1.Jakich zasad należy przestrzegać, nadając dziecku imię?

2.Czy warto nadać dziecku imię po przodkach?

Jakich zasad należy przestrzegać, nadając dziecku imię?

Wybierając imię dla syna bądź córki, musisz pamiętać przede wszystkim o kilku zasadach. Bardzo dokładnie reguluje je prawo, do którego należy się stosować. Przede wszystkim musisz pamiętać, że imię, które będzie nosiło Twoje dziecko nie może być ośmieszające ani obrażające. Ocena spoczywa na urzędniku Urzędu Stanu Cywilnego, który rejestruje dziecko. W naszym kraju dopuszczalne są imiona mające nie więcej jak dwa człony. Zgodnie z prawem możesz nadać dziecku imię zagraniczne. Jeśli interesują Cię angielskie imiona żeńskie bądź męskie, nie jest to więc żaden problem. Ciekawostką jest fakt, że można nadać dziecku imię, wybierając formę zdrobniałą. Oznacza to, że w dokumentach Twoje dziecko może mieć na imię nie Anna, a Ania. Możliwy jest także wybór imienia, które nie wskazuje jednoznacznie, jaką płeć ma dziecko. Takie są często imiona zagraniczne, na przykład Robin.

Czy warto nadać dziecku imię po przodkach?

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad tym, czy nadać dziecku imię po babci/dziadku bądź dalszych przodkach. Bez wątpienia jest to krok warty rozważenia. To, że imię jest stare nie znaczy, że jest modne. Od kilku lat obserwuje się powrót do starych imion, które nosili nasi dziadkowie i pradziadkowie. Zalicza się do nich między innymi takie imiona, jak Antoni, Ignacy, Zofia. Warto podkreślić, że takie imiona bardzo często postrzegane są jako prestiżowe, a noszące je w dorosłym życiu osoby postrzegane jako profesjonalne. Nie zapominaj przy tym, że takie imiona naprawdę ładnie się zdrabniają.

Wybór imienia dla dziecka nie jest rzeczą prostą. Podejmując decyzję, musisz pamiętać, że imię będzie z Twoim synem bądź córką przez całe życie. Dlatego nigdy nie powinna być to pochopna decyzja podjęta pod wpływem chwili. Zawsze należy ją przemyśleć, rozważając różne alternatywy. To sposób na to, aby postawić na imię, z którego dziecko w przyszłości będzie naprawdę zadowolone.