18.09.20, 10:00fot. pis.org.pl

Bielan: Wcześniejsze wybory to przejęcie władzy przez lewicę

W związku z ostatnimi projektami ustaw, niedawnymi wyborami prezydenckimi oraz innymi pozakulisowymi wydarzeniami na Zjednoczonej Prawicy zrobiło się dość gorąco. Nie polepszyło sytuacji wczorajsze głosowanie w Sejmie ustawy o ochronie zwierząt, podczas którego cały klub Solidarnej Polski głosował przeciwko tej ustawie, a zdecydowana większość posłów Porozumienia wstrzymała się od głosów.

Jak mówi europoseł Adam Bielan, ta ustawa nie była przedmiotem umowy koalicyjnej, a sytuację tą w TVP Info skomentował następująco:

- Byłoby to kompletnie absurdalne, niezrozumiałe dla naszych wyborców, żebyśmy po czterech kolejnych zwycięstwach wyborczych w ciągu ostatnich dwóch lat, teraz pokłócili się w momencie, kiedy mamy 3 lata stosunkowo bezpieczną większość w Sejmie, przyjaznego nam prezydenta i możemy w końcu reformować Polskę, czyli robić to, czego od nas oczekują nasi wyborcy

W sprawie samego głosowania stwierdził:

- Posłowie zachowali się różnie. Posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciwko, ale też kilkunastu posłów którzy należą do partii Prawo i Sprawiedliwość, głosowali przeciwko. Posłowie Porozumienia w zdecydowanej większości się wstrzymali, chociaż zdaje się pani wicepremier (Jadwiga) Emilewicz głosowała za. No i bardzo duża część opozycji zagłosowała za tą ustawą. Więc ta ustawa została przyjęta dużą większością w Sejmie

Dodał także na temat dalszych losów Zjednoczonej Prawicy:

- Jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica ma jeszcze przed sobą wiele zadań do wykonania. Jesteśmy, jako Zjednoczona Prawica, najbardziej udanym projektem w historii polskiego parlamentu

Co do możliwości wcześniejszego rozpisania wyborów stwierdził:

- Konsekwencją rozbicia Zjednoczonej Prawicy i ewentualnych przyspieszonych wyborów - chociaż wierzę, że do takich wyborów nie dojdzie - byłoby przejęcie władzy przez lewicę. Wszyscy ci, którzy do tego doprowadzą, będą musieli zmierzyć się z takimi konsekwencjami. Jestem przekonany, że na wiele lat znikną z polskiej polityki

Bielan podkreślił także, że ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy są w stanie podpisać nową umowę koalicyjną.

 

