28.07.21, 08:00

Akt oskarżenia przeciwko znanemu zawodnikowi MMA

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach (16 lipca 2021 roku) skierował do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach akt oskarżenia przeciwko 17 osobom oskarżonym łącznie o 140 czynów w tym za paserstwa samochodów i puszczanie w obieg podrobionych banknotów Euro.

Zakres zarzutów

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji kwalifikowane z art. 310 par. 2 kk oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk, art. 294 par. 1 kk. Pozostałe czyny zarzucane oskarżonym dotyczą m.in. oszustw kwalifikowanych  z art. 286 § 1 kk, przywłaszczeń kwalifikowanych z art. 284 par. 2 kk, fałszowania dokumentów kwalifikowanych z art. 270 par. 1 i 2 kk i składnia fałszywych zeznań kwalifikowanych z art. 233 par. l a kk.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawodnik MMA wśród oskarżonych

Wśród oskarżonych jest zawodnik MMA Mamed Ch., któremu zarzucono paserstwo, w tym w stosunku do mienia znacznej wartości kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk, nakłaniania do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia kwalifikowane z art. 18 par. 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych kwalifikowane z art. 222 par. 1 kk oraz 226 par. 1 kk, a także posiadania broni palnej bez zezwolenia kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk.

Czyny zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie zostało wszczęte na Słowacji

Postępowanie zostało pierwotnie wszczęte na terenie Republiki Słowackiej w czerwcu 2017 r., a nadzorowała je Prokuratora Powiatowa w Czadcy. W grudniu 2017 roku śledztwo wszczęła polska prokuratura i przejęła ściganie karne obywatela polskiego Miłosza P., tymczasowo aresztowanego za popełnienie przestępstw na szkodę obywateli i podmiotów gospodarczych na terenie Słowacji. Następnie w marcu 2018 roku postępowanie zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Łącznie 24 osoby usłyszały zarzuty

W toku śledztwa ustalono, iż główny podejrzany Jakub Ś., w którego samochodzie i miejscu zamieszkania podczas przeszukania ujawniono znaczną ilość fałszywych pieniędzy, poza wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów waluty euro, zajmował się również pośrednictwem w handlu samochodami pochodzącymi z przestępstw kradzieży i przywłaszczenia, popełnianymi na terenie Czech i innych krajów europejskich. Nabywcami pojazdów były osoby z terenu całego kraju. W trakcie postępowania zatrzymano i aresztowano 4 osoby, w tym Norberta M.. osobę odpowiedzialną za sprzedaż falsyfikatów podejrzanemu Jakubowi Ś. oraz odzyskano 8 samochodów o łącznej wartości około 1,2 miliona złotych.

Łącznie zarzuty przedstawiono 24 osobom, z których część przyznała się do popełnienia zrzucanych im czynów i wystąpiła z wnioskami o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy.

Międzynarodowa współpraca

W toku śledztwa zgromadzono materiał dowodowy w postaci wyjaśnień części skruszonych sprawców, zeznania szeregu przesłuchanych w trakcie postępowania świadków, jak również rozmów zabezpieczonych na komunikatorach internetowych.

W toku śledztwa podjęto współpracę z czeską i słowacką Prokuraturą oraz w wyniku wystosowania Europejskich Nakazów Dochodzeniowych uzyskano pomoc od innych partnerów zagranicznych i pozyskano dodatkowe informacje, stanowiące istotny dla sprawy materiał dowodowy w zakresie samochodów, pochodzących z czynów zabronionych.

jkg/pk.gov.pl

Komentarze

kji9i2021.07.28 14:07
A co na to RODO ?
matis892021.07.28 11:43
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Życzenia od Antychrysta2021.07.28 11:22
Dowaliliście się feminiści bo to islamista. Wytłumaczę wam coś śmieci polskie jeszcze raz; wszyscy uważacie że mężczyzna trzymający na siłę kobietę lub gdy kobieta mieszka z nim na pustyni i nie ma wyboru - to uważacie wy śmieci feministyczne polskie - (szczególnie ci od maszynki) że to przedmiotowe traktowanie i nie ma w tym miłości. Ale jak frajer taki jak wy codziennie, albo raz na tydzień może miesiąc albo dłużej wyrywa dziwkę wierząc w jej i swój charakter,swoje zarobienie i dostosowanie - wierzycie że prędzej to jest miłość. No wszyscy śmieci; psy, zasrane kibole,frajerzy z telewizji, jacyś dżentelmeni, hipisi,rasta,inne kultury brudasów i inne ćwoki- wszyscy jesteście tym samym gównem jeśli chodzi o tą kwestię. Zobaczcie wy śmieci rasy europejskiej do czego prowadzi takie gówno co macie w głowach - śmiejecie się że ktoś jest nieudacznikiem i to jego wina że nie ma kobiety. A takie jest wasze podejście że ochraniacie puszczalstwo które w praktyce wychodzi na istotę wolnej woli współczesnej kobiety czyli w tym wypadku istotę miłości. Takie podejście prowadzi do sytuacji gdzie przyjeżdża czarnuch - człowiek brzydszej rasy - jego samica nie podoba się prawie żadnemu europejczykowi, ale dziwka europejka za którą umrzecie na wojnie z honorem i która nie patrzy na wygląd - czyli nie kocha tej istoty. Wszyscy ją bronicie - tłumacząc sobie, że ona patrzy na charakter i i pieniądze bo są dzieci i jest to wyważone względem męskiej miłości - kończy się tak, że ta dziwka utrzymuje takiego czarnucha niepasującego do nie wyglądem, a z charakteru tak się kochają że ledwo się dogadują mocno kaleczoną angielszczyzną. I za co ona go kocha? Nie za wygląd, nie za pieniądze, nie za charakter - którego wszyscy feminiści bronią. I każdy śmieć europejski nieważne czy z lewa czy z prawa jest gotów umierać za tą europejską dziwkę - np jak by zobaczył że jest bita przez tego czarnucha na ulicy. Jak jest z prawa śmieć to kategorycznie nienawidzi tego czarnucha i uważa że to jego wina. To wina tej czyjejś kochanej córki i wszystkich heteroseksualnych europejczyków - was . No zobaczcie jakim jesteście gównem, jakim jesteście szambem, jak wychodzi z was ścierwo waszych przodków, no zobaczcie wy śmieci polskie, europejskie, może światowe - jak bardzo zasługujecie na holokaust.
Anonim2021.07.28 10:36
A ten Mamed Ch. to chyba ksiądz-pedophil, który się ukrywa przed sądem jako zawodnik.
Maciej2021.07.28 10:33
Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.07.28 9:40
Banda czworga naściągała nam Czeczenów na złość ruskim no i mamy efekty. Ruscy się cieszą że chociaż część tej sympatycznej nacji opuściła teren FR.
Foster2021.07.28 14:24
Coś w nich jest złego, kiedyś mnie oszukali.
Suweren2021.07.28 8:45
Kiedy pojawią się odpowiednie bilbordy Polskiej Fundacji Narodowej? Tacy byli dzielni w walce z kradzieżami kiełbasy...
Detonator2021.07.28 8:09
Na tym polega chciwość. Więcej i więcej. Ale to biedaczyna cap jakiś - najwi9ęcej kradną politycy. Ale politykom Policja zapewnia bezpieczeństwo aby kradli w spokojności.