14.10.19, 16:15Screenshot Twitter - KPRM

Angela Merkel gratuluje premierowi Morawieckiemu

Steffen Seibert, rzecznik prasowy federalnego rządu pogratulował w imieniu niemieckiej kanclerz Angeli Merkel premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych.

Jak podkreślił:

Niemcy i Polska są przyjaciółmi, sąsiadami i partnerami. Chcemy kontynuować tę ścisłą współpracę w interesie obywateli po obu stronach granicy i w interesie Europy”.

Głos zabrał także szef Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Manuel Sarrazina. Polityk w „Deutschlandfunk” stwierdził:

Dla niemieckiego rządu nie jest istotne, kto rządzi w Polsce. Polsko-niemieckie wzajemne stosunki mają duże znaczenie także z punktu widzenia dziedzictwa historyczneg”.

Nie ukrywa on braku zaufania do Prawa i Sprawiedliwości, jednak uważa, że Niemcy powinny współpracować z polskim rządem, który ma silny mandat.

dam/IAR,Fronda.pl

Komentarze

Gumowy Żuk2019.10.15 12:41
Myślę, że nasz rząd powinien doprowadzić do porządku nasz kontrwywiad i zacząć go używać. Myślę także, że Prezes Polskiego Państwa w sprawach polityki zagranicznej daje ciała. Większość tego pola leży ugorem. Jedynie Aleje Marszałkowskie są sprzątane, czyli realizowana jest polityka z USA. Nie wiem dlaczego? Czy Prezes myśli, że Amerykanie będą realizowali z dobrej woli zadania wynikające z polskiej racji stanu? To ma być taka polityka całkowitego zaufania USA, a może zawierzenia losów Rzeczpospolitej Bożej Opatrzności? Czy może postawa podobna do postawy rozochoconej dziewczyny, która mówi złowionemu abstyfikantowi: bierz mnie i rób co chcesz? :)
Andrzej 2019.10.15 8:13
My też nie ukrywamy braku zaufania do Rządu Niemieckiego. Już wiele razy nam zaszkodzili w UE.
Jadzia2019.10.14 23:54
Niedługo Turcja wypuści nowych uchodźców to się przymila.
violencja2019.10.14 23:19
Te gratulacje nie są dobre
grimm2019.10.14 21:38
ktoś słusznie zauważył, że niemcy są jak pająk, który się przyczaja i czeka aż ofiara wpadnie w sieć.