15.04.14, 19:47Peter LaBarbera, fot. Youtube

Aresztowali go za prawdę o aborcji i dewiacji

Kilka dni temu Fronda informowała, że aktywista Peter LaBarbera został zatrzymany na lotnisku w Kanadzie. Władze miały wątpliwości, czy należy wpuścić go na terytorium kraju ze względu na jego antygejowskie poglądy (więcej TUTAJ). Jak się okazuje, nie był to koniec kłopotów aktywisty.

W poniedziałek mężczyzna został aresztowany na kampusie uniwersytetu w Reginie. Policja zatrzymała razem z nim jeszcze innego aktywistę, Billa Whatcotta.

Mężczyźni znajdowali się na terenie uniwersytetu z plakatem, który został uznany za niestosowny. Przedstawiał dziecko zabite w czasie aborcji oraz znak opatrzony słowami „sodomia to grzech”.

Bill Whatcott był proszony przez ochronę kampusu o odejście, ale odmówił. Twierdził, że ma prawo przebywać w tym miejscu.

Ostatecznie Whatcott wraz z LaBarberą zostali aresztowani. Część studentów protestowała, ale wiele osób było zadowolonych z takiego przebiegu wydarzeń. Gdy na Twitterze umieszczono wpis na ten temat, pojawiło się pod nim wiele gróźb i życzeń śmierci.

Mężczyźni zostali wypuszczeni z aresztu jeszcze w poniedziałek.

pac/lsn

Komentarze

anonim2014.04.15 20:16
WHO ogłosiła, że homoseksualizm nie jest chorobą i homoseksualiści wymachują tym kwitem, jako dowodem, że są normalni.
anonim2014.04.15 20:17
"na kampusie uniwersyteckim" kto was uczył polskiego górnicy?
anonim2014.04.15 20:27
Oto złoty zachód...
anonim2014.04.15 20:28
trza cierpieć dziś za swoje poglądy ... skończyły się czasy łatwizny!
anonim2014.04.15 20:40
Świat się kończy...
anonim2014.04.15 21:16
promocja zboczeń to dawno wymyślona broń dywersyjna w celu osłabienia państwa. Rosjanie stosują ją od dawna.
anonim2014.04.15 21:47
Jako chrześcijanin homo jest dla mnie grzechem .Ale nienawiść jest też grzechem dlatego kocham wszystkich ludzi nawet geja i lesbijkę i Donalda Tuska .Nawet jak oni mnie będą prześladować ja się będę za nich modlił .Dziś pomodlę się za Krzysztofa Bęgowskiego by otworzył się na naukę Jezusa .
anonim2014.04.15 21:50
jeszcze trochę a zboczeńcy zaczną nas krzyżować za mówienie o grzechu
anonim2014.04.15 21:51
kawosz_marcin błąd; możesz być co najwyżej męczennikiem za GŁUPOTĘ bracie
anonim2014.04.15 22:04
Jaddle- Za ciebie też się pomodlę język nienawiści prowadzi do dalszej degeneracji umysłowej . Wszyscy jesteśmy ludźmi oddając szacunek drugiemu szanujesz siebie .To samo tyczy się grupy etnicznej wyznaniowej .Mowa nienawiści zaślepia umysł i prowadzi do strasznych rzeczy. http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/niemiecki-komisarz-pocwiartowal-polaka-poznali-sie-na-czacie-dla-kanibali_368943.html
anonim2014.04.15 22:33
Abstrachując od tego, co ów człowiek miał przy sobie, jakie poglądy wyznaje, niedopuszczalnym w ogóle jest uniemożliwienie mu prawa wjazdu na terytorium danego państwa. Takie działania nie powinny w żadnej mierze znajdować precedensu w jakimkolwiek prawodawstwie. Tutaj mieć już bowiem będziemy do czynienia z pewną formą dyskryminacji, naruszenia swobody przekonań, wolności osobistej. Nie możemy tak wybiórczo do tego rodzaju kwestii podchodzić. Demokracja właśnie po to oparta jest na określonych wartościach, by "nie przekształcała się w jawny, bądź zakamuflowany totalitaryzm". A tak niestety może się z czasem stać... Pogrążamy się w postawach prawdziwie skrajnych. Jeśli ten człowiek w stopniu bezpośrednim nie wyrządził drugiemu krzywdy, jeśli nie złamał przepisów prawa, to nie istnieją podstawy dla podobnych w ogóle dywagacji, rozważań, posunięć.
anonim2014.04.15 23:08
"pojawiło się pod nim wiele gróźb i życzeń śmierci", no proszę, to chyba nazywa się "kampania na litość"
anonim2014.04.16 9:21
@Tomcat Idąc za twoją logiką, jako „ekstremista” antykatolicki powinieneś być aresztowany.
anonim2014.04.16 16:53
@Credo Niestety, ale się mylisz. ;) Polska nie jest krajem wyznaniowym to raz, dwa większość osób w Polsce nie uważa ateizmu za ekstremizm, trzy ten pan szerzył mowę nienawiści oraz propagował nieprzyzwoite, godzące w uczucia większości obywateli Kanady poglądy. Kanada jako kraj bardzo tolerancyjny nie chce przyjmować osób, które nie potrafią żyć z tą tolerancją. Przyjeżdżasz do jakiegoś kraju, więc należy dostosować się do panujących tam przepisów prawnych i norm obyczajowych, a przynajmniej je tolerować. ;)
anonim2014.04.16 18:40
@ agarwaen22 " (...) Przyjeżdżasz do jakiegoś kraju, więc należy dostosować się do panujących tam przepisów prawnych i norm obyczajowych, a przynajmniej je tolerować. ;) " Powiedz to tysiącom arabskich imigrantów, którzy co roku przybywają do Europy a jej prawo i normy mają w nosie. Jakoś wówczas lewica jest bardzo TOLERANCYJNA dla ludzi z innego kręgu cywilizacyjnego, chociaż oni wcale nie zamierzają się integrować :(
anonim2014.04.16 19:28
@Monarchista Kanada sobie doskonale z islamskimi ekstremistami radzi, a właśnie o Kanadzie rozmawiamy. Lewica nigdy nie była i nie będzie moją bajką, spluwam na poprawność polityczną i wysoki socjał (na jakikolwiek spluwam gęstą plwociną pogardy i wstrętu), ale czy właśnie wysokiej pomocy socjalnej nie oferuje między innymi PiS? I szczerze mało mnie obchodzi czy ekstremistami są Arabowie, Murzyni, żydzi, cyganie czy katolicy, obchodzi mnie tylko, żeby zwalczać ekstremizm w każdej postaci, w Polsce mamy ekstremizm narodowo-katolicki, który jednak nie ma wielkiego poparcia wśród społeczeństwa, jest jeszcze ten lewicowy, ale on ma jeszcze mniejsze poparcie i nie uderza we mnie bezpośrednio tak jak robi to narodowo-katolicki.