14.06.19, 11:15screenshot Youtube - Radio Maryja

Antoni Macierewicz: Trump woli stawiać na Polskę niż na Niemcy

Zostały zapowiedziane układy dotyczące Fort Trump, czyli wzmocnienia obecności amerykańskiej w Polsce. Pan prezydent Trump nawet zapowiedział, że jest przychylny, żeby stworzyć wielką bazę amerykańską w Polsce. To także porozumienia dotyczące zakupu F-35, porozumienia dotyczące współpracy energetycznej, zdjęcia obowiązku wizowego i szereg innych, zwłaszcza gospodarczych uzgodnień. To dobra wiadomość dla Polski” - powiedział były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W swoim felietonie „Głos Polski” w Rdiu Maryja i TV Trwam Macierewicz odnosił się do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA i podpisania porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi, zakładającego między innymi wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

W świat poszedł bardzo ważny przekaz: to Polska jest głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie. To Polska wraz ze Stanami Zjednoczonymi będzie gwarantem bezpieczeństwa europejskiego i przyczyni się do bezpieczeństwa świata”

- mówił Macierewicz.

Dalej dodawał:

Jest tutaj pewna polemika z Niemcami, widać to gołym okiem. Pan prezydent Trump nie ukrywa, że mając do wyboru Niemcy i Polskę, stawia na Polskę. To prezydent, który poza prezydentem Reaganem, najbardziej przyczynił się do wzmocnienia i do siły politycznej oraz geopolitycznego znaczenia Polski”.

Macierewicz odniósł się również do skazania Tomasza Arabskiego w sprawie dotyczącej organizacji lotu do Smoleńska. Stwierdził, że odpowiedzialność Arabskiego jest „nieporównanie szersza”. Dodał:

To była głowa, to był mózg, to była prawa ręką Donalda Tuska”.

Zauważył:

Pan Arabski przyznał się w zeznaniach złożonych przed Komisją Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, że w ogóle nigdy nie czytał tzw. instrukcji HEAD, czyli tej, którą miał obowiązek wdrożyć w życie, żeby zagwarantować bezpieczeństwo najważniejszym osobom w państwie: prezydentowi, całej polskiej elicie, która poległa pod Smoleńskiem. A on tego nawet nigdy w życiu nie czytał! Podpisał, nie czytając tego. Nigdy w życiu nie stosował i nie miał zamiaru stosować”.

Dodał, że wymiar kary jest żenujący. „Za kradzież w supermarkecie kary są nieporównanie wyższe. Tymczasem śmierć polskiej elity, dramat smoleński, lekceważenie bezpieczeństwa państwowego i to ostentacyjne – za to wyrok w zawieszeniu na 10 miesięcy?” - mówił były szef MON.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

