28.11.19, 10:17(fot. screen)

Anna Fotyga masakruje w PE: Zamiast słać kolejne uśmiechy do mułłów, musimy działać!

Wczoraj w Parlamencie Europejskim miała miejsce wymiana poglądów z wysoką przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federicą Mogherini poświęcona sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu, a szczególnie Iraku, Iranu i Libanu, gdzie dochodzi do masowych protestów społecznych. W imieniu grupy EKR głos w debacie zabrała Anna Fotyga.

 

"Mamy do czynienia z widocznymi śladami irańskich operacji w całym regionie Bliskiego Wschodu, w każdym konflikcie i wojnie. Ta obecność szkodzi stabilności i pokojowi" – stwierdziła eurodeputowana.

Była szefowa polskiej dyplomacji wspomniała również, że najgorsze z działań reżimu irańskiego, skierowane są przeciw własnym obywatelom.

 "Społeczeństwo irańskie jest wieloetniczne i różnorodne. Pomimo tego, zgodnie wystąpiło przeciwko reżimowi mułłów, zarówno podczas ostatnich protestów, jak i wcześniejszych demonstracji" – wskazywała Fotyga.

Polska polityk podkreśliła skalę i masowość ostatnich protestów, które odbyły się we wszystkich 31 prowincjach kraju. Władze w Teheranie chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się skierowanych przeciwko reżimowi wystąpień, zablokowały w całym kraju internet, co miało także służyć ukryciu barbarzyńskich i brutalnych metod skierowanych przeciw protestującym. 

"W ciągu ostatnich 11 dni zginęło już ponad 300 osób, aresztowano ponad 10 tys. osób. Musimy wyrazić nasz niepokój o ich los"- dodała Fotyga, przypominając o dokonanej przez ajatollahów w 1988 egzekucji  nawet 30 tysięcy więźniów politycznych.

Anna Fotyga zaznaczyła, iż w Iranie od lat mamy do czynienia ze zbrodniami sądowymi. 

"W obliczu możliwości dokonania zbrodni ludobójstwa, zgodnie z prawem międzynarodowym, jesteśmy zobowiązani do zaangażowania i podjęcia działań, zamiast słać kolejne uśmiechy do mułłów" – Anna Fotyga zaapelowała do uczestniczącej w debacie Federici Mogherini.

źródło: komunikat prasowy

Komentarze

Zosia2019.11.28 13:48
Niestety możecie sobie tylko pogadać, tam interesy ma Kreml.
XYZ2019.11.28 13:39
Ten PIS wszystkich masakruje,tylko nikt ich nie słucha.
rebeliant2019.11.28 13:02
Fotyga Wy się zajmijcie zalewem Europy przez coraz bardziej napierający trzeci świat. Już teraz dzieci rdzennych Europejczyków są między kalifatem (prześladującymi je gangami muzułmańskimi) a homolandem, który jest głuchy... jest opresyjny wobec prób obrony. Czyżbyście sami byli w kieszeni panów trzeciego świata i dlatego szerzycie tolerancję, łagodność i rozlazłość ? Wówczas będzie łatwiej się tu zakotwiczyć ich bandom. Europa jest ogryzana z dwóch stron: od strony dziatwy szkolnej i od strony władców Europy, którzy są w kieszeni zarządców potężniejszego trzeciego świata, tych obcych kultur, na które mamy być otwarci. Wy nie wtryniajcie się tam do muzułmanów, wy brońcie przed nimi Europę. Nie po to chyba macie swoje własne dzieci, aby poszły w jasyr i do haremów ?
retro2019.11.28 11:52
a c o UE może z tym całym lewactwem. Francja i Niemcy jak zawsze w poprzek zdrowemu rozsądkowi będą.
Jacek2019.11.28 10:49
Unia powinna zdecydowanie, pełną mocą i bezkompromisowo zażądać ustępstw Iranu. Bo jak nie, tupnie nogą albo powiej oj ty, ty nieładny.. Oczywiście jeżeli Paryż i Berlin będą w stanie to uzgodnić.