17.01.20, 16:45Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda mocno: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój!

Nie będzie sprawiedliwości państwa, jeśli nie będzie odpowiedzialności wśród sędziów. Do dzisiaj są sędziowie, który służyli poprzedniej władzy” - mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z mieszkańcami Zwolenia.

Polski prezydent w niezwykle ostrych słowach odnosił się do ostatniej wizyty Komisji Weneckiej w Polsce oraz prób wpływania Unii Europejskiej na reformę sądów w naszym kraju. Jak zauważył:

Dzisiaj próbują wmówić wszystkim, że jedyny dopuszczalny system to taki, gdzie sędziowie powołują sędziów”.

Dalej dodawał niezwykle mocno, że dziś na wszystkie sposoby próbuje się nam odebrać prawo do posiadania „[…] uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy”.

Podkreślił też:

Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My, Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach”.

Odnosząc się zapewne do wizyty Komisji Weneckiej w Polsce mówił:

Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój i jak prowadzić sprawy”.

Andrzej Duda podkreślał też:

Jak prezydent, premier, marszałkowie, jak posłowie, senatorowie, jak wszyscy inni politycy, tak samo i sędziowie jako przedstawiciele władzy państwowej są sługami RP i sługami polskiego społeczeństwa. Nie odwrotnie. To sędziowie są dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla sędziów i to oni ponoszą odpowiedzialność za to, jak wymiar sprawiedliwości jest postrzegany przez społeczeństwo. Jaki jest obraz społeczny wymiaru sprawiedliwości i jeżeli ktoś patrzy na społeczne oceny i widzi, że ponad 80% polskiego społeczeństwa fatalnie ocenia funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, to państwo sędziowie powinni popatrzeć na siebie i na strukturę, którą tworzą”.

Zauważał również:

Jakoś dziwnym trafem mimo tego wszystkiego te sędziowskie elity, same siebie nazywające kastą, co woła o pomstę do nieba, nie pokazały na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, a przede wszystkim lat, żadnego konstruktywnego programu, który rzeczywiście prowadziłby do naprawy wymiaru sprawiedliwości, Mało, nie potrafili wyciągnąć żadnych konsekwencji dyscyplinarnych w sytuacjach oczywistych. Mówiłem o tym wielokrotnie. Dziś niestety każdy może wysłuchać w internecie kompromitującej rozmowy sędziów, kompromitującej, wołającej o pomstę do nieba, z wątkami korupcyjnymi i obyczajowymi. Takimi, że aż wstyd tego słuchać i każdy, kto to słyszy, widzi że to są ludzie, którzy nigdy nie powinni sprawować urzędów sędziowskich”.

Dodawał, że wobec tych osób nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje. Zaznaczał, że właśnie po to powstała Izba Dyscyplinarna SN, aby zmienić sytuację, w której „[…] sędziowie, którzy razem z tymi sędziami zasiadają w sądzie, sami sobie wydają świadectwo jakimi sędziami są”.

