17.06.21, 19:48fot. tt/kprm

Beata Szydło o wyroku TSUE ws. ,,polskiego obozu'' Treblinka: Szokujący i podważający zaufanie do tej instytucji

- Wyrok TSUE rzeczywiście jest szokujący. Tak wybiórcze stosowanie prawa nie budzi zaufania do TSUE i kpi z ludzi walczących o prawdę o niemieckich zbrodniach – napisała na Twitterze była premier a obecnie eurodeputowana PiS Beata Szydło, odnosząc się do skandalicznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w odniesieniu do terminu „polskie obozy”.

- "W ocenie Trybunału w takiej sytuacji brak jest szczególnie ścisłego związku pomiędzy sądem, w którego obszarze właściwości znajduje się centrum interesów życiowych osoby powołującej się na naruszenie jej dóbr osobistych, a przedmiotowym sporem, w związku z czym sąd ów nie ma jurysdykcji do rozpoznania tego sporu w oparciu o przepisy rozporządzenia" – możemy przeczytać w oświadczeniu TSUE, które zostało przesłane do mediów. 

Chodzi mianowicie o sprawę z roku 2017. Wtedy media bawarskie – rozgłośnia radiowa B5 i regionalny portal informacyjny Mittelbayerische –  na swoich stronach internetowych użyły określenia "polski obóz" odnosząc się do niemieckiego obozu zagłady w Treblince.

- Prawnicy działający w Stowarzyszeniu Patria Nostra w imieniu Stanisława Zalewskiego, który poczuł się obrażony tym sformułowaniem, wnieśli o przeprosiny oraz o wpłacenie 50 tys. złotych na rzecz Stowarzyszenia. Jednak pełnomocnicy z Niemiec zakwestionowali prawo polskiego sądu do orzekania w tej sprawie. Wskazali, że proces powinien toczyć się przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości. Sprawa trafiła do TSUE, który w czwartek przyznał rację Niemcom – pisze za PAP portal tysol.pl

Stanisław Zalewski jest byłym więźniem niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Obecnie pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Wyrok TSUE rzeczywiście jest szokujący. Tak wybiórcze stosowanie prawa nie budzi zaufania do TSUE i kpi z ludzi walczących o prawdę o niemieckich zbrodniach. Panu Stanisławowi Zalewskiemu przesyłam wyrazy wsparcia i uznania – napisała Beata Szydło komentując skandaliczny wyrok TSUE.

mp/pap/tysol.pl/twitter

Komentarze

Tacy sami2021.06.19 20:07
Polska polityka to dno i metr mułu wpierw łamiąc wszelkie traktaty dają TSUE jurysdykcję nad wieloma sprawami w Polsce a dziś to zupełnie inna Unia do jakiej wchodziliśmy Teraz rządowym ofermom i oszustom zostaje jak nie szczucie to kwiczenie jak ich Unia źle traktuje.Natomiast totalme ścierwa z załganej opozycja ,opowiada kolejne androny że naród przecież niemal 20 -lat temu wybrał taką Unie.Kiedy Polacy zbiorą się w końcu i zaczną łajdaków rozliczać zamiast ciągle wybierać im koryta
niepokorny2021.06.18 13:13
Do tej pory każde dziecko wiedziało czyje to były obozy, a teraz bez tsue to nie będziemy wiedzieli czy szkopy, kacapy i żydokomuna to takie samo ścierwo i czy można zamieść je na jedną kupę...
Anonim2021.06.18 12:09
to przecież rodzice tych głombów poniemieckich z TSUE wybudowali w naszym kraju te paskudne obozy koncentracyjne w których niemieccy gestapowcy oraz hitlerjugen mordowali polaków i inne narody a teraz nas w to wrabiają skończyć z tymi niedouczonymi co im do łba nabili mordercy czyli ich ojcowie i dziodki a teraz nie wiedzą jak to przekazać wnukom to hajda zwalić na polaczków a może się uda dopóki my żyjemy nie poddamy się będziem pluć wam w wasze parszywe ryje. "Jjeszcze Polska nie zginęła"
Stary2021.06.18 10:54
A ja zadam pytanie czy aby na pewno sądy wydawały sprawiedliwe i zgodne z prawem wyroki? Drugie pytanie na co ta kasta przysięga?
