Gazeta Wyborcza” zamieściła w środę tekst autorstwa Dominiki Wielowieyskiej, w którym pisze ona, iż dochodzą do niej „sygnały z Pałacu Prezydenckiego, że prezydent Andrzej Duda „oddala się od PiS”.

Autorka odnosi się także do zmian dotyczących Sądu Najwyższego.

Pod koniec maja została uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o SN. Zakłada ona przede wszystkim likwidację Izby Dyscyplinarnej SN. Daje też możliwość sędziom, którzy orzekają obecnie w Izbie Dyscyplinarnej przejścia do innej izby lub w stan spoczynku. Ponadto w miejsce Izby Dyscyplinarnej w SN zostanie utworzona Izba Odpowiedzialności Zawodowej.

Uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta ustawa będzie obowiązywać od połowy lipca.

W swoim też stylu, Wielowieyska pyta, czy prezydent „boi się Trybunału Stanu za to, że zaprzysiągł po nocy dublerów, otwierając im drogę do orzekania w TK?”.

Nie obyło się także bez górnolotnych uniesień: „A co, jeśli opozycja wygra wybory…”

Komentując tekst Wielowieyskiej szef portalu TVP Info Samuel Pereira napisał na Twitterze:

Mam nadzieję, że Dominika Wielowieyska kłamie, bo to, co ona opisuje po spotkaniu w Belwederze, to scenariusz antykonstytucyjnej totalnej hucpy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy” – czytamy w jego wpisie.

Na jego wpis zareagował prezydent Andrzej Duda.

Szanowny Panie Redaktorze, proszę czytać ze spokojem, albowiem delikatnie przypominam, że czyta Pan projekcję przyszłości autorstwa Pani Redaktor D. Wielowieyskiej w GW. Serdecznie pozdrawiam. Miłego dnia!” – odpowiedział prezydent.