24.04.19, 08:52(fot. fronda.pl)

,,Zróbcie Mateckiemu jazdę''. Radny PiS ujawnił, że nauczyciele podczas strajku siedzą w domu. Jest prześladowany!

- Zróbcie Mateckiemu jazdę – tymi słowami dyrektor jednej ze szczeciński słów zachęcał radnych. Chodzi o Dariusza Mateckiego, radnego z PiS, który odwiedził w Wielki Piątek szczecińskie placówki oświatowe.

Radny Mirosław Żylik z klubu Bezbartyjnych, który "jest dumny ze strajku", na sesji rady odczytał jeden z SMS-ów, jakie otrzymywali samorządowcy.

- Zróbcie jutro jazdę Mateckiemu. Widziałeś jego prowokacje w necie i TVP, jak chodził po szkołach w Wielki Piątek. Co za..." i tutaj takie niecenzuralne słowo. Takich sms-ów było więcej. Ponieważ to był piątek, to jest już czas, kiedy nauczyciele mają już wolne. Nie wiem czy państwo wiecie, pracujemy do środy, a w czwartek i piątek jest wolne - mówił Żylik.

Radny PiS na profilu w mediach społecznościowych opublikował film, w którym pokazał, że przynajmniej w kilku strajkujących szczecińskich szkołach nauczyciele pojawiają się rotacyjnie. Przypomniał słowa szefa ZNP, który mówił: "mimo, że to jest przerwa świąteczna, to jest to przerwa świąteczna dla dzieci i uczniów, a nie dla nauczycieli".

Okazało się, że faktycznie strajkowało tylko kilkoro nauczycieli. W niektórych szkołach nie było nikogo.

- Jak protestują nauczyciele? Siedzą dwie osoby a reszta w domach. To jest absurd, szczególnie, że krzyczą, że chcą mieć "zapłacone za cały #strajknauczycieli". Byłem sprawdzić w #Szczecin - albo szkoła zamknięta albo prawie żadnego nauczyciela - tzw. "strajk rotacyjny" - napisał Matecki

 

bz/Radio Szczecin

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:10
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10960zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:09
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Janusz2019.04.24 11:20
MOŻE W ZWIĄZKU ZE STRAJKIEM DOTRZE DO LUDZI JAK WYGLĄDA PRACA NAUCZYCIELA ILE MAJĄ WOLNEGO JAKIE PRZYWILEJE ITP. POWINNI BYĆ W PRACY OSIEM GODZIN JAK KAŻDY. 4 PRZY TABLICY (PENSUM) A RESZTĘ MIELIBY NA SPRAWDZANIE PRAC I INNE ZAJĘCIA KTÓRE TERAZ PODOBNO ROBIĄ W DOMU.
lelo2019.04.24 12:16
Już się wykrzyczałeś i możesz wpełznąć pod kamyczek
alcapone2019.04.24 12:36
Jest dla mnie rzeczą absolutnie oczywistą że po roku 89 zrobiła się w naszych szkołach przechowania dla nierobów. Bo tak w Polsce jest od dobrych 300 lat że większość ciężko pracuje, wręcz ponad siły, też wielu walczy za Polskę, a cwaniackie gangi bezcelnie na nich żerują. Z takimi trzeba twardo bo znów nam rozszabrują Polskę, to złodziejskie zdradliwe nasienie. Stan nauczycielski po roku 89 w większości zdegenerował się do przestępczego gangu.
waryński2019.04.24 13:13
Kolejny niedowartościowany pełzaczek