fedcb2021.06.18 10:23
Ale sam jest niekonsekwentny: "pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych". W nazwie związku nie słowa, że to były niemieckie więzienia i obozy koncentracyjne, natomiast jest, że jest to polski związek!
kimaćfaszystowska2021.06.18 11:38
wiezienia tu widac w nazwie były hitlerowskie czyli polskie ,bo hitler wychodzi na to był polakiem ,
bogdanus2021.06.18 8:59
No cóż silniejszy ma zawsze rację, nawet jak jej niema. Naiwny tylko może oczekiwać sprawiedliwości od Niemiec czy TSUE, mimo że nieraz pięknie gadają.
rib2021.06.18 8:31
w takim razie olać wszystkie decyzje i wyroki tej bandy baranów!
JM2021.06.18 7:49
Powiem bez ogródek: roz ....ć ten cały TSUE. Takie skandaliczne orzeczenia (bo trudno nazwać to wyrokami) tej politycznej pseudo organizacji) nadają się tylko do kosza. Unia to też militarna organizacja, która zamiast współpracować na rzecz wyrównywania poziomu życia poszczególnych państw, krok po kroku, wbrew nawet traktatom sukcesyjnym, dąży do narzucania swojej woli. To po prostu skandal. Czy ci politycy unijni (tzw. starej Unii) już z małpami na rozumy się zamienili??? To jest nie do zniesienia na dłuższą metę. Polacy, aż trudno sobie wyobrazić sytuację aby władzę sprawowała totalna banda. Cały wysiłek ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę, którzy oddali dla niej życie, poszedłby na marne!!!
katolik2021.06.18 6:57
Mordercy ostrzegają ofiary-- jak się szczepiłes pod wpływem słonca dostaniesz raka, po szczepionkach grzybica czarny grzyb
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 12:18
Wymozdzeni kabotyni z Konfederacji to prawdziwi patrioci rosyjscy.
katolik2021.06.18 6:55
Nie ma szczepionki na katar i nie będzie, nie ma odporności populacyjnej na katar i nie będzie. Polacy dali się oszukać, biorąc chemię genetyczną, jak Naród bez przyszłości, realizowany jest plan ludobójstwa, holocaustu, eksterminacji Narodu. Wszystko od początku co powiedzieli , mówią i co powiedzą naziści SSPIS i pseudoznachorzy z rady było, jest i będzie kłamstwem, aby robić panikę i zastraszać społeczeństwo, PINKAS powiedział-- ze szczepionkami nie będzie problemu, wywołamy taki strach, sytuacje, ze będą chciec szczepionki. Bill Gates- moimi szczepionkami dokonam największego holocaustu w historii. Pseudoszczepionki będa powodować wiele chorób i śmierc. Wszystko nadaje się do prokuratury, jest złamaniem Konstytucji, praw człowieka i obywatela
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 12:19
Wariat Wisla sie pali.
katolik2021.06.18 6:51
Choroby i śmierc po pseudoszczepionkach, czyli chemii genetycznej już zbiera żniwo-- jak pisza w Indonezji, będzie armagedon. Naziści morduja ludzi, a świat się zgadza być wymordowanym przez psychopatów, w Polsce krematorium otwarło SSPIS, pseudoznachorzy i posłowie!
katolicka detatyzacja Polski2021.06.18 12:20
Podli ludzie z Konfederacji morduja Polakow za szekle i ruble.
Anonim2021.06.18 5:45
Czy sędziowie TSUE, których przez lata sponsorował Soros w swoich organizacjach, nie są w konflikcie interesów?
Anonim2021.06.18 5:44
O czym dokładnie mówi rozporządzenie, bo teraz nie wiemy, czy to samo rozporządzenie jest bzdurne, czy też jego interpretacja.
haa2021.06.18 0:26
TSUE chce chronić Hitlerowców .To jest manipulowanie Historią .
