13.02.19, 12:00screenshot twitter

Biedroń groźny dla polskiej racji stanu

W trakcie konwencji założycielskiej nowego ugrupowania „Wiosna”, jego założyciel Robert Biedroń stwierdził, że do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węgla kamiennego w Polsce. Obiecał też np. 500+ na pierwsze dziecko i 1600 zł minimalnej emerytury. Nie wskazał przy tym źródeł finansowania zapowiadanych zmian, co wywołało internetową dyskusję o możliwych podwyżkach podatków po dojściu partii Biedronia do władzy.

Reagując na ową dyskusję, dyrektor programowy "Wiosny" Dariusz Standerski ogłosił, że realizacja obietnic Biedronia będzie kosztowała ok. 35 mld. zł rocznie. Pieniądze te miałyby pochodzić ze środków dotychczas wpłacanych na zlikwidowane przez „Wiosnę” takie instytucje jak: Fundusz Kościelny, Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), Polska Fundacja Narodowa (PFN) i IPN.

Gdy jednak zliczy się roczne budżety wszystkich tych instytucji (Fundusz Kościelny: ok. 200 mln zł, WOT: ok. 500 mln zł, PFN: ok. 200 mln zł, IPN: ok. 370 mln zł), to wyjdzie kwota nie przekraczająca 1,3 mld zł, czyli tylko 3,7 proc. planowanych kosztów. Oszczędności zatem będą niewielkie, a konsekwencje wynikające z likwidacji WOT i IPN dość poważne. Chodzi przecież o jeden z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz instytucję, której jednym z głównych priorytetów jest ściganie oprawców Narodu Polskiego. Dodajmy, że oczywiście byłaby też szkoda Funduszu Kościelnego oraz PFN, ale nie mają one znaczenia strategicznego. W przeciwieństwie do WOT i IPN!

Uwzględniając to wszystko, nie dziwi fakt, że "Wiosna" jest dobrze przyjmowana przez zagraniczne media. Widać jasno, że Robert Biedroń jako premier Polski, byłby wygodny i dla UE kierowanej przez Niemcy, i dla Rosji.

Zmniejszenie siły gospodarczej Polski przez likwidację kopalń, osłabienie naszego potencjału obronnego poprzez zniszczenie WOT, a także likwidacja IPN-u, który zajmuje się szukaniem zbrodniarzy - nazistów z Niemiec i komunistów z Rosji, to konsekwencje spełnienia obietnic Biedronia. Konsekwencje te jasno pokazują, że „Wiosna” jest groźna nie tylko dla PO, ale też dla polskiej racji stanu.

erl/PAP,Fronda.pl

Komentarze

słowiczek poznański2019.02.13 15:08
Daria, skoro masz tak silną opinię o Konkordacie, to napisz co ci się w nim nie podoba.
Daria2019.02.13 14:57
Więcej wiadomości o Biedroniu dajcie ! Mam nadzieję, że wypowie konkordat i znacjonalizuje Radio Maryja.
Andrzej2019.02.13 21:16
Daria moze znacjonalizuj TVN
Jan Radziszewski2019.02.13 14:18
Diabeł zawsze obiecuje złote góry - tylko nikt ich nie dostanie a nawet nie zobaczy !!! Bo czy Ewa z Raju z Adamem nie została wykopana tak więc obietnica Węża w gówno się zamieniła i tak będzie z Obietnicami Biedronia - bo czy spełnił kandydując - swoje obietnice w Słupsku?
matis892019.02.13 13:24
Demokracja przez lewakoateistów została już wypaczona dlatego trzeba wymyślić coś nowego. Lewakoaeiści z UE już jawnie niszczą ją samą choć tam to sami się mianują na ważniejsze stanowiska. A u nas ?? Co to za demokracja jak opozycja już jawnie reprezentuje obce, niemiecki, ruskie, francuskie, masońskie, korporacyjne interesy. NIe może być tak że opozycja reprezentuje obce interesy przeciwko Polsce. Demokracja została wypaczona, ma ona dosyć krótki termin ważności dopóki masoneria i obce agendy na dobre nie wpuszczą w demokratyczny wir swoich agentów i jak wirus rozprzestrzenią się. Właśnie teraz to obserwujemy to już końcowa faza demokracji na świecie. Czas aby Polska wymyśliła coś nowego i pokazała to światu nową zdrową drogę, tak jak kiedyś byliśmy jednymi z pierwszych którzy wprowadzili konstytucję. Bo demokracja na całym świecie jest już tak przeżarta przez masońskich agentów, że tej choroby wyleczyć się już nie da.
Jozin z bazin2019.02.13 13:17
Na sybir całą tę menażerię zezwierzęconą a na czele dumy edzio :)
Ryszard Olejniczak2019.02.13 12:53
"Biedroń groźny dla polskiej racji stanu" To tylko może znaczyć, że musimy mieć tysiąckrotnie silniejszą Polską Rację Stanu. Polskie przysłowie mówi: "Na pochyłe drzewo to i byle żaba skoczy".
Jahu2019.02.13 12:43
No jasne, wszystko zlikwidować a potem gołe d... wystawić jak nas zielone ludziki zaatakują.