03.11.21, 12:22Fot. Screenshot You Tube - TVP Info

Ziobro o oskarżeniach Tuska: Szczyt cynizmu!

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do słów przywódcy opozycji totalnej, Donalda Tuska, który w dzień zaduszny odczytał list z pogróżkami, jaki otrzymał oraz obarczył za to Jarosława Kaczyńskiego. To „szczyt cynizmu” - skomentował Zbigniew Ziobro i przypomniał przewodniczącemu PO, że to przecież on był politycznym patronem naczelnego hejtera polskiej polityki, Janusza Palikota i to właśnie członek Platformy, Ryszard Cyba, dokonał pierwszego mordu politycznego w III RP.

Szczyt cynizmu! Gdzie był Donald Tusk, kiedy jego polityczny wychowanek J. Palikot mówił na wieczorze wyborczym PO: „zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż”?! Kilka miesięcy później próbował tego dokonać członek PO – Ryszard Cyba” – napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Szef Solidarnej Polski dodał również: „Zaduszki to dzień, gdy Polacy wspominają zmarłych i oddają im szacunek, a nie żerują na ich śmierci, jak D. Tusk przywołujący śp. P. Adamowicza, by atakować J. Kaczyńskiego. Dość tej szczujni! Trzeba opamiętania!”.  Ziobro poinformował też, że zarekomendował prokuraturze wszczęcie postępowania w sprawie listu z pogróżkami, który czytał Tusk.

Przypomnijmy, że w święto zmarłych szef PO zamieścił w mediach społecznościowych filmik, w którym wspominał śmierć tragicznie zamordowanego podczas WOŚP prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Adamowicz był przez lata wspierany przez Platformę, ale gdy nawet w tej formacji zaczęto zdawać sobie sprawę, że jak mówił nagrany na taśmach prominentny polityk PO, Sławomir Neumann, Adamowicz „ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach”, Platforma przestała go popierać i w wyborach na prezydenta Gdańska wystawiła przeciwko niemu własnego partyjnego kontrkandydata, którym był Jarosław Wałęsa.

W półtoraminutowym filmiku Tusk utyskiwał też na wzrost nienawiści w życiu politycznym i publicznym za co obarczył bezpośrednio szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący PO, zapewne przez nieuwagę, zapomniał dopełnić całokształtu kontekstu i omieszkał dodać, że to on był przez lata politycznym promotorem takich niedoścignionych specjalistów od mowy nienawiści, jak Janusz Palikot czy Stefan Niesiołowski, a i dziś tego typu popisu serwuje Polakom co jakiś czas polityk PO Sławomir Nitras.

Tusk omieszkał też dodać, że to w czasie, kiedy on sprawował funkcję premiera RP, członek PO, Ryszard Cyba został autorem pierwszego mordu politycznego, jak swego czasu nazwał to wydarzenie sam Tusk, dokonanego na polityku PiS.

Przypomnijmy, że 19 października 2010 roku Cyba zaatakował pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Morderca z PO wtargnął do niego, gdy znajdowało się tam 5 osób. Cyba zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku 8 strzałów z broni palnej, co stanowiło całą zawartość magazynku. Cztery z tych strzałów trafiły Marka Rosiaka, który poniósł śmierć na miejscu.

Ryszard Cyba posiadał więcej amunicji i planował strzelać dalej do znienawidzonych przez siebie polityków PiS, ale nie udało mu się przeładować broni. Zaatakował więc paralizatorem, a następnie nożem kolejnego pracownika biura, znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. Napastnik zadawał mu ciosy nożem oraz próbował poderżnąć ofierze gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę, poranił także ręce, którymi Paweł Kowalski się zasłaniał. Według świadków, w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego.

Już po zatrzymaniu przez służby Cyba w obecności mediów powiedział, że żałuje, iż nie ma już broni, bo by powystrzelał wszystkich pisowców. Wyraził też żal, że wystrzelił tylko osiem z posiadanych czterdziestu dziewięciu pocisków.