dam/300polityka.pl,wp.pl

Komentarze

Hanna2020.01.19 14:30
Jak pan Prezydent wetował ustawę sądową to myślał inaczej.? A jak zaskarżał do Trybunału Konstytucyjnego Ustawę IPN dot. karania za negowanie zbrodni banderowców na Polakach, i Tryb. Konst. uchylił ustawę IPN, a Prezydent nic potem nie zrobił w tej sprawie----to wtedy też inaczej myślał.? Dziś są w Polsce tacy Ukraińcy, którzy zaprzeczają zbrodniom banderowców i są bezkarni.!!!! Niech nasz Prezydent wypowie się na ten temat publicznie.
Saki Faki2020.01.19 8:57
No chyba że to będzie hebrajski, to ten tego, hehe, zrobimy wyjątek.
antek.b2020.01.18 19:06
Tytuł artykułu pokazuje bez wątpienia że autor fanem dudy nie jest,jest ironiczny nieco,ten tytuł,ironiczny jest.
Senior zatroskany2020.01.18 19:03
Pora najwyższa skończyć z deklaracjami, z plomiennymi mowami i pora najwyższa przejść do czynów!!!!! Jesli teraz natychmiast nie posprzątacie stajni Augiasza z anarchistów i antypolskich awanturników w togach i bez tóg, to niestety będzie to wasza ostatnia kadencja!!!!! Uczciwi Polacy dotychczasowi wyborcy PiS mają doisyć obietnic reformy, pustego gadani, a faktycznie to 40letniej kolaboracji rządu i prezydenta z przestępcami w togach!!!!!! NON POSSUMUS!!!!!!
uhty2020.01.18 13:54
duda, ty nasz lokaju, udajesz naziste? jestes polskim glupcem i zebrakiem, smieciu maly! Lokaj przy biurku pana stojacy.
antek.b2020.01.18 9:20
Pan jest przeciwnikiem języków obcych ,bynajmniej uważam że w polsce powinniśmy mówić tylko po polsku,kuuura!!! to niepodważalny dowód na istnienie reinkarnacji,to kolejne wcielenie nikodema dyzmy.
Miotła2020.01.18 8:08
Taaa i kto to mówi. Wybory chce wygrać.
Jacek Kaczmarski2020.01.18 7:12
Słuchaj młody ojca grzecznie, A żyć będziesz pożytecznie. Stamtąd czekaj szczęśliwości, Gdzie twych przodków leżą kości. Nie wyjeżdżaj w obce kraje, Bo tam szpetne obyczaje. Bo tam szpetne obyczaje. Nalej! Ojcu gardło spłucz! Ucz się na Polaka, ucz! Bo tam szpetne obyczaje. One Niemce i Francuzy Mają pludry i rajtuzy. Niechrześcijańską miłość głoszą I na wierzchu jajca noszą. Pyski w pudrach i w pomadkach, Wszy w perukach, franca w zadkach. Wszy w perukach, franca w zadkach. Nalej! Ojcu gardło spłucz! Ucz się na Polaka, ucz! Wszy w perukach, franca w zadkach. Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj, Czego nie wiesz, księdza pytaj. Ucz się siodła, szabli, dzbana, A poznają w tobie pana. Z targowiska nie bierz złota. To żydowska jest robota. To żydowska jest robota. Nalej! Ojcu gardło spłucz! Ucz się na Polaka, ucz! To żydowska jest robota. Twoja sprawa strzec ojczyzny, Czyli własnej ojcowizny. Nie wiesz, gdzie się czai zdrada, Uczyń zajazd na sąsiada. Jak już musisz być w stolicy, Patrz, co robią politycy. Na elekcjach dawaj kreskę, Nie za słowa, a za kieskę. Nie za słowa, a za kieskę. Nalej! Ojcu gardło spłucz! Ucz się na Polaka, ucz! Nie za słowa, a za kieskę. Bierz od wszystkich z animuszem, Dawaj na mszę za swą duszę. Bóg cnotliwe trzyma chęci I zachowa je w pamięci. Żeń się młodo, dzieci rób, By miał kto o twój dbać grób. Tu przez wieki twoje dziady Dały nauk tych przykłady. Tu przez wieki twoje wnuki Nie przepomną tej nauki. Nalej! Ojcu gardło spłucz! Ucz się na Polaka, ucz! Nie przepomną tej nauki. Taką stoi Polska racją Na pohybel innym nacjom.
