Do KAS w związku z tym trafiło 372 wniosków, z których dotychczas rozpatrzonych zostało 109, z czego w przypadku 57 podjęto decyzję od o uwolnieniu środków spod sankcji.

Odnosząc się to kwestii konfiskaty majątków agresora, sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w „Salonie politycznym Trójki”, powiedział:

– Oczywiście ze zmianą Konstytucji byłoby to dużo skuteczniejsze [konfiskować majątki oligarchów wspierających Putina] i dużo szybsze. Znaczy ostatecznie zrezygnowaliśmy, ponieważ projekt jest złożony w Sejmie i będzie poddany głosowaniu, więc procedurę wyczerpiemy na pewno. Jest też taka ustawa, ponieważ spodziewamy się, że w Sejmie nie wszystkim zależy na tym, aby konfiskować majątki rosyjskich oligarchów, więc nie staną w jednym szeregu z nami i nie zagłosują za zmianą Konstytucji w tej kwestii.

Jest też ustawa, która nie w takim stopniu też, bo to będzie dłuższa procedura itd., będzie mniej możliwości, żeby to przeprowadzić szybciej, natomiast zmiana Konstytucji będzie oczywiście procedowana – dodał w rozmowie z Beatą Michniewicz.