01.12.15, 18:53

3 mln polskich rodzin otrzyma wsparcie w ramach 500+

Premier Beata Szydło poinformowała, że program "500+" zostanie uruchomiony najpoźniej w kwietniu. Projekt przewiduje, że najuboższe rodziny otrzymają wsparcie w wysokości 500zł na każde dziecko, a pozostałe rodziny na każde drugie i kolejne dziecko.
Wsparcie na każde dziecko będzie należało się tym rodzinom, w których dochód nie przekracza 800zł na członka rodziny, chyba, że któreś z dzieci bądź jedyne dziecko jest niepełnosprawne. Wtedy progiem będzie 1200zł.

"21 stycznia kończymy konsultacje społeczne projektu, 28 stycznia program zostanie przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Do drugiego lutego przyjmujemy projekt ustawy przez Radę Ministrów i kierujemy go do prac parlamentarnych. Od 9 lutego zakładamy, że będą trwały prace w Parlamencie około 4 tyg. Po podpisaniu przez pana Prezydenta ustawy, najpóźniej w kwietniu, program zostanie uruchomiony. Rozpocznie się zbieranie aplikacji i wypłata środków" - powiedziała, jak podaje Radio Maryja, Beata Szydło.
Z programu 500+ ma skorzystać 2,7 mln polskich rodzin, a więc 3,7 mln dzieci.

"Jednym z celów naszego wsparcia rodziny, pomocy państwa w wychowaniu dzieci, jest to, aby część rodzin wyszła z systemu pomocy społecznej. Jeżeli rodzina tkwi w tym systemie 10 czy 15 lat – jest to porażka pomocy społecznej. Jeśli nasza ustawa będzie kosztować budżet państwa w układzie rocznym 22 mld zł, a w 2016 roku 16 mld zł to liczymy na to, że najwyższy wzrost dochodowości wystąpi w rodzinach o najniższych dochodach" - wskazała z kolei minister Elżbieta Rafalska.

kad/Radio Maryja

Komentarze

anonim2015.12.1 19:20
Szkoda tylko, że dalej idą na upartego i bogatych też będą wspomagać ::)
anonim2015.12.1 19:59
Przecież nie tak obiecywano. I co teraz z prawdomównością Szydło? Sami sobie ludzie wybrali i bardzo dobrze im tak! :-D