Lis w nagłym trybie w dniu wczorajszym rozstał się z redakcją "Newsweeka" i wydawnictwem RAS Polska. Do wiadomości publicznej nie podano jednak przyczyn takiej decyzji ze strony koncernu wydawniczego.

Jak natomiast sugeruje portal Press.pl, mogło to być wynikiem praca specjalnej komisji, która zajmowała się oceny jego zachowania w pracy, a może i poza nią.

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska poinformowało we wtorek, że Tomasz Lis po 10 latach pracy przestaje być redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska".

"Z dniem 24 maja 2022 r. Lis przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast 'Świat PL' i odchodzi z firmy" – podano w komunikacie RASP.

Portal Press.pl zapytał w tej sprawie dotychczasowego pracodawcę Tomasza Lisa o kwestię komisji dotyczącej Tomasza Lisa, ale wydawca nie potwierdz i nie zaprzeczył tym spekulacjom.

W odpowiedzi Skrzypek-Makowska przekazała także, że „wyniki takiego postępowania pozostają poufne”, zostaną przekazane wyłącznie osobom, „których dotyczyły lub które brały w nim udział jako świadkowie” oraz nie będą upubliczniane z uwago na „delikatny charakter zgłaszanych spraw”, których dotyczą.