JM2021.06.18 7:53
Ci co przyznali czerwone łapki powinni się walnąć, a raczej pi.........ć w puste zdradzieckie łby!!!!!!
Agnieszka2021.06.18 0:21
Kpi to ona z PiSem, udając wsparcie, uznanie i współczucie dla człowieka, który zamiast nich i polskiego państwa sam broni prawdy historycznej, godności przodków i Polski przed oszczerstwami, gdy pisiory zaakceptowały, uznając że nie mają obowiązku tego robić, dając prawne narzędzie organom państwa. Przegłosowali ustawę o IPN tak, że to na siłach pojedynczych osób złożony jest cały ciężar walki z oszczerstwami przeciw Polsce, gdy to państwo polskie mając narzędzia, możliwości powinno to zrobić. Szydło z resztą pisiorów zamiast wypełniać takie obowiązki jako rzekomo polscy patrioci, to zwalili ciężar na samotnego starszego człowieka a sami się opierdzielają i kasę zbijają za podnoszenie łapek jak im prezes każe. HAŃBA CI SZYDŁO I RESZTA PISOWSKIEJ ZGRAI ZA WASZĄ ZDRADĘ PRZY USTAWI O IPN!!! HAŃBA WAM i oby wiecznie wam Polacy to zapamiętali jak się w waszych obowiązkach wysługujecie starszymi zniszczonymi ludźmi, zgarniając szmal, którego nie powinniście śmieć nawet palcem tknąć po waszych zdradach!!!
Grr2021.06.18 6:14
Żal mi Beaty bo polityka ją przerosła. Kiedy JK usunął ją z urzędu premiera powinna była odejść z PIS bo to był skręt w lewo. Dziś musi ona żyrować dekarbonizację - ona, córka śląskiej rodziny górniczej, która walczyła o obronę polskiego górnictwa przed likwidacjami zarządzonymi przez PO! Czy nie z tego powodu jej syn nie utrzymał się jako ksiądz, że Beata okazała się niezdolna do obrony rodzinnych wartości?
Portofino2021.06.18 7:01
Nie płeć kobito bzdur. Te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. W tym wypadku to Unia (Niemcy) zabrania nam bronić się gdy jesteśmy obrażani. Ten Trybunał pokazał dobitnie, że jest antypolski i czas najwyższy im to powiedzieć. Tego oczekuję od rządu. Niezawisłość tego trybunału kończy się tam, gdzie zaczynają się interesy Niemiec.
Niemcy2021.06.17 23:47
Niemcy prowadzą polityke --ADASIA z 1939 roku --
Polak2021.06.17 23:45
Rozstrzeliwać lewactwo, zacząć od tvn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Prawda2021.06.18 7:08
Na wyznawców pislamu to szkoda kuli, pałka wystarczy.
Portofino2021.06.18 7:11
Was lewaków też można pałami do piekła posyłać.
Kaczka basta!2021.06.17 23:21
A może po prostu TSUE nie miał podstaw do wydania innej decyzji?
Ed2021.06.17 23:52
Obawiam się, ż ten sąd nie ma podstaw do wydawania decyzji w jakiejkolwiek sprawie
harry2021.06.17 22:48
Ten skandaliczny wyrok trybunału niby-sprawiedliwości postbolszewickiego euroburdelu jednoznacznie dowodzi, że uczciwi ludzie takie trybunały i takie wyroku muszą mieć w d---pie...
Marek2021.06.17 22:47
Wśród komentujących widzę dużo putinków.
Klapaucjusz2021.06.17 22:34
Ale się pani Becia nastroszyła! TSUE orzekł tylko, że przestępstwo popełnione w Niemczech będą rozpatrywać niemieckie sądy. Np. pani Becia rozbiła niemiecki samochód na polskim drzewie ale nikt jej za to po niemieckich sądach nie ciągał. Po polskich też nie, bo drzewo, wiecie rozumiecie, zamachnęło się na godność premiera RP ale to inna sprawa.
klapku..'.. OŚMIESZASZ SIĘ!...2021.06.17 23:27
CZY TY WIESZ CO PISZESZ ?!.... JAK ZWYKLE, LECHU KELLERKU, NIE NA TEMAT!... A POWINNO CIĘ TO WŁAŚNIE OBCHODZIĆ, "anonimie", czy" żydowski- ateisto, dumny geju"!... Przecież w TREBLINCE ZGINĘŁO TEŻ DUŻO TWOICH RODAKÓW!.. Więc to nie miejsce i nie czas na takie twoje pseudo-żarty!