 

ren/twitter

Komentarze

Polak2021.11.4 9:21
"Projekt „reformy” sądownictwa zakłada, zgodnie ze sposobem myślenia władzy, że spolegliwość sędziów i rezygnację z niezawisłości można kupić dając podwyżki. Mam dla PiS złą wiadomość - nie mierzcie wszystkich swoją wypaczoną miarą. Sędziowie się nie sprzedadzą" - Jakub Wende
Dam2021.11.4 8:10
1. Jeżeli piszecie o Opozycji Totalnej, to powinniście też nazywać partię rządzącą Totalną Władzą, bo do tego odnosił się Budka. 2. Ryszard Cyba starał się najpierw dokonać zamachu na posła SLD, potem był pod pałacem prezydenckim, i dopiero wtedy poszedł do biura PIS (a ponoć wcześniej wypytywał o Niesiołowskiego z PO). Dziwne zachowanie, jak na kogoś, kogo Zero chce identyfikować z PO. Ale nie ma takiego kłamstwa, do którego ten człowiek klaszczący po słowach broniących pedofilię by nie powiedział.
Filip2021.11.4 5:57
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Austriak Gerard Birgfellner zeznał, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty z banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawa tylko nękała Austriaka. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Prokuratura również nie zajęła się sprawa. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny powinien ścigać osoby winne gróźb karalnych, a nie je usprawiedliwiać! Zbigniew Ziobro obawia się, że po przegranych wyborach i utracie władzy będzie sądzony, dlatego chce wymienić sędziów na swoich. Ten człowiek zdewastował sądownictwo i znajduje uznanie jedynie wśród ciemnego ludu lub osób związanych z obozem władzy.
janton2021.11.3 20:52
Zero z poparciem 0,2 % macha kaczorem.... toż to istny kabaret
gorka2021.11.3 19:34
Najlepiej ignorować tego folksdojcza. Trzeba jednak wzmóc ochronę Prezesa, ponieważ TW Oskar nie zrobił tego bez celu. Moim zdaniem jest to wskazanie Prezesa Kaczyńskiego drugiemu Cybie. Ale może być rozważany przez BND inny wariant operacyjny. Np. atak na kogoś z bliskiego otoczenia politycznego TW Oskara i wskazanie na rządzących jako winnych faszyzacji kraju. A to może być pretekstem do interwencji zewnętrznej w celu przywrócenia praworządności. Traktat daje taką możliwość.
Maciej2021.11.3 17:45
Donald Tusk = STASI !!!!!!!!!!!!!!!!! = T.W. "OSKAR" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Filip2021.11.3 20:46
Z uporem maniaka wypisujesz te same kłamstwa! Jeszcze ci się nie znudziło? Czy ty jesteś T.W. "Maciej"? :)
ARON2021.11.3 16:49
POD KLUCZ TEGO ZDRAJCE TUSKA NACO CZEKACJE TYLKO TAM
Filip2021.11.3 20:48
Sądząc po twoich wpisach masz IQ poniżej 70. Pewnie nawet podstawówki nie skończyłeś?
izydor2021.11.3 16:48
Wierny kundelek. Nie będziesz brał imienia prezesa mego na daremno. Może prezes zauważy i za uszkiem naszego kundelka podrapie?
POLIKRATES2021.11.3 16:45
PREZ DLACZEGO MOZEES TVP JACEK KURSKI WYLACZYL TELEFON TVP 22/ 5474202
Anonim2021.11.3 15:24
Miękiszon Zero
...2021.11.3 14:17
Panie Zero, przyjdzie czas, że się Pana rozliczy z funduszu, z którego dajecie kasę niezgodnie z przeznaczeniem.
Anonim2021.11.3 16:09
Nikt go nie rozliczy:) Dlatego robi co chce. Polska to republika bananowa i politycy mogą okradać polaczków ile wlezie. Skąd się biorą polish jokes w Ameryce? Z życia pani ... z życia.
jula2021.11.3 13:50
Co z mordercą prezydenta Adamowicza? To śledztwo, to Pana porażka, Panie ministrze. Nawet nie będę dociekać ile jest premedytacji w takim prowadzeniu śledztwa.
lucek2021.11.3 14:33
Tym bardziej że Cyba został szybko skazany za rządów PO. W dodatku nie próbował - jak twierdzi ms/pg - zastrzelić kaczyńskiego.
STARZY WYSZLI MAM CHWILĘ, WIĘC:2021.11.3 13:32
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Jenny2021.11.3 13:19
Ziobro do pierdla!
Anonim2021.11.3 13:18