lucjanhenryk2020.01.18 5:12
Janosik......i reszta; "Ostał ino sznur"
anonim2020.01.18 2:51
Czy dla Pana Panie prezydencie, jezyk ktorym posluguja sie zydzi to obcy, czy rodzimy.
GIZD2020.01.18 1:32
JESTEM DUMNY ŻE MAMY TAKIEGO PREZYDENTA ŻYCZĘ PANU SIŁY WYTRWAŁOŚCI OPIEKI MATKI BOŻEJ I DRUGIEJ KADENCJI .
Milena2020.01.18 0:20
Jolka ! NIE ŻYCZĘ SOBIE, ABYŚ MNIE OBRAŻAŁA ! NIE ZNASZ MNIE! ANI POLAKÓW ! JESTEM POLKĄ- KATOLICZKĄ I LICZY SIĘ DLA MNIE PRZEDE WSZYSTKIM TRADYCJA WIARY, NASZA POLSKA, JEJ KULTURA I HISTORIA ! CZYLI TAK, JAK JEST NA SZTANDARACH:"BÓG, HONOR I OJCZYZNA" ! ROZUMIESZ !? JAK TAK ŚMIESZ, LEWACZKO! NORMALNA POLKA TAK NIE NAPISAŁABY ! NIE JESTEM, JAK PISZESZ, ANTYPOLSKIM ŁAJNEM ! SZUKAJ ŁAJNA PO SWOJEJ STRONIE! OPAMIĘTAJ SIĘ ! ŻĄDAM PRZEPROSIN ! Podejrzewam też . że to może być sprawka Kellera, tego podłego, przeżartego na wskroś nienawiścią do Polaków ! Tym bardziej żądam przeprosin ! Obrażaj swoich Żydów, nie nas !
maverick2020.01.17 23:45
ale po OBCA walute to antysemicki maly polaczek lape wyciaga i zebrze? zalosny smiec jestes, dudek. Lokaju na bacznosc przy swoim panyu za biurkiem! Takiego cie lubimy.
Marlena2020.01.18 0:32
" maverick" ! Lechu kellerku, mały i stary,pedałku, żałosny człowieczku! DLA JASNOŚCI SPRAWY ! Po obcą walutę do nas, to ty łapę wyciągasz! TO NIE JEST polaczek, tylko POLAK ! Równie dobrze, ty też możesz być żydziakiem! Pasuje ci???? Więc zamilcz! Albo won za DON !
ola2020.01.17 23:09
https://www.youtube.com/watch?v=VTOnIyT1kIs
Henryk M2020.01.17 22:10
Panie Prezydencie - jestem dumny z pięknej zdecydowanej postawy.Tylko tak trzeba.
Nina2020.01.17 22:02
Jezeli wrog zewnetrzny jest przyjacielem to trzeba znalezc wroga wewnetrznego chocby z papieru ….zawsze to bezpieczniiej a za pasem kampania prezydentcka !a konczy sie na gardlowaniu slinotoku i opluciu sie!
infor2020.01.17 21:48
BRAWO DUDA
JanP2020.01.17 20:58
Nakręcił się nasz prezydent aż mu pot z twarzy spływał.
anonim2020.01.17 21:35
Co za zielsko, ta żydówka, na śniadanie każe mu źreć.
Milena2020.01.18 0:25
Duren jesteś ! Od kiedy to rodziny Prezydenckie sami sobie gotują ! To właśnie ty byle co jesz i byle co piszesz! Przez to do reszty zgłupiałeś od swojego ziela!
Szymek2020.01.17 20:44
Puty dzban wodę nosi ......itp , itd ........p prezydent przekonał się boleśnie na własnej skórze o słuszności tezy iż nie należy wchodzić w układy z terrorystami , podał im koło ratunkowe i teraz mamy pasztet ..... Rosjanie mawiają ,, cnotę stracić , rubelka nie zarobić "......było słuchać tych którzy domagali się szerokiej ofensywy , a nie babci Romaszewskiej , nie wyciąga się broni nie mając zamiaru jej użyć , to kolejna mądra maksyma , i nie należy odwracać się plecami do bandyty , z fanatykami nie ma rozmowy , jeśli nie zostaną przywołani do pionu , to sami będą nas ustawiać ..........
m42020.01.17 20:22
Tak jest !!! Brawo PAD. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz...
Durczykiewicz2020.01.17 19:57
Brawo Panie Prezydencie! I niech za Pana słowami pójdą czyny! Niech Pana Pan Bóg prowadzi i strzeże! Wszystkiego, co najlepsze!
f2020.01.17 19:27
trzeba było tak mówić podpisując poprzednie ustawy a nie dawać palec sędz. mafij ...
Jahu2020.01.17 18:58
Jedno z lepszych przemówień prezydenta Dudy. Dopóki taki duch będzie w Narodzie dopóty Polska nie zginie. Dzieciaki z Wrześni byłyby dumne z takiego prezydenta.