mp/pap

Komentarze

Japa2020.09.18 18:36
I komu to Pan , panie pośle Bielan tłumaczy . Polacy ostatnio sami sobie koło gwizdka robią . Ilu z nas przemysł futrzarski nazywa rolnictwem ? Nawet pan minister od rolnictwa tak twierdzi . A ilu z nas zna prawdę o właścicielach tych " rolniczych zakładach produkcji futer ". U siebie zamknęli produkcję bo w Polsce można .No i te brawa starej gwardii . Tylko idiota uwierzy w to ,że sie nawrócili .
Foster2020.09.18 18:19
Nowoczesna Lewica jest dobrą opcją dla Polski.
Jerzy2020.09.18 17:10
no tak, panie Bielan, no tak - gnębicie ludzi "pandemią", ścierwo szumowski na wolności, gospodarka w ruinie a wy zwierzątka... he, he... Nie mogłem rozgryźć skąd u prezesa taki pomysł ustawy - widocznie lata temu oglądał film "uwolnić orkę" a teraz, po latach, przy początkach demencji wydumał sobie, że to było "uwolnić norkę", i tego się biedak kurczowo trzyma...
Smutna Polka2020.09.18 16:17
P. KACZYŃSKI! ......CZY PANU ROZUM ODEBRAŁO?..... CO ROBICIE? LITOŚCI NAD POLSKĄ!..PRZECIEŻ TERAZ WYBORÓW NIE WYGRACIE...! ... LEWICA PRZEJMIE...! CHCECIE TEGO.... BĘDZIE PO POLSCE I TO BĘDZIE WASZA WINA, A NIE PO......!! BĘDZIECIE MIEĆ NA SWOIM SUMIENIU WPROWADZENIE LGBT, DEPRAWACJĘ DZIECI I MŁODZIEŻY ! ,,, NIE ZALEŻY WAM NA POLSCE, TYLKO NA GIERKACH POLITYCZNYCH!? TAK NA WAS LICZYŁAM...I CO??? TAK SIĘ CIESZYŁAM, ŻE PIS RZĄDZI!...... OPAMIĘTAJCIE SIĘ, PÓKI CZAS!............
nie jestem krasulski2020.09.19 15:18
błystkotliwa dedukcja. przeciez bylo wiadomo od poczatku, ze nie zalezy im na Polsce, tylko zeby krasc i grabic. Od poczatku wszyscy mowili durnym wyborca pisdzielcow, ze oni przyszli tu jak okupant, a wy im kwiatki. Idioci.
Anonim2020.09.18 14:01
Rozsądny głos. Oby więcej takich.
Anonim2020.09.18 13:05
Bielan ma rację. Przy obecnej demoralizacji PiS, konsekwentnym zażynaniu gospodarki covidowymi zakazami (wkrótce czerwona strefa będzie wszedzie bo takie są prawa niższych temperatur) jedyne co utrzymuje PiS u władzy to homoterror. Frajerstwo z PO SLD gdyby nie ta zaraza mieli by sejm senat i prezydenta
Jan Radziszewski2020.09.18 13:00
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
ddd2020.09.18 12:35
oby jak najszybciej pissowski bucu
Jazzz2020.09.18 11:18
Okazało się że prawica i konserwatyści to SOLIDARNA POLSKA. Gdyby były przedterminowe wybory, to na pewno partia Ziobry wyjdzie z nich wzmocniona. Socjalistyczny PiS tak gwałtownie zaczął skręcać w lewo że straci władzę. Trochę mnie zdziwiły skrajnie lewicowe pomysły Prezesa, może to jakiś plan strategoczny ? Od zawsze głosowałem na Kaczyńskiego, ale lewicowy bełkot w wydaniu PiS-owskim przekroczył granice mojej wytrzymałości. Gdyby Solidarna Poska poszła do wyborów samodzielnie, zagłosuję na nich.
Michał Jan2020.09.18 11:11
Nie ma co straszyć porządnych ludzi z odległej Brukseli, tylko ewentualne żale słać na adres najbrzydszego domu na Żoliborzu Centralnym. Jeszcze rozumiem, gdyby głosowany był dogmat nieomylności tego domu mieszkańca, ale wprowadzanie bezwarunkowej dyscypliny głosowania w sprawach drugorzędnych, to albo aberracja, albo pretekst.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 10:53
depisizacja czyli odgównianie polski będzie trudniejsze niż dekomunizacja...
Irek2020.09.18 16:26
" kretynizacjo.." ! Co ci się powaliło!?.... Piszesz o "odgównianiu"?... LECHU....! Przecież nikt tak nie siedzi stary pedziu, w g......., jak nie ty! Więc o czym ty piszesz!? Jesteś zabagniony , siedzisz w tym "gównianym" szambie od wielu lat!......
Łagodny2020.09.18 10:39
Adamie Bielan DLACZEGO skreśla Pan KONFEDERACJE? Mówiąc szczerze nie byłbym zdziwiony ,jak KONFEDERACJA na Wybory zbudowała by Silną Narodowo--Ludową Partie ,która mogła by ZAWALCZYĆ o Władze.
$2020.09.18 10:33
PZPR był bardziej trwałym projektem, wygrał więcej wyborów, więcej rzeczy też "zreformował".
Anonim2020.09.18 10:23
To nie lewica przejmie władze, tylko WY ją lewicy oddacie przez swoją GŁUPOTĘ!
Masz świętą rację!2020.09.18 16:33
"Anonimie prawdę piszesz! Aż żal na to bierze! Kilka kadencji wcześniej , chyba na początku 2000roku, już tak PiS zrobił, że były wcześniejsze wybory! ...I popłynęli!...TERAZ TEŻ TAK BĘDZIE!...ZA DOBRZE MAJĄ! GŁUPICH SZUKAJĄ???
Po 11 ...2020.09.18 10:22
"wybory to przejęcie władzy przez lewicę" czyli lewica ma największe poparcie w Polsce??? Naprawdę?
Anonim2020.09.18 10:18
usłużny układny gość z jarmułką na głowie? poza polityką jest również życie?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.18 10:17
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
emeryt2020.09.18 10:16
I znów J. Kaczyński narozrabiał. Za 5 dla zwierząt należy się 1.
wkurzona2020.09.18 16:36
NIE 1 MU SIĘ NALEŻY! ..... ZASŁUGUJE NA MNIEJ NIŻ ZERO! Już dawno mnie tak nie wkurzył!
Anonim2020.09.18 10:15
TVP Info robi na miękko w gacie? zawsze można uprawiać dziennikarki nierząd w internecie?
ole2020.09.18 10:06
Jedynym ugrupowaniem, które zasługuje na uznanie w tej koalicji, jest Solidarna Polska Ziobry. Pro-polska, z twardym kręgosłupem i bez naleciałości lewackich.
Natalja Siwiec2020.09.18 10:19
przesiąknięta nepotyzmem i nieustanną walką o wpływy.
ole2020.09.18 10:41
Reakcja zboczonego satanisty potwierdza tylko, że ziobrzyści zasługują na poparcie.
Łagodny2020.09.18 10:56
@ole,@ Natalio .Tylko Solidarna Polska mogła by zawiązać koalicje z KONFEDERACJĄ.Czyli te DWIE PARTIE mogły by utworzyć Stricte Narodowo--Ludową Partie.
Jazzz2020.09.18 11:22
Narodowo - Ludową ???