20.03.17, 08:10

Złapany pedofil okazał się bratem sędziego

Sędzia Piotr Kluz znalazł się w składzie orzekającym, który zdecydował o wysłaniu do więzienia Zygmunta Miernika. Wcześniej Piotr Kluz był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, gdy próbowano przeforsować przepisy o chemicznej kastracji pedofilów. Niedawno w Rumunii zatrzymano Tomasza K., podejrzanego o pedofilię. To brat sędziego Kluzy – informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”.

W miniony weekend na jaw wyszły szokujące informacje dotyczące Tomasza K., brata sędziego. To on okazał się pedofilem zatrzymanym kilka tygodni temu w Bukareszcie – informuje „Codzienna”.

Dziennik „Fakt” cytuje Piotra Kluze: „To dla mnie szok. Nie wiedziałem nawet o zatrzymaniu brata”. Tomasza K. namierzyli policjanci z Łodzi walczący z pedofilią, a trop doprowadził ich do Rumunii. – Chodziło o materiały pedofilskie o bardzo brutalnym charakterze. Nawet z zarejestrowanymi gwałtami na dzieciach – mówi „Codziennej” policjant znający kulisy skandalu. Tomasz K. od 2010 r. pracował w Instytucie Polskim w Bukareszcie, posługiwał się paszportem dyplomatycznym, ale nie chronił go immunitet. Dlatego mógł zostać zatrzymany przez policję. Śledczy twierdzą, że wymieniał się z innymi pedofilami z całej Europy makabrycznymi filmami i zdjęciami.

– Mężczyzna stanie przed sądem w Rumunii, ale nie jest wykluczone, że po powrocie do Polski będzie wzywany przez prokuraturę – powiedział „Codziennej” mł. insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Po odejściu z Ministerstwa Sprawiedliwości Kluz wrócił do orzekania. W sierpniu 2011 r. odebrał od Bronisława Komorowskiego akt powołania na sędziego sądu okręgowego. Obecnie sędzia Kluz figuruje na liście sędziów IX Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Był przewodniczącym składu orzekającego, który wydał skandaliczny wyrok skazujący Zygmunta Miernika na 10 miesięcy pozbawienia wolności za rzucenie tortem w sędzię, która zdecydowała o zawieszeniu procesu Czesława Kiszczaka.

– Sędzia Kluz nie pozwolił mi uczestniczyć w ogłoszeniu wyroku – powiedział „Codziennej” Zygmunt Miernik, który nie ma najlepszej opinii o kondycji wymiaru sprawiedliwości. Gdy Piotr Kluz był wiceministrem sprawiedliwości, PO forsowała ustawę o kastracji chemicznej pedofilów, a także podwyższenie kary za kolportowanie zdjęć pedofilskich w internecie.

emde/tvp.info