KAWA Z MLEKIEM2021.06.18 3:28
Z tym że Niemcy byli agresorami czyli przestępcami więc nie mają prawa sądzić samych siebie we własnej sprawie we własnym kraju.
Grr2021.06.18 6:05
Oni to właśnie najbardziej lubią: sądzić samych siebie we własnym kraju. A nawet jeszcze lepiej sądzić innych bo uważają, że to oni są motorem świata więc nawet w kwestiach religijnych chcą narzucać innym swoje myślenie, mimo, że nie mają żadnych sukcesów w tej dziedzinie.
Romek2021.06.17 22:04
Jak to postSowieckaPolska, uczy Zachód wszystkiego... DNO DNA!
Stary2021.06.17 22:16
POST SOWIECKA TJ JEST OBECNIE W OPOZYCJA W POLSCE TO SA ZDRAJCY POLSKI.
Foster2021.06.17 22:02
Beato, krytykujesz TSUE a nie masz zielonego pojecia o prawie.
stary2021.06.17 22:21
PRAWO W UNI PRZYGLUPIE JEST INNE DLA FRANCJI INNE DLA NIEMIEC I INNE DLA POLSKI.UNICH MOZNA PRAC DEMONSTRANTOW WALIC KOPAC.
Normalny2021.06.17 21:33
Trzeba nazywać rzeczy po imieniu - Unia stoi bezprawiem i zmierza w kierunku bycia "państwem" bezprawia. Unia Europejska tak jak Goebels kłamie często, dosadnie i wszędzie. Dlatego aby walczyć skutecznie trzaba o tym mówić ZAWSZE nie tylko czasami. Przypominam ZAWSZE, tak ZAWSZE trzeba o tym mówić. UE i TSUE stosując się do Goebelsowskiej zasady kłamie gdzie tylko to możliwe. Dlateko ZAWSZE trzeba o tym przypominać by wygrać z tym lawinowym zalewem kłasywa.
Krakus2021.06.17 21:35
Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania i kolejne państwa UE są oszukiwanie? Okłamywane? Przez kogo? Byłeś choć raz za zachodnią granicą? Widziałeś zachód? Niewystawiłeś nosa poza swoją dziurę i takie brednie piszesz... Typowy elektorat PiS. :D :D :D
Ot parodia2021.06.18 8:46
A tys byl trollu za granica ??pewnie na wakacjach po trolingu. Sodoma i gomora to i tak malo powiedziane co tu sie dzieje w tym euroarabskim kolchozie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.17 21:25
Hej żydku Elektor, wolny jesteś na noc? Wyjmij z pyska protezę i dam ci lachę do obciągnięcia i 1 rubla jak połkniesz!
Elektor2021.06.17 21:23
Pani Szydłowa się rozgdakała, tymczasem tak ona jak jej towarzysze kościelne komuchy ciągnęły Polaków jak k...ę za włosy do unijnego kołchozu. Niezyjący już niestety ówczesny herszt ich kliki L. Kaczyński podpisał papiery likwidujące suwerenność Polski a p. Szydłowa zdziwiona. Za dużo oleju w głowie baba nie ma. Albo ....gra na ciemnotę pisowską, elektorat komuszy w sosie kościelnym. Że niby ona własną piersią broni.
ALA2021.06.17 22:26
OBRAZANIE ZYDKU POLEK I POLAKOW TO JEST CHAMOWA.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.17 21:13
Hej żydku katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, wolny jesteś na noc? Wyjmij z pyska protezę i dam ci lachę do obciągnięcia i 1 rubla jak połkniesz!