anonim2020.01.17 21:43
Wrzask robił, bo mu zabronili na narty pojechać, pierwszemu narciarzowi RP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marlena2020.01.18 0:44
Zamknij głupią japę!
Marlena2020.01.20 0:04
Przeniemiły i przeniebrzydki ! O, jak miło!??? Dotarło do adresata?? Super! Czyli zabolała prawda! Niech cię ona boli i stoi ci prawda w oczach ! Nie mam głupiej "japy", tylko mądrą, bo napisałam prawdę, sam widzisz, jak się wkurzyłeś/łas/ !
Topek2020.01.17 18:50
Brawo Duda jesteśmy tak silni że walczymy z całą Europą wschodnią i zachodnią, ciekawe kiedy z Ameryką i Chinami zaczniemy walczyć
aretuza2020.01.18 16:24
Walczymy o GODNOŚĆ i SAMOSTANOWIENIE. Jak nasi dziadowie z hordami ze wschodu i zachodu. Mamy czekać na kolejny zabór Polski?
Baptist2020.01.17 18:41
Zle zdjecie. Podczas przemowy by spocony az blyszczal.
Dell2020.01.17 20:06
Kiedy kończą się argumenty to pojawiają się wyzwiska albo takie idiotyzmy jak ten twój.
Marlena2020.01.18 0:40
DELL, To prawda! Bo ich tylko na tyle stać! Nic innego nie umieją! To są tego typu osobowości! Byle co, aby napisać ! To są takie TROLLE ! Zdrajcy spod ciemnej gwiazdy, a mówią, że to my zdradzamy! To takie polskojęzyczne-Judasze !
Foster2020.01.17 18:40
Ten wytrzeszcz oczu nie zapowiada nic dobrego..Będzie się działo.
aldek2020.01.17 18:28
Nic dodać, nic ująć. Pan Prezydent celnie w sedno, " kasta sędziowska " szkodzi stanowi sędziowskiemu. Za łajdaków obrywają uczciwi i sprawiedliwi, bo tacy są też wśród sędziów i prawników.
JaKi2020.01.17 18:21
A Putin się cieszy że Polska jego rękami rozbija UE. PiS ramie w ramię z Putinem do walki ze wspólnym wrogiem!
Marcin №2020.01.17 18:10
Doopa klęka, gdy słyszy hebrajski ;P
anonim2020.01.17 21:37
W domu go tego uczyli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zapluty kopciuch reakcji2020.01.17 18:05
Tak należało mówić w lipcu 2017 r. Stracone dwa lata są już nie do dorobienia. Nastąpiła dalsza UEnizacja Polski, a płacą za to Polacy-Katolicy.
Jolka2020.01.17 18:56
katolicy to nie Polacy - to antypolskie łajno, plujące na polską historię, polską tradycję, na polską religię i polską niepodległość. Po prostu zdrajcy Polski - tacy sami jak ci biskupi od targowicy.
Marzena2020.01.18 0:51
Jolka ! KŁAMIESZ I OBRAZASZ ! O jakich piszesz ludziach, podobnych do ciebie !? Zdrajcy Polski, ci z PE , myślę że to nie Katolicy ! Prawdziwym Katolikom Polska leży na sercu i nie zdradzają! Odpisz ! Wypraszam sobie, ale nie jestem łajnem, może ty???
gumowa kaczka2020.01.17 17:59
....a tak naprawdę chodzi o to żeby nas nie powsadzali jak przegramy wybory
ziuta2020.01.17 17:59
Zrobić egzamin weryfikacyjny dla sędziów a okaże się ,że 30% sędziów nie jest w stanie samodzielnie napisać uzasadnienia wyroku.
Dam2020.01.17 18:57
A jednak PIS taką trójkową sędzię dał na stanowisko prezesa TK.
Milena2020.01.18 0:02
Dam ! czy nie dam? Pis dał piętkową, rozumiesz? To tylko ty nie umiesz oceniać !!
Topek2020.01.17 17:58
W polskim senacie PO-je-by mówią, że w sądownictwie wszystko jest dobrze i ma być tak jak było, a PO.je-by w parlamencie europejskim głosują za sankcjami przeciwko Polsce ! To polityczni terroryści !!! Polacy, czy ma nie mamy bata na zdrajców ?!!
Dam2020.01.17 18:56
