23.11.21, 14:10fot. yt/telewizja wpolsce/pixabay.com

Afera GetBack. CBA aresztuje coraz więcej podejrzanych

Siedem osób oferujących obligacje GetBack S.A. zatrzymanych przez CBA. To kolejna odsłona śledztwa dotyczącego tej spółki.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA przeprowadzili kolejne czynności w związku ze  śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Dzisiaj funkcjonariusze CBA zatrzymali na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i śląskiego kolejnych siedem osób, trzy kobiety i czterech mężczyzn. Zatrzymani jako pracownicy jednego z banków oferowali klientom obligacje spółki wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Łącznie, działając na terenie województwa łódzkiego, sprzedali obligacje na kwotę ponad 12 mln zł. Tylko w tym wątku poszkodowanych jest 70 osób.

Jednocześnie przeszukiwane są miejsca zamieszkania zatrzymanych, celem zabezpieczenia materiałów dowodowych istotnych dla prowadzonego postępowania. Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Po zakończeniu czynności prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

Śledztwo w sprawie GetBack S.A. prowadzone jest w kilku wątkach. Dotychczas zarzuty usłyszało już 90 osób. W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack S.A. i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF.

 

mp/cba.gov.pl

Komentarze

nikos kunik2021.12.4 10:31
Murzyn zrobil swoje ... a trumna sie znajdzie ... schalom kaczor donald
Filip2021.11.23 16:47
Politycy z PiS-u pod względem ilości afer przebili wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Bardzo obawiają się przegrania następnych wyborów parlamentarnych, bo wielu z nich trafi do więzienia. Jeśli kandydat z PiS-u przegra następne wybory prezydenckie, to nie będzie miał ich kto ułaskawić! Dlaczego politycy z PiS-u, którzy okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów zł nie zostali jeszcze osądzeni? Dlaczego Bartłomiej Misiewicz nie został osądzony za korupcję? Dlaczego zabójca Pawła Adamowicza nie został po trzech latach od zabójstwa osądzony? Dlaczego zatuszowano afery w SKOKACH i KNF? Dlaczego nikt nie odpowiada za zmarnowanie 4 mld zł na wybudowanie i rozebranie bloku C elektrowni w Ostrołęce? Dlaczego nikt nie odpowiada za zmarnowane 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej? Nikt nie odpowiada za doprowadzenie do ruiny stadniny w Janowie! Nikt nie odpowiada za zmarnowane miliony w Funduszu Sprawiedliwości i Fundacji Narodowej! Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji" mediów chciał przejąć m. in. TVN, żeby zablokować dostęp do informacji nie korzystnych dla rządzących! Rządzący wolą stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy niż zrezygnować z łamania praworządności!
Pola2021.11.23 20:53
Jesteś prawdziwy Filip z konopi.
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.24 0:23
Zna ktoś jakiegoś DOBREGO LEKARZA PSYCHIATRĘ. Oczywiście lekarza w CCCP-ie, może być MASKWA, jak ktoś zna dobrego PSYCHIATRĘ niech prześle namiary lekarza FILIPKOWI. Trzeba chłopaczka leczyć.
Filip2021.11.24 8:08
Poszukam dobrego psychiatrę i zamówię u niego wizytę dla ciebie. Obawiam się jednak, że twój przypadek jest beznadziejny i nawet on już nic tobie nie pomoże!
To nie "afera GetBack"2021.11.23 15:10
To afera TVNaziole.
jakiś Koń2021.11.23 14:42
wierzga cienko kulasami
Po 11 ... JAN HARTMAN ...Almagus2021.11.23 14:38
Rabin Schudrich to swój i rymuje się jak chüj! __________________________________________________________________________________________________ Ile szekli Polin da na nasze jesziwy? ________________________________________________________________________________________________ Ile szekli Polin da na Jedwabne stodoły _______________________________________________________________________________________________ Nalewki były nasze i gudłaj był szczęśliwy _____________________________________________________________________________________________________ goj był kiedyś głupi a teraz to my matoły
Newsroom2021.11.23 14:27
Chwytane są na razie tylko płotki, bo główny winowajca i właściciel Leszek Cz. czmychnął za granicę
Mark II2021.11.24 12:33
Sąd uchylił 200 milionowe zabezpieczenie na majątku miliardera Leszka Czarneckiego. Bo uznał, że nie jest podejrzanym, a zarzutów nie uprawdopodobniono. Prokuratura: sąd przekroczył swoje kompetencje. Deficycie intelektualny
Po 11 ...2021.11.23 14:19
GetBack to afera PiS. Już w grudniu 2017 r. trzy państwowe instytucje miały informacje, że GetBack to piramida finansowa. Przez kolejne miesiące nie zrobiono nic, by powstrzymać sprzedaż obligacji spółki - takie są ustalenia Najwyższej Izby Kontroli. „Instytucje państwowe nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przed niezgodną z prawem działalnością GetBack SA oraz podmiotów oferujących i dystrybuujących jej papiery wartościowe” – tak ocenia NIK działania państwa w sprawie największej afery finansowej rządu PiS.
katolcka deratyzacja Polski2021.11.23 15:13
PO jsko partia jest znana z czystosci finansowej, z uczciwosci ,i czystych rak,hha hah ha. Ta ruska holota nie ma poczucia wstydu,i klamie jak Konfederaxja.
Towarzyszu, gdzie polskie znaki?2021.11.23 15:56
I nauczcie się lepiej polskiego języka, jak chcecie wrzucać swoje kocopały. Na razie od razu widać, skąd piszecie.
SB-ecka kretynizacja Polski 🇵🇱2021.11.23 17:08
🤢🤮🤮🤮 POsrancu!!!
SB-ecka kretynizacja Polski 🇵🇱2021.11.23 17:12
Tobie PO 11 ,odbiło już kompletnie.Nie wiem co cpiesz ,ale mózgu już nie masz.Zostało ci troch gowna.Robisz już w portki?