Miękiszon Zero, nieudacznik, który nawet w konkursie na największego przegrywa zająłby drugie miejsce, człowiek który w ramach zemsty za śmierć tatusia zarżnął polską transplantologię, cce decydować, kto jest największym hipokrytą i cynikiem???? WON KREATURO!!!!🤢🤮🤮🤮 BTW, gdybyście chcieli wiedzieć, dlaczego nie dostaliśmy kasy z FO i becelujemy codziennie 1 mln euro kary z ID, to właśnie przez ta zakłamaną mendę.
Karol2021.11.3 13:52
Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny powinien chyba zająć się groźbami karalnymi a nie usprawiedliwiać tych, którzy je piszą...?
AAAtomek2021.11.3 13:16
Po zmianie władzy członkowie reżimu staną przed sądem. Takie życie.
Anonim2021.11.3 13:36
Najpierw ci oswojeni przez Niemców.
Wania ale z Was zakpiłem2021.11.3 13:55
chodzi o Tłukoszenkę
SZOK! HIMALAJE HIPOKRYZJI, MEGA MASAKRA2021.11.3 13:12
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
SZOK! HIMALAJE HIPOKRYZJI, MEGA MASAKRA2021.11.3 13:09
Bardzo łatwo jest być politykiem, chlapać jęzorem na prawo i lewo i opowiadać dyrdymały. Natomiast życie jest tu i teraz. Gdyby któryś z tych polityków musiał porozmawiać z którąś ze zgwałconych pacjentek albo z rodzicami głęboko uszkodzonego płodu, to by po prostu zamknął buzię - mówi dr Maciej Socha, specjalista ginekologii i położnictwa, ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku.
Filip2021.11.3 13:01
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Dziennikarze wartość samych tylko nieruchomości Daniela Obajtka oszacowali na 35 mln zł. Zbigniew Ziobro nie rozliczył żadnej afery z udziałem polityków związanych z obozem władzy. To jest szczyt cynizmu!
KRZYSIEK2021.11.3 13:05
JESTEŚ DUREŃ BEZ SZKOŁY
Filip2021.11.3 20:40
@ "KRZYSIEK". Zanim znowu napiszesz coś głupiego skończ zaocznie podstawówkę. Jeśli sobie nie poradzisz, to weź korepetycje nieuku!
Anonim2021.11.3 17:38
Przecież nikogo nie rozliczy:) On "poszedł do polityki" nachapać się.
Grizzly2021.11.3 13:01
Jest pan zerem panie zero. Pozdrowienia dla kotki Pati
KRZYSIEK2021.11.3 13:08
KOTKA TO PRZECIEŻ JEST Z TUSKIE DON
matis892021.11.3 12:59
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
"Autorytet"2021.11.3 12:54
Zbigniew Ziobro o Tusku informującym o otrzymanych mailach z groźbami : "Szczyt cynizmu!"...bezczelność to drugie imię gostka który do tej pory NIE został rozliczony z przekrętu na 280 mln zł. i ciągle pełni funkcję Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.
ks. Bartołt2021.11.3 12:52
Można przecież zainstalować Ubuntu albo Linux Mint w wersji PL.
Rumcajs2021.11.3 12:50
Największym wirusem jest PiS u władzy.
Rumcajs2021.11.3 12:54
Największym wirusem jest Pyszczące PO czyli tzw. Poyeby
Rumcajs2021.11.3 13:12
Kłamiesz, podszywie. —————————————————————————————————————————————————————— Największym wirusem jest PiS u władzy.
ak2021.11.3 12:36
Póki co Ziobro ma prokuraturę w kieszeni, niech ją pilnuje i wykorzystuje do tego, do czego jest powołana. A komentowanie zachowań polityków niech zostawi dziennikarzom. Jednym słowem nos w sos.
to co ma aresztować2021.11.3 12:46
"uczciwych" POplatfusów
Rumcajs2021.11.3 12:35
Co robi Prokurator Generalny na wieść, ze parlamentarzyści i uczestniczka Powstania Warszawskiego dostali groźby? Atakuje D. Tuska, który to nagłośnił. Jeśli to nie jest szaleństwem, to co nim jest???
PYTANKO2021.11.3 12:34
Szczyt cynizmu to coś mniejszego niż himalaje hipokryzji?
Maciej Piwowar2021.11.3 12:32
W Polsce są TRZY PARTIE PROGRAMOWO ZBLIŻONE: Solidarna Polska Zbigniew Ziobro ,Partia Republikańska-Adam Bielan ,Federacja dla Rzeczpospolitej -Marek Jakubiak. Dziwie sie ,że NIE połączą Sił ,jako JEDNO STRONNICTWO-Partia. Programowo zbliżone do dawnego PAX-Bolesław Piasecki. Znam WIELE OSÓB którzy by na taką partie zagłosowali.
nie ma wybaczenia2021.11.3 12:30
dla POmarszczonej łysiejącej, drżącej POchewy Naczelnej
YORK2021.11.3 12:27
Zamknac ryzego dla bezpieczenstwa jego.