16.06.21, 19:48Fot. screenshot - YouTube (TOK FM)

Biden o Nawalnym: Powiedziałem to Putinowi jasno…

Po dzisiejszym szczycie w Genewie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wystąpił na konferencji prasowej, w czasie której przekonywał, że jego agenda nie jest „przeciwko Rosji”, a relacje obu krajów muszą być „stabilne i przewidywalne”.

W Genewie odbyło się dziś spotkanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Po zakończeniu rozmów nie przewidziano wspólnej konferencji prasowej. Jako pierwszy z mediami spotkał się prezydent Rosji Władimir Putin, który zapewnił, że „nie było żadnej wrogości”.

Na osobnej konferencji prasowej prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oświadczył, że rozmawiał z Władimirem Putinem na temat Aleksieja Nawalnego i poinformował go, że strona amerykańska będzie podnosić kwestie związane z prawami człowieka. Nie przekazał jednak żadnych konkretnych planów dot. tych kwestii.

- „Konsekwencje śmierci uwięzionego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego byłyby katastrofalne”

- stwierdził prezydent USA.

Zapewnił też, że powiedział rosyjskiemu prezydentowi, iż Stany Zjednoczone udzielają „niepodważalnego” poparcia dla suwerenności Ukrainy. W czasie dzisiejszej rozmowy prezydenci mieli także poruszyć temat Białorusi.

Biden przekazał, że uzgodnił z Putinem rozpoczęcie dwustronnego „dialogu strategicznego”, mającego zmierzać do opracowania mechanizmu kontroli produkcji nowych rodzajów broni. W kwestii cyberbezpieczeństwa amerykański przywódca miał przekazać listę 16 podmiotów należących do „infrastruktury krytycznej”, które muszą być wolne „od wszelkich ataków”. Co do podejrzeń Rosji o cyberataki Biden stwierdził, że rosyjski prezydent zdaje sobie sprawę, iż uderzają one w wiarygodność Rosji na arenie międzynarodowej.

Biden podkreślił, że pojawiła się perspektywa „znacznej poprawy relacji” między Rosją a Stanami Zjednoczonymi i zaznaczył, że kolejna zimna wojna nie byłaby w interesie żadnej ze stron.

kak/PAP

Komentarze

Filip2021.06.17 13:35
Andrzej Duda popierał kandydaturę Donalda Trumpa, który przegrał wybory. Jako jeden z ostatnich przywódców Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa Joe Bidenowi. Teraz Joe Biden unika spotkań z Andrzejem Dudą jak ognia. Propaganda pisowska spotkanie w Brukseli, które trwało 2 minuty między Andrzejem Dudą, a Joe Bidenem uznała za wielkie osiągnięcie naszej dyplomacji. Propaganda pisowska przeznaczona jest wyłącznie dla wyjątkowo mało inteligentnych. Joe Biden popiera przestrzeganie praworządności przez rządzących, Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dlatego relacje między Andrzejem Dudą, a Joe Bidenem nigdy nie będą dobre. Bartosz Janiszewski takich polityków jak Andrzej Duda nazywał "dyplomatołkami". Obserwatorzy z OBWE uznali, że ostatnie wybory prezydenckie w Polsce nie były uczciwe. Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie na drugą kadencję, dzięki głosom wyborców z wykształceniem podstawowym. Andrzej Duda swoim postępowaniem związanym z popieraniem Donalda Trumpa, ułatwił podjęcie decyzji Joe Bidenowi, związaną z nie przeszkadzaniem w budowie gazociągu Nord Stream II.
Monika2021.06.17 9:59
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Simon2021.06.17 8:26
Powiedziałem Putinowi to jasno..... tylko że ktoś zgasił światło i Putin mógł niedosłyszeć.
tylko tyle2021.06.17 4:20
Biden wiele rzeczy mówi w polityce międzynarodowej żeby uzyskać poklask w swoim Kraju tylko jego działania stoją w sprzeczności z tym co mówi. Putin nie obawia się tego co on mówi. Putin obawia się konkretnego działania, które ograniczy jego wpływy.
pytam2021.06.17 9:41
czyli jakiego działania?
a o tym na Frondzie cisza2021.06.16 23:58
Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał dzisiaj wyrok sądu pierwszej instancji i "Gazeta Polska" musi zapłacić 20 tys. zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Musi też zamieścić na swojej okładce ramkę z przeprosinami. Kara dotyczy sytuacji, do której doszło w 2017 r.
Sprzedam opla2021.06.16 22:07
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola. Radomsko, ul Wiejska
Monika2021.06.16 22:06
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Mr. President,2021.06.16 20:19
Personally, I don't give a fat flying fuck about some dirty russkies! ............ Focus your attention on every step you take, maybe you should have a motorized walker with GPS.
dizy2021.06.17 9:42
booby