Nikt tak nie mówi, kłamczuszku. Jedyne co mówią, to że "reforma" PIS tego stanu nie poprawi, no chyba że PRL był dla ciebie lepszym systemem.
Topek2020.01.17 18:59
Przecież wiadomo że to nie ja
Danie K2020.01.17 17:56
# Rezolucja Narodu Polskiego # My Polacy, w dniu 15.01.2020 nadajemy wszystkim członkom Komisji Weneckiej (KW), status : „Commissione non grata per sempre” Status ten oznacza, że członkowie KW otrzymują zakaz wjazdu na teren Rzeczpospolitej Polskiej na zawsze ! *** Stosowne powiadomienia i lista członków KW zostały w trybie pilnym przesłane do wszystkich punktów straży celnej I granicznej.
Milena2020.01.17 23:59
Jeżeli to prawda, to się cieszę ! Super !
Seth2020.01.17 17:55
Zlekceważyliśmy nasz obowiązek obywatelski i wybraliśmy jedynie 48 ludzi do senatu – czyli mniejszość ! Właśnie teraz zbieramy żniwo naszego samobója, patrząc jak marszałek Grodzki III robi cyrk z senatu, no i z Polski. Ostrzegam Polaków, że zachowując się tak samo lub podobnie w wyborach prezydenckich – nie będzie już cyrku, lecz tragedia dla Polski !!!
anonim2020.01.17 17:42
Tak trzymac
anonim2020.01.17 17:28
BRAWO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA - MASZ MÓJ GŁOS !!!!!!!!!!!!!! POPIERAM !!!!!!!!!!!!!!
Milena2020.01.17 23:54
Mój głos i rodziny też Prezydencie masz ! Gdyby tak można było dwoma rękai i nogami, to też mogłabym oddać tyle głosów!
JS2020.01.17 17:22
No i powiedziała komisja wenecka, że jesteśmy narodem gorszym, niższym w rozwoju, w kulturze, głupszym, nie wykształconym jak oni, że nam nie wolno tyle co krajom starej unii, że przez te nasze słabości nie mamy prawa kształtować swojego systemu prawa jak np. Niemcy. Słowem nie dorastamy im do kolan a sokoro tak jest musimy jak pies słuchać się poleceń i nie możemy usuwać sędziów reżimu komunistycznego ! Dlaczego ? Bo oni im służą ! Jakich sądów niezawisłości bronią posłowie PO-KO ? Polskich ? Niezawisłości sądów niemieckich bronią, a właściwie niech zaczną bronić, bo są wybierani przez polityków. Pozdr.
Urszula2020.01.17 18:48
A gdzie ty to słyszałeś? Pomroczność jasna czy co?
Dam2020.01.17 18:55
Kłamanie przychodzi ci tak łatwo, bo pójdziesz zaraz do spowiedzi i będzie cacy? No chyba, że pokażesz, gdzie i kiedy takie słowa padły.
lady chapel2020.01.17 17:20
Polska z nami Polakami NIGDY i z NIKIM nie potrafla koegzystowac. Cala nasza zalosna historia to pokazuje - w tym kraju zwyklemu czlowiekowi w calej tej historii nie zylo sie dobrze. I niech wszyscy ci mnarodowcy slawiacy wielka polske z jej husaria przedstawia sobie siebie w tej Polsce jako nie szlachte ale zwyklego, szarego czlowieka. Wali mnie ten kraik, ta wiecznie sklocona wioska przyklasztorna.
anonim2020.01.17 18:03
Jak mi Ciebie zal.Snujesz sie gdzies na jakims obcym "zmywaku"i czujesz sie taki lepszy.Plebs byl zawsze plebsem a "rycerstwo"zawsze tam gdzie dzis.I..to nie ma znaczenia w jakim zakatku europy i w jakim wieku.W tym calym gnoju Orban i Kaczynski chca (narazie nieudolnie)cos zmienic.Te zmiany nie sa jakies rewolucyjne.Te 500+ to nic innego jak kindergeld w niemczech co tam nikt nie uznaje jako kupownie wyborcow.Ucieklas/es z kraju,w ktorym bylo zle ale potepiasz ludzi ,ktorzy chcieliby to zmienic.A moze wcale Ci nie bylo zle tylko dzieki tym starym ukladom jest Ci poza granicami jeszcze lapiej.Ach i tak mi Ciebie zal .Polska(Polacy)koegzystowali z wieloma narodami swiata.Zanim zaczniesz pisac przemysl to prosze albo jeszcze lepiej cos przeczytaj.Z powazaniem.
