30.11.19, 09:10(fot. flickr/ppor Robert Suchy/CO MON)

Antoni Macierewicz: Rosja ma ogromne doświadczenie w manipulacji opinią światową

- Polacy pokazali swoją wytrwałość, determinację i konsekwencję w działaniu. Jesteśmy wbrew pozorom narodem bardzo wytrwałym, ale od lat towarzyszy nam taka próba przyprawienia nam gęby ludzi o słomianym ogniu. - powiedział w wywiadzie dla Telewizji Republika Antoni Macierewicz

– Wbrew temu, co nam się często przedstawia, dramat smoleński poruszył cały świat ludzi badających katastrofy lotnicze. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zrobiono bardzo wiele ze strony rosyjskiej, a także ze wspierającej w tej materii stronę rosyjską administracji pana Donadla Tuska, żeby ułatwić upowszechnienie na całym świecie kłamstwa smoleńskiego- stwierdził marszałek senior

 

Były minister MON odniósł się do kwestii rozpowszechniania kłamstwa smoleńskiego.

- Najprostszy zabieg, który został zrobiony, to nieprzetłumaczenie na język angielski np. uwag Polski o raporcie Pani Anodiny, taki dokument został sporządzony na przełomie listopada i grudnia 2010 roku, co ciekawsze, został sporządzony przez tych samych ludzi, którzy 8 miesięcy później, w 2011 roku, opublikowali kłamliwy, fałszywy raport pana Millera - mówił Macierewicz

Według niego, "po prostu powielono raport pani Anodiny." Jak dodał, "ten dokument nigdy nie został opublikowany w języku angielskim". Jego zdaniem "polski rząd czyli rząd Donalda Tuska i Ewy Kopacz, nie chciał przekazywać prawdziwych informacji w języku dostepnym publicznie."

- Dopiero powstanie naszej komisji, dopiero praca naszych posłów, którzy byli reprezentantami naszymi w Radzie Europy i wspólnie z komisją, opierając się na jej badaniach, postawili wniosek by powstała specjalna grupa badająca tę sprawę w Radzie Europy. Tak się stało w roku 2015 i powstał specjalny raport Rady Europy oraz rezolucja Rady Europy. Oba te dokumenty jednoznacznie stwierdzają, że Rosjanie uniemożliwiają badanie tej tragedii, przywołują raport techniczny naszej komisji stwierdzający, że mamy do czynienia z katastrofą, która nastapiła na skutek eksplozji w lewym skrzydle i zniszczeniu później także przez wybuch całego samolotu i jednoznacznie oceniają zachowania rosyjskie w tej sprawie, przyrównując je zachowań sowieckich w związku w ludobójstwem katyńskim.  - podkreślał

- Ten nacisk międzynarodowy, bo wszystkie państwa które są członkami Rady Europy jednogłośnie głosowały za tą rezolucją i za tym raportem z jednym wyjątkiem, posłowie, któzy z ramienia PO byli członkami Rady Europy wyszli z głosowania i nie brali w nim udziału.  - mówił

Jego zdaniem, "bardzo długo Niemcy odgrywali taką rolę pewnego pomostu z zachowaniami rosyjskimi."

- Trzeba mieć świadomość, że Rosjanie mają znakomite doświadczenie z manipulacji opinią światową i z tego typu negocjacjami i wykorzystują fakt, że dopuścili prokuratorów, nie dając im równocześnie bezpośredniego dostępu do wraku. Wykorzystują ten fakt, prezentując na arenie międzynarodowej zupełnie inny obraz sytuacji- ocenił przewodniczący komisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

 

