21.09.16, 09:12

Bez przebaczenia - idę po was... Kamiński zapowiada permanentne kontrole

Kontrole w spółkach Skarbu Państwa nie będą już doraźne, ale permanentne - zapowiedział dziś Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych. Kontrole obejmą nie tylko chwilę obecną, ale także ostatni rok rządów Platformy Obywatelskiej.

 

Dodatkowo, jak mówił Kamiński, przyjrzeć trzeba się zwłaszcza okresowi zmiany władzy, a zatem i zmiany kierownictwa w spółkach. "To jest bardzo istotny moment przełomu - kończą się jedne rządy, zaczynają się nowe rządy, chcemy zobaczyć na przestrzeni tych dwóch lat, co się w spółkach działo i zmieniło" - powiedział dziś na konferencji prasowej Kamiński, dodając, że będą też prowadzone doraźne kontrole CBA.

Koordynator zapowiedział, że zostanie przeprowadzona wnikliwa, analityczna i spokojna praca kontrolna. "To jest akcja systemowa, tutaj nic z dnia na dzień się nie wydarzy" - powiedział Kamiński.

Na początku tygodnia Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło już działania w pięciu spółkach państwowych: PKN Orlen, Lotos, Azoty, KGHM, PGZ. Premier Beata Szydło spotkała się też z ministrammi, którym wymienione spółki są podległe, zlecajac im przyjrzenie się pracy zarządów.

ol