Oborowa2021.06.17 21:12
Prezydent Duda: Liczę na powrót Niemieckich strat wojennych do Niemiec
katolik2021.06.17 21:11
Choroby i śmierc po pseudoszczepionkach, czyli chemii genetycznej już zbiera żniwo-- jak pisza w Indonezji, będzie armagedon. Naziści morduja ludzi, a świat się zgadza być wymordowanym przez psychopatów, w Polsce krematorium otwarło SSPIS, pseudoznachorzy i pośłowie!!!
mlody spadaj icek do izrael tam twoje miejsce2021.06.17 22:28
KOSDZERNE LAJNO
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.17 21:04
straSzydło wygląda jak traktorzystka z ruskiego kołchozu! obrzydliwe pazerne wsiowe babsko!!!
ryza mac2021.06.17 21:12
A ty jak wygladasz teczowa POkrako ??
ZYDOWSKA KRETYNIZACJA TEN KRAJU2021.06.17 22:33
BESZCZELNOSC ZYDKOW JUDASZY W POLSCE PRZEKRACA WSZELKIE GRANICE.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.06.17 20:58
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.06.17 20:54
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Cyfryzacja Antychrysta to narządzie polityków do realizacji Państwa Bezgotówkowego Antychrysta i Znamienia Bestii.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 12:22
Konfederacja,jak widac,to KRYPTO-Komuna,bo dazy do okupacji rosyjskiej.
Krakus z Radomia chuj obrzezany pisze CYT.:2021.06.17 20:52
"pokaż te mieszkania 500 +, albo wartość 500 + sprzed 6 lat, które dzięki Twoim rzadom ma wartość 375 zł." - - - - - - - - Co oczywiście JEST GÓWNO PRAWDA! - - - - - Wartość mieszkania kupionego 6 lat temu wzrosła minimum 50% a dobrych punktach nawet 1000%
Polak2021.06.17 20:52
To są lewackie obozy koncentracyjne.
Krakus z Radomia chuj obrzezany pisze CYT.:2021.06.17 20:51
"Pokaż sojusznzików, których już nie mamy..." - - - - - JUŻ SPIESZĘ z ODPOWIEDZIĄ! - - - I tak: Tusk zapewnił Polsce dozgonną przyjaźń ze Zw. Radzieckim wersja "Putin 01"! I już tej przyjaźni NIE MA! Ale za to wrak jest!
Twój pan swiety Israel.2021.06.17 20:51
polaczki zapłacą za obozy koncentracyjne w których ramie w ramie z niemcami mordowali narów wybrany! pamiętajcie naród Żydowski nigdy wam tego nie zapomni .
Europa2021.06.17 21:55
Cyklon B:)
ZMJIOWE PLEMIE2021.06.17 22:42
NAROD WYBRANY JAKO UBOWCY MUSI ODPOWIEDZIEC ZA WYMORDOWEANIE PO WOJNIE POLSKIEJ INTELIGENCJI.
Krakus2021.06.17 20:50
Oooo! Broszka się ujawniła! :) Jak tam mężusio działa po dotacji 2 000 000 PLN od byłej premier? :P
taka prawda2021.06.17 21:10
ooo !!!pies tyfuska zaszczekal .
Krakus2021.06.17 21:37
Realista. Beatka będzie siędzieć za 2 lata za brak publikacji, nie piszę czego, bo i tak tego nie zrozumiesz, bo głosowałeś na PiS :)
matis892021.06.17 20:42
Niech się Szydło nie ośmiesza z tym swoim lewackim PISem. Jakoś PISowi nie przeszkadza powoływanie się w plandemii na pedofiliską organizację WHO od instrukcji sekualizowania dzieci w szkołach.