Urszula2020.01.17 18:45
Demagogię uprawiasz. Co chce zmienić Kaczyński? On ma na uwadze tylko jedno - władzę absolutną. Lubi rządzić i niech tylko ktoś mu się sprzeciwi to od razu jest zdrajcą. Czy on ma patent na nieomylność? Skłócił Polaków w kraju i skłócił Polskę z Europą, a wy ślepo idziecie za nim. On doskonale potrafi wykorzystać wszelkie polskie fobie i kompleksy.
Listek figowy2020.01.17 22:20
do garów urwo
Miko.2020.01.17 23:47
Komu Kellerze, "Urszulo" chcesz ten kit wcisnąc? Skłócił nas Polaków, od 10 lat, tylko i wyłącznie TUSK ! Ten, dla którego " Polskość, to nienormalność", oraz jego koledzy! Przecież on czuł i czuje się bardziej Niemcem ! Mówił, że u niego w domu babcia po polsku nie umiała, dziadek był w Wermachcie! Kto nie widział dziadka na tym zdjęciu? Teraz nadal służy w PE przy nodze Markelki, musi być uległy, za otrzymane stołki! Służy swoim, nie Polakom ! A zdrajcy Polski z PO mu pomagają !
_-_2020.01.17 18:11
To spier.... na zachód do szwabów albo żabojadów!
Irena2020.01.17 18:17
@lady (albo lada) co ty jeszcze w Polsce robisz? A może ty w Rosji siedzisz, bo piszesz bez polskich znaków???
mare2020.01.17 17:19
a przkazy w OBCYCH WALUTACH to piska swinia , kochanek pedlaa kaczynskiego lubi? swi ia polska nazistowska dostanie swoje od naszych za antysemityzm, ale najpierw musi nam sluzyc swinia polska dida gnojek polski.
anonim2020.01.17 17:30
umiesz cos po polsku?
Urszula2020.01.17 17:16
" Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój!" A w języku polskim mogą?
rozbawiony2020.01.17 17:17
w kaczym
ethacridine lactate2020.01.17 17:30
‘Z ziemi polskiej do Wolski’ ;-)
_-_2020.01.17 18:10
Możecie się śmiać ile wlezie.Nie macie z Panem Kaczyńskim szans, je...e lewaki!
Miko.2020.01.17 23:30
Masz rację! Widzisz! Oni się śmieją, bo nie mają nic więcej do zaoferowania! Nawet nie umieją sklecić poprawnego zdania, we wpisach ,nie mówiąc o jakimś sensie ! Nie są warci zawiązać Mu nawet sznurówek! Śmieją się, bo to im tylko zostało! Wszyscy Z POkemonów nie mogą GO pokonać przez tyle lat! Został im tylko głupi, pusty śmiech !
aretuza2020.01.18 16:22
Trzeba ci tumaczyć ZNACZENIE wypowiadanych po polsku słów? Ty ruska czy germanka?
ceramik2020.01.17 17:16
Panie Prezydencie. Czapki z głów i niech Pan tak trzyma. Alleluja i do przodu.
mła2020.01.18 12:10
Maliniak
ciekawy2020.01.17 17:16
Przegaz podprogowy dla ciemnoty Mowią w obcych językach to nie wiadomo czego chcą ? A MOŻE ONI CHCĄ DOBRZE DLA NAS A budyń to tylko marionetka kulawego pokurcza
Miko.2020.01.17 23:19
ciekawy! Jak taki jesteś ciekawy, to pomyśl ! Jeżeli mówią przekaz do ciemnoty, to tym bardziej powinni tylko mówić po polsku, żeby chociaż to zrozumiała! . Logiczne , prawda? A oni, wiedząc o tym, mówią do nich w obcych językach ! Więc kto jest tu ciemnotą ??? hahaha ! Odpowiedz mi, kto jest głupszy, ciemniejszy??? Wynika z tego, że ten, który mówi i popisuje się, bez efektu w innym języku! To jasne jak słońce !! Prawda? Ja wiem, co to jest przekaz podprogowy! Nie myśl sobie !
man.of.Stagira2020.01.17 17:12
