08.07.14, 16:24

Ziobro: wspólny cel prawicy to odwołanie rządu Tuska

„To była wstępna rozmowa, więc trudno mówić o propozycjach do zaakceptowania lub nie” – mówi Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVP Info. Szef Solidarnej Polski podkreślił, że w ewentualnej koalicji PiS miałoby znaczący głos, ale „koalicja wymaga kompromisów”.

„Umówiliśmy się na kontynuowanie rozmów, Solidarna Polska jest zdecydowanie pozytywnie nastawiona do procesu konsolidacji na prawicy” – mówił Ziobro o wyniku pierwszej rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, która odbyła się w poniedziałek.

Szef SP podkreślał, że jego ugrupowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało 4 proc. poparcia, ma więc tytuł, „by oczekiwać umowy pisemnej, która gwarantowałaby naszemu środowisku obecność w sejmikach, samorządach i w polskim parlamencie”.

„Myślę, że jeżeli są uczciwe intencje wszystkich stron, to nie będzie problemu, by taką umowę skonkretyzować na piśmie” – uznał Ziobro.

„Bardzo doceniam, że Jarosław Kaczyński zainicjował to spotkanie i do niego doszło. Była to dobra rozmowa; postawiliśmy wspólną, zgodną diagnozę aktualnego stanu, w jakim znajduje się Polska pod fatalnymi rządami Donalda Tuska. Ustaliliśmy, że naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego, co możliwe w ramach demokracji, by ten fatalny, szkodliwy rząd odwołać” – podsumował wynik rozmów lider Solidarnej Polski.

pac/tvp info

Komentarze

anonim2014.07.8 16:45
A ktoś przewidywał ze może pójść w niepamięć? Nie tej klasy polityk, dla takich będzie jednak miejsce, juz się lewakom rura pali ze strachu!
anonim2014.07.8 17:14
Gdyby ten rząd miał krztę honoru sam by odszedł. Ja martwię się, że nawet jeśli prawica dojdzie do władzy, to czy uda się odwrócić działanie prowadzące do destrukcji kraju, pewne decyzje już zapadły a majątek kraju wysprzedany, tego się nie da odzyskać.
anonim2014.07.8 17:19
@Prof. CzęstochowskiPoeta Tak po prawdzie to każdy był jakiś. Korwin też. Może z błędów wyciągną wnioski.
anonim2014.07.9 9:21
Tusk jest zerem!!!
anonim2014.07.9 9:26
Najlepiej byłoby w ogóle nie powoływać rządu Tuska.