Deutscher Lagerwächter2021.06.17 20:39
O niemieckich i rosyjskich odszkodowaniach dla Polski - za II wojnę światową Dnia 23 VII 1939 r. III Rzesza Niemiecka i Związek Sowiecki podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow, pakt przesądzający o napaści na Polskę i o jej likwidacji. W dniu 1 IX Niemcy dokonały zbrojnej inwazji, a 17 IX inwazji dokonał CCCP. W ciągu 5 i pół roku wojny oba kraje dopuściły się gigantycznych zbrodni ludobójstwa i dokonały ogromnych zniszczeń materialnych. Aby wiedzieć, co spotkało Polskę i Polaków podczas II WS, należy wyobrazić sobie, że każdego dnia – spośród ponad 2000 dni, kiedy Polska była okupowana – zabijano 3000 ludzi, głównie Polaków i Żydów. Codziennie - przez 2000 dni - wysadzano w powietrze World Trade Center i codziennie życie traciło ca 3000 ludzi, I tak przez 5 i pół roku. Codziennie World Trade Center. Do tego Polacy byli mordowani na bezkresnych, nieludzkich obszarach Związku Sowieckiego. Wystawić rachunek Należy wystawić Niemcom i państwu niemieckiemu (i państwu rosyjskiemu) rachunek za II wojnę światową, za zbombardowane polskie miasta i wsie, za zniszczone fabryki, ograbione muzea i banki, za narzucony nam komunizm, za utracone 60 lat i przepadłe szanse rozwoju (w makroekonomii nosi to nazwę kosztu alternatywnego). Skoncentrujmy się nie na zniszczeniach materialnych (wg cen dzisiejszych ca 750-1000 miliardów / bilionów USD), a na odpowiedzialności za ludobójstwo. Otóż Niemcy wymordowali (w bombardowaniach miast, publicznych i tajnych egzekucjach, w komorach obozów koncentracyjnych ponad 3 miliony etnicznych Polaków i prawie 3 miliony polskich Żydów). W tym tekście pominiemy straty materialne i moralne ludności wysiedlanej przez Niemców z Wielkopolski, Sląska i Pomorza oraz ludności polskiej wysiedlanej na Syberię, przez Sowietów, ze Wschodniej Polski. Wysiedlanej, by tam za pomocą głodu i mrozu, dokonać jej eksterminacji. Pamiętajmy, że w okresie 1917 – 1956, w tym w latach 1939-1945, Związek Sowiecki wymordował ca 2 miliony Polaków.
Deutscher Lagerwächter2021.06.17 20:40
Oszacować należne odszkodowania Pojawia się trudność, jak wycenić życie ludzkie? Czy życie Polaka warte jest tyle samo, mniej czy więcej, od życia Niemca, Francuza, Anglika lub Amerykanina? Przyjmując, że życie Polaka warte jest tyle samo, ile warte jest życie przedstawiciela jednego z wymienionych narodów, można tę wartość określić np. przy pomocy precedensów. Libia zgodziła się wypłacić 33.000.000 USD rodzinom 170 ofiar, które zginęły w samolocie linii UTA nad Nigrem, w zamachu zorganizowanym przez agentów libijskich w 1989 r. Daje to kwotę 194.000 dolarów odszkodowania za 1 życie ludzkie. Za zamach na berlińską dyskotekę La Belle – 1986 r., ten sam rząd zapłacił 35.000.000 USD. Trzeba jednak pamiętać, że rannych w nim zostało 229 osób, a zginęły zaledwie 3 osoby. Rekordowe zobowiązanie rządu Kadafiego dotyczyło zamachu w 1988 r. na samolot PanAm, w którym zginęło 270 pasażerów samolotu i mieszkańców szkockiego miasteczka Lockerbie. Wyniosło ono ni mniej, ni więcej tylko 2,7 miliarda (biliona) USD, to jest 10 mln dolarów za jedno odebrane ludzkie życie. Ile się należy? Gdyby posłużyć się precedensowymi odszkodowaniami za zabójstwo pasażerów samolotów, trzeba by stwierdzić, że Polsce i rodzinom ofiar przysługiwałyby odpowiednio kwoty: od Niemiec: 1. 6 mln zamordowanych x 194.000 USD = 1164 miliardy (biliony) USD, 2. 6 mln zamordowanych x 10.000.000 USD = 60 000 miliardów (bilionów) USD. Od Rosji (prawnej spadkobierczyni CCCP): 1. . 2 mln zamordowanych x 194.000 USD= 388 miliardów (bilionów) USD, 2. . 2 mln zamordowanych x 10.000.000 USD= 20 000 miliardów (bilionów) USD.
