13.01.15, 08:51ZTM ujawnił adresy kontrolerów biletów. Gapowicze zachęcają do "odwiedzin" (fot. archiwum)

ZTM ujawnił adresy kontrolerów biletów. Gapowicze zachęcają do "odwiedzin"

Jak zauważa portal Natemat.pl, stawia to w dość niekomfortowej sytuacji tych wszystkich kontrolerów, którzy przyłapali mieszkańców stolicy na jeździe na gapę i wystawili im mandat. Trzeba do tego pamiętać, że nie wszyscy przyjmują taką karę ze spokojem. Czy to znaczy, że – po krótkim poszukiwaniu w Google – gapowicze będą „odwiedzać” nielubianych kontrolerów?

W sieci już krąży mail, zachęcający do składania takich wizyt. „Lista możliwości, co możemy zrobić z domowymi adresami mieszkań kanarów i do czego je wykorzystać jest nieograniczona" – piszą autorzy listu.

Skąd taka praktyka w stołecznym ZTM? Zarząd postanowił poinformować o wyborze najkorzystniejszych ofert w postępowaniu o zawarcie umowy ramowej na usługi kontroli biletów. Wziął jednak pod uwagę wyłącznie przepisy prawa zamówień publicznych, zapominając o ochronie danych osobowych…

MaR/Natemat.pl

Komentarze

anonim2015.01.13 9:15
gapowicze ich szybko namierzą
anonim2015.01.13 12:11
Nie lubię kanarów z zasady, ale to chyba lekka przesada.
anonim2015.01.13 12:27
Podawanie do publicznej wiadomości adresów domowych jest jak dla mnie czynem karygodnym. Ktoś kto jest za to odpowiedzialny powinien dostać mocno po łbie.
anonim2015.01.13 13:01
@cox A nie lubisz ich poniewaz?... Praca jak praca, ktos musi ja wykonywac.
anonim2015.01.13 13:15
@Komentarz- Nie lubię ich, gdyż parę razy zdarzyło mi się wpaść do pociągu w ostatniej chwil bez biletu, zanim zdążyłem odszukać kierownika pociągu by kupić bilet kanar wyrastał jak spod ziemi i oczywiście nic do niego nie trafiało. Generalnie trafiałem na takich, którym brak było zwykłej ludzkiej empatii.