bz/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2019.12.1 9:46
Macierewicz ty sam jesteś najbardziej umoczony...
antek.b2019.11.30 20:58
Jak to nie ma dowodów ,a ich brak to co jak nie dowód na to, że bardzo starannie ukryto dowody,w przeciwnym razie jakieś dowody by były,to dowód że jesteśmy coraz bliżej prawdy.
Kazik2019.11.30 20:21
Panie Macierewicz daj pan już sobie spokój.
PP2019.11.30 16:53
Kolejne genialne video Pana Targalskiego: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=W1WWXwqw4og&feature=emb_logo
anonim2019.11.30 15:24
Nikt nie przebije Antoniego w manipulacji wrakiem :-D
Janek2019.11.30 14:02
@Albert Pozwolę sobie z Tobą nie zgodzić się, po pierwsze, skoro to była zaplanowana zbrodnia, to i są dowody tej zbrodni. Po drugie, powołane komisje do sprawy wyjaśnienia zbrodni smoleńskiej poruszają się w granicach wyznaczonych im przez sprawcę zbrodni. Sprawca zbrodni, poprzez służby dopuszcza do oceny tylko taki materiał, aby sprawa śledztwa biegła ze z góry zaplanowaną wynikiem. Zobacz, jak prowadzone (inspirowane) było śledztwo w sprawie mordu na ks. Jerzym Popiełuszko.
Albert2019.11.30 14:18
Nie opowiadaj bredni. Zamiast tego przeczytaj raport Millera. Wszystkie przyczyny są w nim wyłożone czarno na białym. I nie ma żadnych argumentów, które pozwoliłyby cokolwiek podważyć. Nikt takich nie podał, nikt nie wskazał nieścisłości, nikt nie umie czegokolwiek zakwestionować. Te wszystkie opowieści o wybuchach, zamachach itp. to zwyczajne bezwartościowe ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e technicznych analfabetów służące tylko do wyłudzania pieniędzy z budżetu. Nigdy nic nie zostanie wyjaśnione z bardzo prostego powodu. Tutaj już nie ma czego wyjaśniać.
Janek2019.11.30 15:53
Nie bądź naiwny. Jeszcze raz powtórzę, komisje poruszają się w temacie zbrodni w takim zakresie, w jaki to przewidział, i zaplanował, sprawca. Skoro na scenie wyjaśniania zbrodni ujawnił się taki ktoś, jak p. Macierewicz, to sprawca także podjął z nim grę w celu ukrycia prawdy.
Albert2019.11.30 17:00
Nie istnieje żaden sprawca i nie ma żadnej gry w celu ukrycia prawdy. Prawda jest znana od 2011 roku. Cała reszta to chore urojenia sekty smoleńskiej i samego Macierewicza.
Janek2019.11.30 12:39
Smoleńska zbrodnia to wielki dramat, ale i bezczelny akt odwagi obcych służb. Nad zbrodnią smoleńską panuje międzynarodowa zmowa milczenia. Czy akt morderstwa dokonały służby jednego kraju? Im dłużej nie ma prawdy, to mam wątpliwości. Skoro nie można uzyskać dowodów tej zbrodni od agentów służb amerykańskich, pomimo, że PiS publicznie zapowiadał, że z tej strony uzyska pomoc, skoro nie można uzyskać pomocy od agentów służb izraelskich, które to służby dziś są wiodące na "rynku", to mam duże wątpliwości, że aktu tego bezczelnego morderstwa dokonała tylko służba jednego kraju, na który teraz skierowane są oczy. Kraje na arenie międzynarodowej mają różne interesy, które skupiają się na Polsce, miejscami są zbieżne, a ich służby mogą w pewnych sprawach działać razem, i za porozumieniem. Dziś, coraz wyraźniej widać, kto chce wikłać Polskę, kto chce zrobić interes na Polsce.
Albert2019.11.30 13:01
"Skoro nie można uzyskać dowodów tej zbrodni od agentów służb amerykańskich" Nikt nigdy żadnych dowodów nie uzyska i nie przedstawi, z tej prostej przyczyny, że dowodów takich nie ma. Zamach smoleński to zwykłe urojenia Macierewicza i jego chłopców służące wyłącznie do dojenia budżetu z kasy.
Janek2019.11.30 14:10
zbrodnia w "rodzinie", to taka zbrodnia, z któą nalęży się w ciszy serca pogodzić
antek.b2019.11.30 20:53
Janek , jesteś głupi jak but,albo bekę sobie robisz.
anonim2019.12.1 1:47
No to powiedz Antek, kto Lechowi kazał lądować 10 min. przed terminowym lądowaniem, ty PiSowski matole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
antek.b2019.12.1 10:15
Jak mógł lądować dziesięć minut przed planem skoro wystartował z 40-to minutowym chyba opóżnieniem,halo ,houston,mamy problem?
anonim2019.11.30 11:15
Macierewicz, przecież tobie to na rękę, przecież to Usmanov i inni kumple z GRU.
702019.11.30 10:59
chory psychiczny czlek
adam2019.11.30 10:51
Nikt nie potrafi manipulować bardziej dosadnie niż on sam i pewien Natanek udający księdza..
702019.11.30 11:12
