23.12.15, 09:50

Zmarł Maciej Szczepański propagandysta Gierka klasy Michnika!

Maciej Szczepański, komunistyczny propagandysta polityki sukcesu za rządów Edwarda Gierka, nie żyje. Stał się wzorem dla dzisiejszych telewizyjnych propagandystów. Miał 87 lat.

Pogrzeb dziennikarza odbędzie się w Sosnowcu. Kariera Szczepańskiego jest przykładowa: w 1953 r. Szczepański został członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w latach 1960-1966 sprawował funkcję kierownika Wydziału Propagandy i Agitacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach, zasiadał też w jego plenum i egzekutywie.

W latach 1966–1972 Szczepański był redaktorem naczelnym „Trybuny Robotniczej” - śląskiego dziennika, organu KW PZPR w Katowicach. Potem, między 1968 a 1975 r. zasiadał w Komitecie Centralnym PZPR. Od 1969 do 1985 r. był posłem.

Byl współtwórcą polityki propagandy sukcesu Edwarda Gierka. Nazywano go "Barabaszem" lub "Krwawym Maćkiem".

- W trakcie pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II starał się pomniejszyć jej znaczenie poprzez wydanie polecenia kamerzystom „kamery na klechę”, tak aby nie pokazywano w telewizji faktycznej liczby osób, które uczestniczyły w spotkaniach i nabożeństwach z papieżem. Aczkolwiek, kierując transmisją telewizyjną, stanowczo odmówił wykonania polecenia Stanisława Kani wyłączenia głosu papieskiego na wizji i na całym placu Zwycięstwa po tym, kiedy Jan Paweł II w homilii, nawiązując do zniszczenia Warszawy, powiedział o pomocy, której Warszawa próżno oczekiwała z drugiej strony Wisły. Następnie niezwłocznie poinformował telefonicznie o tym Edwarda Gierka, który go pochwalił za ową decyzję. - czytamy w wikipedii.

Prezenterka Joanna Rostocka prowadząca program "Wielka gra" została odsunięta przez Szczepańskiego za to, że miała na szyi zawieszony krzyżyk.

Za Szczepańskiego w TVP skrzydła rozwinął Mariusz Walter, późniejszy założyciel TVN.

Niech Dobry Bóg okaże mu swoje miłosierdzie. Wieczny odpoczynek dać mu racz Panie...

gb/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.12.23 11:22
tytuł artykułu ze strony głównej: "zmarł Maciej Szczepański propagandysta Gierka!" oj Wy miłosierni katolicy.. myślę,że jeden wykrzyknik to zdecydowanie za mało. Jeszcze ktoś pomyśli,że Wasza radość ze śmierci tego Człowieka jest niewystarczająca. Myślę, że należałoby jeszcze co najmniej dwa wykrzykników dodać.
anonim2015.12.23 11:23
tytuł artykułu ze strony głównej: "zmarł Maciej Szczepański propagandysta Gierka!" oj Wy miłosierni katolicy.. myślę,że jeden wykrzyknik to zdecydowanie za mało. Jeszcze ktoś pomyśli,że Wasza radość ze śmierci tego Człowieka jest niewystarczająca. Myślę, że należałoby jeszcze co najmniej dwa wykrzykniki dodać.
anonim2015.12.23 12:28
Partyjny kumpel Piotrowicza, Jasińskiego i innych pisiorów z PZPR>