Deutscher Lagerwächter2021.06.17 20:42
Pamiętajmy, że podczas WW II ginęli nie tylko Polacy i Żydzi ale także obywatele polscy pochodzenia białoruskiego, ukraińskiego itd. Pamiętajmy, że co 22 sekundy mordowano obywatela państwa polskiego ( dokładnie: co 30 kilka sek. zabijano etnicznego Polaka, a co 50 kilka sek. obywatela polskiego innej narodowości, co daje średnią 1 obywatel co 22 sek.).Na dodatek Polska straciła na wschodzie ca 180 000 km2 swojego terytorium, tylko częściowo zrekompensowano nam to tzw. Ziemiami Odzyskanymi. . Pamiętajmy, że przez ca 2040 dni okupacji niemieckiej i sowieckiej, codziennie dokonywano u nas gigantycznych strat materialnych i codziennie straty ludzkie nieco przerastające straty w zamachu na World Trade Center w NY. Codziennie. Rozwiązanie kwestii odszkodowań Niewątpliwie Niemcy powinny – i stać je na to – winny wypłacić nam odszkodowania za zniszczenia materialne, w kwocie ca 1.000 miliardów (bilionów) USD, oczywiście rozłożone na raty. Co innego z odszkodowaniami za wymordowanie ponad 6 milionów obywateli polskich. Kwota 60 000 miliardów (bilionów) USD, rozłożona np. na coroczne raty po 60 miliardów (bilionów) USD, powoduje, że Niemcy musieliby spłacać zobowiązania przez 1000 lat, a więc tyle, ile lat miała trwać III Rzesza Adolfa Hitlera. To niemożliwe. Co w zamian? Możliwy jest traktat pokojowy – najlepiej pod przewodnictwem USA (prezydent Donald Trump???) lub ONZ, w którym państwo i naród niemiecki, zobowiążą się do bezterminowej rezygnacji z jakiejkolwiek agresji: militarnej, handlowej, propagandowej przeciw Polsce i polskiemu narodowi. Traktat po wsze czasy uznający polską granicę zachodnią. Pod powyższymi warunkami Polska mogłaby zrezygnować z odszkodowań za zamordowanie 6 milionów obywateli polskich ale nie z reparacji za zniszczone polskie mienie – ca 1 000 miliardów (bilionów) USD. Auschwitz-Birkenau - German death camp in occupied Poland. 1940 - 42 for Poles, 1943 - 45 for Jews and Poles.
Annegret Kramp-Karrenbauer2021.06.17 21:56
Ależ my jesteśmy Niemcami!
nil2021.06.17 20:30
TSUE - Towarzystwo Skorumpowanych Urzędasów Europejskich. Nie pierwszy raz dowiedli nieuczciwej stronniczości.
Anonim2021.06.17 20:22
W TSUE są sędziowie sponsorowani przez Sorosa .!!!!!! A co robią "POLSCY " sędziowie w TSUE ????
Albicla2021.06.17 20:14
Wszyscy piszą na twitterach, a powinni na Albicli. Dno.
HeroiczneCudaWDzialeSprzedażyWłókniny2021.06.17 20:07
Gastarbeiter z Brukseli, matka Tymoteusza Szydło - pierwszego na świecie konsekrowanego sprzedawcy folii do wykładania szamb i odstojników gnojowicy. Który miał zostać papieżem.
POlityk EUropejskiego formatu2021.06.17 20:01
PO co polskie Sądy skoro Sądy są w Niemczech ?
Skorupowane instytucje unijne2021.06.17 20:00
Niestety, ale to rzad dudy przymuszal do bezprawnego wykonywania fanaberii skorupowanej instytucji tsue, nie majacej prawa wydawac postanowien pozatraktatowych bez podstawy prawnej, tym samym rozbestwil , do tego stopnia, ze dzisiaj wydawane sa belkoty jednoosobowej pani,zamkniecia strategicznych zakladów czy opluwanie polskiej godnosci, nie liczac sie z suwerennoscia Polski.
Adolf aus Berlin2021.06.17 19:59
To Niemcy i niemieckie Sądy będą teraz decydować o sprawach Polaków :D
Annegret Kramp-Karrenbauer2021.06.17 21:57
Ja whole Adolf.