natanek jeszczema swoje przemowienia , archidecezja zabronila jemu wyglaszac
Foster2019.11.30 10:49
Dokładnie tak samo manipuluje Rosja jak manipulował Macierewicz.Metody są identyczne, ale Macierewiczowi to lepiej wychodziło.
anonim2019.11.30 10:46
Głupek dostał przepustkę na weekend z psychiatryka ale chyba nie wziął dziennej dawki leków bo pieprzy farmazony!
antek.b2019.11.30 10:35
Mam 49 lat ,mam nadzieję że doczekam chwili gdy ludzie odpowiedzialni za tą gigantyczną operację dezinformacyjną,operację która skłóciła polaków jak chyba nigdy dotąd,operację która zrodziła się w głowach ludzi tkwiących w katolicko prawicowym obłędzie,że ludzie ci ,gdy polska będzie świecka i prawdziwie wolna a żądzić będą pragmatycy,zostaną sprawiedliwie osądzeni a kulisy tej operacji ,dokładnie wyjaśnione.Jest czymś nie mieszczącym się w głowie że po tylu latach ,wbrew faktom,po dziesiątkach po kolei obalanych, absurdalnych teoriach,ta tragikomedia ,przy pełnym błogosławieństwie rządzących trwa nadal,najwięksi wrogowie polski nie wymyślili by tego lepiej.
702019.11.30 11:10
od 30 lat rzadzi rotacyjnie koryto magdalenkowe , swieckie panstwo mielismy prawie przez 50 lat , wiecej zla zrobili niz dobrego , panstwo musi byc oparte o dekalog , i kodeks moralny , oraz polityka pragmatyzmu , a wtedy nie bedzie paranoikow ktorym sie wydaje ze zielone ludziki wysadzili samolot rzadowy , jeszcze przez te 30 lat ani razu nie rzadzila konserwatyzm katolicki prawicowy , zeby pis byla prawicowa ,to by nie lizali jaj usra czy syjonistom , od rosji kupuja antracyt wegiel . .niech osiol powie o swoich powiazaniach rosjanami ,
Mirek2019.11.30 10:05
Panie Macierewicz , te wszystkie matactwa Rosji można bardzo łatwo skanalizować ogłaszając w Polsce 22 czerwca ŚWIĘTEM NARODOWYM !!! . Moim zdaniem jest to najważniejsza data w historii Polski . Dnia 22 czerwca 1941 roku Niemcy napadły na ZSRR . Dwaj przyjaciele przystąpili do morderczej wojny dzięki czemu my Polacy jako naród przeżyliśmy . Bo gdyby niemiecko - radziecki Freidschaft potrwał jeszcze kilka lat to zostalibyśmy zgnieceni . Rosjanie większość z nas wywieźliby na Syberię a Niemcy do obozów koncentracyjnych .
Katalina2019.11.30 10:47
Juz to widzę jak Sejm ogłasza 22 czerwca swietem Polaków widzę te szemrane mordy z opozycji jak otwierają te swoje otwory gębowe i wrzeszcza chciałabym to zobaczyć
Albert2019.11.30 9:50
"kłamliwy, fałszywy raport pana Millera" A ty prawacki ćwoku od 2011 roku opowiadasz, jak to ten raport jest fałszywy i kłamliwy, ale przez ponad 8 lat nie udało ci się go w żaden sposób podważyć. I ktoś taki ma jeszcze czelność ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏ić o czyjejś manipulacji?
JONASIK2019.11.30 9:38
Za to pan Antoni zupełnie nie manipuluje opinią publiczną :)))
Katalina2019.11.30 10:48
dla ciebie gnojku minister Macierewicz
JONASIK2019.11.30 12:54
Zabawne są takie bezsilne komentarze. Najbardziej mnie właśnie takie cieszą. Pozdrawiam Katalinko i proszę o jeszcze.
Nie Zenek2019.11.30 9:36
Antek, ty nie pierd*l, bo raport Millera jest i będzie ‘prawdziwy’ dopóki nie będzie raportu innego (chociażby nawet twojego). Antek, ty bierz się za robotę, bo twoje bajki to i PiS-iaki już nie kupują.
Altai2019.11.30 9:24
Niestety od 300 lat Polaków pogrąża własna zgraja jurgieletników i zwyczajnych głupków. Kiedyś krzyczeli, że nie powinniśmy mieć wojska bo nikt nas nie zaatakuje, a dzisiaj banda nazywająca siebie "ekologami", w interesie Rosji, protestuje przeciwko przekopowi mierzei wiślanej. Partia kretynów przemieszana ze zdrajcami od XVIII stulecia trzyma się mocno.
702019.11.30 11:01
tylko ze przekop mierzei nic nie da ,to wyrzucanie kasy w bloto .
Altai2019.11.30 12:22
No wam ruskim na pewno nic nie da.
702019.11.30 18:16
wam ten leb trzeba by bylo przepukac kwasem zebycie zaczeli samodzielnie myslec , zwroc do swira czemu zatrudnia rosjan
Felek2019.11.30 17:50
Co ma przekop mierzei do obronnosci kraju?
LEWAQ2019.11.30 9:18
GDZIE JEST WRAK ANTONI? ILE TO JUŻ MILIONÓW KOSZTOWAŁA KOMISJA SMOLEŃSKA A TU ANI WRAKU ANI RAPORTU.
Katalina2019.11.30 10:44
dla ciebie minister Macierewicz
702019.11.30 11:00
kilkanascie mln zl kosztowalo podatnika jego urojenia
skuter2019.11.30 9:17
Ja już wiem o tym od dawna