17.06.21, 11:50Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Banaś przyznaje: Mogłem popełnić błędy w oświadczeniach majątkowych

Na antenie Radia ZET gościł dziś prezes NIK Marian Banaś. Pytany o swoje oświadczenia majątkowe przyznał, że mógł popełnić błędy. Zapewniał jednak, że mogły być to najwyżej błędy, a nie przestępstwo. Banaś odniósł się też do doniesień, wedle których miał dostać gwarancję od opozycji, że za atakowanie PiS zachowa swoje stanowisko po ewentualnej zmianie władzy.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli mówił na antenie Radia ZET o skierowanym przez siebie do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przekonywał, że wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, w której publicznie wyraził on wątpliwości co do tego, czy w związku z prowadzonymi postępowaniami Marian Banaś powinien pełnić swoją funkcję, rodzą pytania o praworządność w Polsce.

- „Gdybyśmy do takiej sytuacji dopuścili (…), że można zawiesić prezesa poważnego urzędu, to zdezorganizowalibyśmy funkcjonowanie państwa, bo przecież służby mogą w każdej chwili prowadzić jakieś postępowanie wobec każdej osoby i każdy mógłby być zawieszony w swojej funkcji. To nie jest żadna praworządność ani demokracja”

- mówił.

Banaś zapewniał przy tym, że nie prowadzi żadnej wojny politycznej i działa zgodnie z prawem.

- „To są manipulacje, kombinacje różnych sił politycznych, które próbują mnie ośmieszyć, ale każdy uczciwy wie, że pełnię solidnie swój obowiązek jako niezależna instytucja”

- przekonywał.

Pytany o sprawę swoich oświadczeń majątkowych prezes NIK przyznał, że mógł popełnić pewne błędy.

- „Ale tylko błędy, a nie przestępstwo, o co się mnie podejrzewa”

- stwierdził.

W rozmowie poruszono też temat medialnych doniesień, wedle których politycy Platformy Obywatelskiej mieli dać Marianowi Banasiowi gwarancję, że jeśli będzie atakował PiS, zachowa swoje stanowisko w przypadku przejęcia władzy przez PO. Szef NIK stanowczo temu zaprzeczył.

- „To jest nieprawda. Z nikim nie prowadzę żadnych rozmów na temat gwarancji, żebym się utrzymał na stanowisku. Przyjmuję każdego, jako prezes, kto się zgłasza i składa wnioski na temat takiej czy innej kontroli – czy to są ludzie z PiS, PO, SLD czy Konfederacji, jestem otwarty na współpracę, bo taka jest moja rola”

- zapewnił.

Na antenie Radia ZET Marian Banaś przyznał, że jego syn pracuje jako społeczny doradca w Najwyższej Izbie Kontroli. Zaznaczył, że nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Beata Lubecka pytała, czy nie jest to forma nepotyzmu.

- „W jaki sposób jest to nepotyzm? Ja nie mogę korzystać z doradztwa syna, osoby, która odznacza się wielkim profesjonalizmem i zna się na rzeczy jeśli chodzi o zarządzanie i wspomaganie działalności, którą prowadzę korzystając z jego wiedzy? Przecież to jest normalne”

- odpowiadał.

Dodał, że jego syn 12 lat „ciężko pracował w biznesie”, nabywając doświadczenia przydatnego w pracy dla NIK.

kak/RadioZET.pl

Komentarze

Randka już teraz, teraz ...2021.06.17 15:45
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
katolik2021.06.17 15:01
Nie ma szczepionki na katar i nie będzie, nie ma odporności populacyjnej na katar i nie będzie. Polacy dali się oszukać, biorąc chemię genetyczną, jak Naród bez przyszłości, realizowany jest plan ludobójstwa, holocaustu, eksterminacji Narodu. Wszystko od początku co powiedzieli , mówią i co powiedzą naziści SSPIS i pseudoznachorzy z rady było, jest i będzie kłamstwem, aby robić panikę i zastraszać społeczeństwo, PINKAS powiedział-- ze szczepionkami nie będzie problemu, wywołamy taki strach, ze będą chciec szczepionki. Pseudoszczepionki będa powodować wiele chorób i śmierc. Wszystko nadaje się do prokuratury, jest złamaniem Konstytucji, praw człowieka i obywatela
Od rana do nocy taki chuj Po 11...2021.06.17 14:26
I jakikolwiek by nie był temat, wiadomość to on w kółko p i e r doli: pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... Smoleńsk, Obajtek, Obajtek, Smolensk ... "reportedly" produkuje unikalne gówna na użytek Loży Polin.
ala2021.06.17 12:26
"Mogłem popełnić błędy w oświadczeniach majątkowych"-Banaś i Ty chcesz innych kontrolować, skoro sam nie POtrafisz wypełnić bezbłędnie wypisać oświadczenie majątkowe? Żenada!!!
Po 11 ...2021.06.17 12:56
Co racja to racja. Pisowski krętacz miał kontrolować innych pisowskich krętaczy. Ale mleko się rozlało i krętacz stracił protektorat braci krętaczy i w złości dobrał im się do kaczych doopek. Co można zrobić? No chyba trzeba poprzeć tego krętacza, bo może pomóc w pogonieniu bandy krętaczy. Takie mniejsze zło, albo większe dobro mamy do wyboru. A zatem go ahead Banaś!!!
Roman2021.06.17 14:01
A co tam słychać u Mirka Drzewieckiego ? Czy ciągle przesiaduje przy grobie mamy ze Zbyszkiem Chlebowskim, czy już przeszła mu żałoba ?
Po 11 ...2021.06.17 15:16
Mirek? Jak to Mirek, wpadł w hazard :)
Dam2021.06.17 16:54
Smutne to, że zaczął wykonywać swoją pracę dopiero, jak partia chciała się za niego zabrać. Przynajmniej może wyjdzie z tego coś dobrego, chociaż patrząc na to, że PIS ma co dwa tygodnie aferę, która zatopiłaby PO za czasów ich rządów nie mam dużych nadziei.
złapał Banaś Tatarzyna2021.06.17 12:25
a Tatarzyn za łeb trzyma
Wania Antonim zwany cienki Cienias2021.06.17 12:24
zawsze mówiłem że Banaś coś POronił
robin2021.06.17 12:24
Jak problemy z pamiecia i myli sie na swoja korzysc to nie powinien sprawowac takiego urzedu.!!!!!!
Dla ciebie kaku - Pan Banaś.2021.06.17 12:00
Pan.