09.07.19, 07:31Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0, edytowane; Youtube/RMF FM

Arłukowicz chce jeździć z Beatą Szydło 'pociągiem lub autobusem'. Nietypowa propozycja polityka PO

Były minister zdrowia, obecnie zastępca sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej, Bartosz Arłukowicz zwrócił się do europoseł Beaty Szydło. Chce, aby była premier... Pojechała z nim do "Jeleniej albo Zielonej Góry". 

"Jedźmy razem do Jeleniej albo Zielonej Góry, ale nie Pani limuzyną tylko pociągiem lub autobusem"-zwrócił się polityk PO do Szydło. Od kilku dni między politykami trwa spór o spotkania z mieszkańcami Polski. Sporo kontrowersji wywołało nagranie Bartosza Arłukowicza z jednym z mieszkańców Węgrowa. Za to i kolejne nagrania z panem Andrzejem, utrzymane w tonie kpiąco-drwiącym, mimo iż politycy PO przekonywali, że wcale nie drwili z mężczyzny, opozycja spotkała się z falą krytyki m.in. ze strony byłej wicepremier, Beaty Szydło. Polityk podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi w 2015 r. zaskarbiła sobie zaufanie ludzi z całej Polski. Później, już jako premier, była dobrze oceniana przez Polaków. Fakt, że zdobyła w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego najlepszy wynik w całej Polsce również wiele mówi.  

Beata Szydło odpowiadała Arłukowiczowi nie tylko na konencji PiS i w mediach społecznościowych. Wczoraj sama udała się na spotkanie z mieszkańcami Węgrowa. Opozycja nie zajmowała się jednak tym, co mówiła europoseł PiS, ale... niebieskim podestem, z którego przemawiała. Bartosz Arłukowicz nie wytrzymał. 

"Pani Premier @BeataSzydlo! Jeśli już Pani ochłonęła, po trudnym czasie, mam propozycję. Pojedźmy razem do Jeleniej albo Zielonej Góry. Albo do Wierzbna. Nie Pani limuzyną. Pociągiem albo autobusem. Pogadajmy z ludźmi. Nie ze spółek. Z ludźmi na rynku. To jak? Wchodzi Pani?"-napisał zastępca szefa sztabu PO na Twitterze.

Europoseł Arłukowicz zapomniał najwyraźniej o jednym: politycy PiS już od dawna jeżdżą po Polsce i spotykają się z mieszkańcami różnych miast i miejscowości w całym kraju. Było tak w poprzedniej kampanii, było tak w ciągu czterech lat rządów, jest i teraz. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Pluto2019.07.10 9:22
Arłukowicz to lawirant i kombinator!
JR2019.07.9 11:18
Towarzysz Arłukowicz ma szybko postępującą sklerozę. Chyba nie potrafiłby wymienić wszystkich partii, w których był. Zwariował całkowicie ten człowiek.