10.11.14, 08:37

11 listopada to najważniejsze państwowe Święto dla Polaków

Dziennik "Rzeczpospolita" informuje, że według sondażu Homo Homini dla większości Polaków to właśnie 11 listopada najważniejsze Święto państwowe. Na drugim miejscu znalazł się 3 maja czyli Święto Konstytucji - wskazało tak 25 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazł się 16 października czyli obchody Dnia Papieskiego - wskazało tak 9 proc. badanych.

Bardzo dobrze, że Święto Niepodległości jest coraz bardziej świadomie obchodzone przez naszych rodaków. Należy jednak pamiętać, że w tym dniu odbywa się Marsz Niepodległości, marsz organizowany przez prorosyjski Ruch Narodowy. Zapewne dla wielu Polaków, nie znających prawdziwego oblicza organizatorów, ten marsz jest czymś bardzo pociągającym i ważnym, mającym na celu zademonstrowanie swojego przywiązania do Ojczyzny. I słusznie. Ci którzy w nim pójdą z taką intencją, to bardzo dobrze. Źle, że ten wielki marsz został zawłaszczony przez takie środowiska jak ONR, Ruch Narodowy czy Falanga - prorosyjskich klakierów, którzy działają na szkodę naszego kraju.

 mod/Rzeczpospolita

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.11.10 8:57
Ale część (niewielka na szczęście) świętuje w dniu 8 i 9 listopada. A może to nie są Polacy (przynajmniej jeśli chodzi o liderów ruchu "antyfaszystowskiego") albo kompletnie nie czują się Polakami. Czemu marszów antyfaszystowskich nie robią w dniu 01 09 lub 17 września ?
anonim2014.11.10 11:01
Jakoś cicho na frondzie o trzech muszkieterach Kaczyńskiego. Wstyd. Nawet O. Rydzyk ma to na pierwszej stronie.
anonim2014.11.10 20:46
Czemu ktoś takie głupoty wypisuje z tym klakierowaniem Ruchu Narodowego dla Rosji? Zawiść na prawicy nie powinna mieć miejsca. Pan Jezus powiedział : „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni", tym bardziej jeśli powodem tego jest zawiść.