07.10.17, 20:40Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, Youtube

Ziobro: Jestem gotów wyciągnąć rękę do prezydenta

Podczas sobotniej konwencji Solidarnej Polski, lider tego ugrupowania i zarazem minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro zadeklarował, że jest gotów "wyciągnąć rękę do współpracy, do pana prezydenta".

"Chciałbym powiedzieć i tutaj zadeklarować, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czterdziestokilkulatkowie mogli ze sobą dobrze współpracować i działać na rzecz Polski"- stwierdził Ziobro, odnosząc się do wywiadu, którego niedawno udzielił "Gazecie Polskiej" prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

"Jestem przekonany, że mogę nie tylko w swoim imieniu, ale wszystkich tu nas zebranych z Solidarnej Polski, wyciągnąć rękę do współpracy, do pana prezydenta i że uznamy, że nie osobiste sprawy, nie osobiste ambicje, ale Polska, nasza lojalność wobec wyborców, tego, co obiecywaliśmy, połączy nas we wspólnym wysiłku na rzecz dobrej zmiany, która leży na sercu nam wspólnie"- podkreślił minister. 

W ocenie szefa resortu sprawiedliwości, wcześniejsza propozycja w sprawie KRS, przewidująca dwie izby, stanowi lepsze rozwiązanie, jednak nie ma przeszkód do zawarcia kompromisu z prezydentem. 

"Znając swoje racje i argumenty, szanujemy inny punkt widzenia i wrażliwość, bo najważniejszy jest wspólny cel: dobra zmiana w sądownictwie i ufam, że na zasadzie mądrego, dobrego kompromisu i porozumienia uda się ją zawrzeć"- powiedział minister. Jak jeszcze raz zaznaczył, nie liczą się ambicje osobiste polityków, ale wspólny cel obozu Dobrej Zmiany.

yenn/PAP, Fronda.pl