Nie milkną echa po tym wydarzeniu. 

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do niego na Twitterze:

- Nie mówcie, że pan Jażdżewski tak sobie przechodził z tragarzami, zobaczył pustą mównicę i pojechał. A sala pełna Rzeplińskich przyjęła jego „świnię w błocie” etc oklaskami bo nie zauważyła, że to jeszcze nie Tusk. Po prostu taka jest dziś oPOzycja: antykatolicyzm i puste frazesy - napisał publicysta

Dziennikarz podsumował jednym zdaniem również wystąpienie Donalda Tuska:

- Plus przechodzony cokolwiek czar „Polaka, który zrobił największą karierę w UE” - czytamy

 

 

Komentarze

Urszula2019.05.4 13:52
Nikt nie występuje przeciwko katolikom, nikt nie występuje przeciwko samej religii jeśli ta religia nie narzuca innym swoich dogmatów i nie jest wykorzystywana do siania nienawiści przez samych katolików. Jesteśmy przeciwni rozpasaniu kleru, wykorzystywaniu, wyłudzaniu środków z budżetu państwa. Jesteśmy przeciwni mieszaniu sie kleru do polityki. Jeśli ktoś wybrał zawód księdza (tak, tak, to jest zawód) to wiedział co mu wolno, a co nie wolno.
Jana2019.05.4 19:25
Jesli ktoś wybrał zawód dziennikarza(tak tak zawód) to nie powinien zgrywać prokuratora,bo prawa nie skończył,bo do tego trzeba mieć mądą głowe,a nie zakuty łeb.
www2019.05.4 12:53
Andrzejku, zgłoś zbrodnie Kościoła do prokuratury i zatrzymaj w ten sposób jego działalność. Dlaczego Andrzej tego nie robi? Po prostu dlatego, że nie ma czego zgłaszać. Andrzejek jak wszyscy lewacy robi tylko sztuczny dym :)
andrzejhahn32019.05.4 12:37
STOP ZBRODNICZEMU kosciolowi katolickiemu
andrzejhahn32019.05.4 12:36
trzeba powstrzymac katolickie rozpasanie i oszustwa jak i religijny fanatyzm
GNIDY KOSZERNE2019.05.4 12:13
MYSLE ZE TYCH WYWROTOWCOW ANTY POLAKOW TRZEBA WALIC W RYJ I PATRZEC CZY ROWNO PUCHNA.TO SA KANALIE Z PIEKLA RODEM.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I ZYDKI2019.05.4 12:09
ZYDOKOMUNA JUZ STAJE NA GLOWIE ZEBY CZYMS ZACZAROWAC POLAKOW ALE NA TE PUSTE FRAZESY ZALAPAC SIE MOGA TYLKO JUDASZE NAUCZYCIELE LUB CZLONKOWIE PARTII OSZUSTOW.
www2019.05.4 10:47
Racja. A żeby tym pustym frazesom nadać mocy, które zaznaczyłyby je w przestrzeni medialnej, należy użyć populistycznych środków stylistycznych, typu wulgaryzmy i chamstwo, co niniejszym uczyniono. To jak w filmie z nudnymi dialogami: do dialogów wrzuca się co drugie słowo "ku..." i plebs to kupuje. Taką taktykę ideową obiera PO: brak programowy zastępuje rzucaniem mięsa i naiwnie myśli, że to wystarczy.
Moni2019.05.4 10:43
Przypominam, że w tej na wskroś lewackiej, antypolskiej i antykatolickiej burdzie uczestniczył prezes PSL - Kosiniak Kamysz. Siedział tuż obok tego Jażdżewskiego. Przypominam również, że hymnem statutowym PSL jest "Rota". Od niego PSL-owcy zaczynają każde zebranie. Zauważam też, że zbyt wielu duchownych bezrefleksyjnie pozwala działaczom PSL-owskim brylować na uroczystościach kościelnych. Czy to się w końcu zmieni?