K.A.2019.06.14 20:31
Wielkim osiągnięciem polskiej dyplomacji jest porozumienie osiągnięte pomiędzy Polską i USA. Umowa dotycząca obronności, dostaw gazu skroplonego czy lecznictwa w dużym stopniu pozwala polskiemu rządowi na prowadzenie bardziej niezależnej polityki. Presja wywierana przez Niemcy, Francję oraz Rosję będzie znacznie mniej skuteczna. Za rządów Platformy i PS Lu często decyzje które zapadały w Warszawie były szkodliwe dla Polski. Kto bronił interesu Polski w Unii Europejskiej, a kto dbał o interesy innych państw nie jest tajemnicą. Piszę o tym wszystkim dlatego, że pragnę przypomnieć wszystkim iż jednym z twórców sukcesów Polski jest Pan Antoni Macierewicz. Wspomnę tylko o dwóch sprawach. Po pierwsze doprowadzenie do zacieśnienia stosunków między Polską a USA. Po drugie stworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaraz opozycja zacznie dziamgać o tym co zrobił źle a co się nie udało. Prawda. Tylko trzeba pamiętać że Pan Antoni Macierewicz jest jednym z tych który nadal przyczynia się do umacniania pozycji Polski na świecie.
mordechaj2019.06.14 15:01
PKB Polski to raptem ...16% PKB Niemiec. Prezydent D. Trump chętnie by postawił na Niemcy, ale Niemcy nie chcą się go słuchać. Stąd taktycznie stawia na Polskę, by skłonić Niemcy do współpracy. Gdy dojdzie do porozumienia USA-Niemcy to Polska pójdzie w odstawkę. To naturalne w polityce, tak się gra. Najgorszym błędem Polski byłoby potraktowanie taktyki Prezydenta USA jako strategii. Przy takim błędzie najczęściej zdarzają się państwom i Narodom największe nieszczęścia.
nikt2019.06.14 13:03
O człowieku nie mówią nam jego słowa , ale jego czyny ( zwłaszcza w ekstremalnych sytuacjach ) , jego wyraz twarzy , oczy . A ludzie słuchają słów i nimi się kierują . Dlatego łatwo można ich prowadzić jak stado bydła . Wygrywa ten , który " ma gadane " , czyli jest elokwentny , potrafi przekonywać . Ale nikt nie potrafi dostrzec tego , że ktoś jest zwykłym oszustem czy naciągaczem . To ostatnie zdanie odnosi się ogólnie do ludzi a nie konkretnej osoby .
stara znajoma2019.06.14 13:27
lech keller-krawczyk parch, bezwstydny pedofil
nikt2019.06.14 17:38
Jeśli piszesz o tym piosenkarzu , to faktycznie jest odrażający . Na pewno jest też Żydem .
Hi, hi ...2019.06.14 13:02
robaczek, Nowaczek, buziaczek, misiaczek z dyplomami z oksforu, kambridz i zasadniczej rolniczej..
Aron2019.06.14 12:52
Ciemny mały człowiek. Przecież wszyscy na zachodzie wiedzą że Tramp szykuje tarcze i mur z Polski by uchronić bardzo znaczący ekonomicznie, gospodarczo i sentymentalnie kraj z którego pochodzi prawie połowa Amerykanów jakim są Niemcy. Jezykiem obowiązującym w Stanach o mało byłby język Niemiecki
robaczek 2019.06.14 12:20
ANTONI mówi ;] nie trzebe nic dodawac;] mistrz sam w sobie ;] i takiemu baranowi dajecie sie robic? ;] szczyt tępoty;] !!! ;] az miło; ] oj tylko Polski szkoda.
Zenek2019.06.14 12:02
Niemcy ‘wyganiają’ Amerykanów; Japończycy od dawna są zmęczeni amerykańskimi bazami na ich terenie; Nawet Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte, nie wierzy w USA zabezpieczenie. Wygląda na to, że u nas uciecha była krótka, bo wschodnimi drzwiami Polacy wygnali jednych, a po niedługim czasie, zachodnimi drzwiami wpuściliśmy innych. Teraz Big Brother kręci swoje interesy na naszym terytorium - jak na tym wyjdziemy? Ciekawe czy Jarek zaciągnął jakieś porady od jasnowidza Jackowskiego? Wroga wygnaliśmy z czystym sumieniem i bez skrupułów, ale brat może się rozgościć na dużo dłużej i dyktować Polakom „poprawne” brzmienie ustaw, tak aż obrzezani będą zadowoleni.
gość2019.06.14 19:15
interes Polska robi taki, że zadłużenie rośnie w tempie logarytmicznym
edi2019.06.14 11:57
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! a jak żyją Rosjanie tak jak w USA i COROBIĄ żeby działać dla poprawy bytu NORMALNYCH LUDZI - to szatańska mentalność !! -
edi2019.06.14 11:55
JESTEM DUMNY ! - MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
Beno2019.06.14 11:37
Polski rząd też bardziej stawia na USA niż na Niemcy. Niemcy prowadzą swoją politykę i nie muszą nikomu w zad wchodzić. A my ciągle uzależnieni. Oby to kumoterstwo z USA wyszło nam na dobre. A wiz jak nie ma tak nie ma. To jakie to partnerstwo? To tak się traktuje przyjaciela. A na wszystkich transakcjach militarnych zarabia USA i nie chcą byśmy kupowali u innych. Jak długo można robić interesy nie z Polską, ale na Polsce i jak długo Polska będzie uległa - tak długo będze dobrze, a jak nie to artykuł 447.
Vivat Polonia2019.06.14 11:35
No czekam na russkie trolle. Poużywajcie sobie na P. Macierewiczu. Lubie jak wkurza russkich.
Poldek2019.06.14 11:39
Opanuj emocje.
robaczek 2019.06.14 12:21
;] Antoś jest top of the top!!!! ;] łykajcie łykajcie ;] buziaczki****
nikt2019.06.14 11:30
Pewnie tak jest . :):):):):):) W końcu i w USA ( poprzez naciski lobby ) i tu ( utajnieni ) rządzą Żydzi . Jeśli zaś nastąpi konflikt interesów , to nawzajem będą się zwalczać a Słowianie za to zapłacą . Pan Macierewicz jest przecież zorientowany w tej mentalności . W razie czego ci z Polski zwieją gdzie indziej tak jak miało to miejsce w Smoleńsku w przypadku szanownego pana . Nie , najpierw na drogę się jeszcze posilą .
ROCCO2019.06.14 11:20
Jak tam podkomisja smoleńska??? Kiedy raport??? Ile milionów poszło na podkomisję??? Gdzie jest Berczyński??? Jakie są wyniki badań naukowych z zagranicznych laboratoriach??? No i najważniejsze co słychać u Misia??? To już 6 miesiąc jak Misio garuje w areszcie!!!!!