78 per cent of students who identify as trans, non-binary, or “genderqueer” meet the criteria for at least one mental disorder, according to Boston University research. https://www.breitbart.com/europe/2019/08/24/study-78-per-cent-of-trans-non-binary-students-mentally-disordered/ Tłumaczenie ad hoc: 78 % studentów którzy przyznają się do bycia ‘trans’, ‘non-binary’ albo ‘genderqueer’ spełnia charakterystyką wyników badań w testach kryteria będące podstawą do rozpoznawania przynajmniej j e d n e g o zaburzenia psychicznego. Koniec tłumaczenia tekstu w języku angielskim jw.. Post scriptum –charakterystyczne, że dla uniknięcia nazwania tych zaburzeń psychicznymi wyhodowano termin ‘mental disorder’ który nadaje się do u m y s ł u (mind) jak i do psychiki. Komentarz m.o.S ponurym określę fakt, że osoby te są CZTERY RAZY częściej zaburzone mentalnie (sensu largo) w stosunku do osób reprezentujących większościową populację –tzn. hetero. Fakt jest ponury na gruncie nowożytnych teorii psychologicznych które przecież właśnie świadomość uznają za kryterium człowieczeństwa. Tymczasem mamy tutaj w ł a ś n i e ‘mental disorder’ –czyli ‘zaburzonych ludzi’ na gruncie tegoż terminu średniego sylogizmu który występuje w argumentacji z a aborcją środowisk ‘Pro-Choice’. (ironia zamierzona)
cris2020.01.17 17:10
no i taki prezydent mi się podoba !!!
ciekawy2020.01.17 17:16
No widać ciemna masa SKUMAŁA?
Miko.2020.01.17 23:22
ciekawy??? Aha ? A ty jesteś w tej ciemnej masie i się cieszysz z tego ! Tak ?
.2020.01.17 18:53
Jeszcze rano prezydenta tutaj nienawidzili, ale wystarczy parę miłych słówek dla ludu powiedzieć i od razu kochają. Wyborcy PIS bardziej zmienni niż kobieta.
Dell2020.01.17 19:59
1. Zacytuj te wyrazy nienawiści. 2. Udowodnij, że nie były pisane przez was - jurgeltników.
nnn2020.01.17 22:47
Szkoda że wobec języka Amerykanów jest potulny jak baranek i klęczy przed Trumpen jak usłużny piesek na zawołanie
antek.b2020.01.18 19:07
Stoi raczej,trump siedzi.
MAVERICK JONASIK2020.01.17 17:09
Nie będzie PiS pluł nam w twarz, Ni dzieci nam prawaczył. Orężny wstanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił, Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg… — Tak nam dopomóż Bóg!
anonim2020.01.17 17:25
o.. Boze!!!zmniejsz albo wyraznie powieksz dawke.Jeszcze nie jest za pozno
MAVERICK JONASIK2020.01.17 17:45
Zwiększam :) Chlup. Twoje zdrowie!
anonim2020.01.17 17:40
Wyny za granice
MAVERICK JONASIK2020.01.17 17:44
Wyny? Ale z mojej czy twojej wyny?
Henryk2020.01.17 17:48
wal się ubecki [email protected]
Danie K2020.01.17 17:57
Są dwa rodzaje czerwonych bydlaków: ci których nie lubię i ci którymi gardzę !!! Oni oszaleli z nienawiści. Ci otumanieni lewaccy pomyleńcy cuchną kłamstwami i złodziejstwem, debilostwem i innymi uszczerbkami na zdrowiu psychicznym ! Oni są wrzodami na du-pie Narodu Polskiego !!! Skąd wy, plugawi i wredni ateistyczni degeneraci się bierzecie? Kto i po co daje wam jeść? To marnowanie żywności.
C2020.01.17 18:47
Napisać można tylko jedno jesteś hamem i pajacem. Myślisz że jesteś taki jewropejski ?
doradca2020.01.17 21:48
zamknij lepiej ryja ty głupawy lewacki śmieciu
Miko.2020.01.17 22:59
I co ty Kellerze, Jonasiku tu plujesz ??? TAKIE SĄ WŁASCIWE SŁOWA...! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił ! .......... ....Dziwne, ale napisałeś też o Bogu? To może jeszcze z ciebie ludzie będą?? Tak ci dopomóż Bóg!