30.10.20, 19:24fot. yt/viiv; via Pexels.com - Kon Karampelas

Black Lives Matter i Strajk Kobiet. Co ich łączy?

Sceny, jakie obserwujemy dziś na polskich ulicach, niedawno oglądaliśmy w relacjach ze Stanów Zjednoczonych. Trudno nie zgodzić się, że Strajk Kobiet jest polskim odpowiednikiem amerykańskiego ruchu. Waldemar Krysiak opisuje w mediach społecznościowych, jak wiele ich łączy.

Zarówno Black Lives Mater, jak również Strajk Kobiet, są przez inicjatorów przedstawiane jako ruchy mające walczyć o wolność, otwartość, tolerancję i dialog. Oba te ruchu w rzeczywistości jednak chcą walczyć z tradycją, kulturą i cywilizacją, posługując się agresją. Tak samo jak w Stanach Zjednoczonych Black Lives Matter, tak w Polsce Strajk Kobiet niszczy pomniki, świątynie i miejsca pamięci. I nie są to działania „prowokatorów”, bo przecież do tych czynów wprost w Radiu ZET zagrzewała Marta Lempart.

- „Oczywiście, że tak trzeba. Trzeba robić to, co się czuje, to, co się myśli, to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli” – mówiła o dewastowaniu kościołów.

Znany jako „Gej przeciwko światu” Waldemar Krysiak wymienia więc długą listę podobieństw:

„ - demonstracje i rozróby w czasie epidemii

- poczucie, że wszystko im wolno

- atakowanie ludzi

- pomysł, że teraźniejszość ma płacić za rzekome przewinienia przeszłości;

- odpowiedzialność zbiorowa

- szantaż moralny: jeżeli nas nie wspierasz, to jesteś złym człowiekiem!

- atakowanie cudzej i/lub państwowej własności; wandalizm

- mimo ogólnej równości praw - narracja o prześladowaniu

- instrumentalizacja i naiwne wsparcie Lubiących Głaskać Bociana Trzcionkiem

- może jakieś tam pojedyncze dobre pomysły; te toną jednak w morzu bełkotu

- histeria, brak poszanowania prawa

- wrogość wobec policji

- wymagania typu dej; żądanie rzeczy za darmo

- próba obejścia demokracji: ma być zrobione jak mówimy!

- wsparcie mainstreamowych mediów i medialnych ameb

- walczymy o dobro czyniąc zło

- demonstracje zamieniające się w imprezy

- ogólny neomarksistowski syf

kak/Facebook

Komentarze

Lublinianka2020.10.31 14:33
Jutro rusza wielka modlitwa przebłagalna za Polskę - różaniec do granic Nieba. Módlcie się za naszą Ojczyznę i przekazujcie tę informację innym, aby jak najwięcej osób podjęło tę intencję https://www.youtube.com/watch?v=Sp8le1yUCPo&ab_channel=KuBogu
kw2020.10.31 10:18
Przecież on scharakteryzował PiS.
opty2020.10.31 5:41
ZaPOmniały o eutanazji od 55 roku życia. Obowiuązkowo!!!!!!!
Anonim2020.10.31 3:38
Do prawaków argumenty słowne nie docierają, bo nigdy nie docierały, i niestety, prawaków w każdej epoce trzeba było wynosić na kopach, aby torować drogę do oświecenia.
Styki2020.10.30 20:42
Znaki czasow-: na cmentarzach Boska cisza , na ulicach diabelski wrzask.
WyPiSdalać2020.10.30 20:32
Czy tylko ja mam wrażenie, ze te artykuły pisane na frondzie maja intelektualny poziom wypracowania niezbyt zdolnego ucznia klasy podstawowej? Ta argumentacja i proste budowanie zdań jest na poziomie dosłownie klasy podstawowej. Z drugiej strony biorąc pod uwagę rozum religijnego fanatyka, to więcej takiemu nie trzeba zeby go przekonać Do tych „racji” hahahaha
Nerwowe te "hahaha", ale nie przerywaj2020.10.30 20:41
sobie prób onanizmu. Nic z tego nie będzie. Dieta i wiek.
Hertrich-Woleński i jego "tanaka shitshow"2020.10.30 20:27
Żyd Hertrich-Woleński wyśmiewa świetość katolika, cyt.:"Jedzenie Ciałka Jezusiczka i Picie Jego Krwi TYLKO NA WYNOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z DOSTAWĄ DO DOMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!" nawiasem mówiąc, można by to chamstwo było bardziej "literacko ująć". Tyle lat w PRL-u, PZPR-rze, w PGR-rze bolszewickiej "kultury". Inna charakterystyka Żyda, reliktu bolszewickiego. Żyd nienawidzi "lepiej" od niego urodzonych, tj. szlachtę, magnaterię, tych z herbami, tytułami, zamkami, pałacami, tych którzy tworzyli prawdziwą kulturę i naukę, innymi słowy stworzyli cywilizacje. Żyd Hertrich-Woleński ma swój własny "tanaka shitshow", jest obecny gdzie tylko to możliwe, od GW, Rzepy, wp.pl, do Do Rzeczy, aż mi sie odechciało dalej szukać. Prawdziwy stachanowiec. Mówi to tylko o jednym, Żyd Hertrich-Woleński jest psychopatą, z poważną, i to bardzo, paranoją PISo-prześladowczą. Swoją nietyklaność bazuje na dwoch elementach: Żyd i jest bardzo stary. Zreszta nie tylko on. Praktycznie każdy Żyd czuje się nietykalny. Mierz sily Żydzie na zamiary.
Styki2020.10.30 20:18
Czy nie o takiej właśnie młodzieży, jak ta co wychodzi na ulicę pisał Mickiewicz: "Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny! Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów, Prześladując w Ojczyźnie Boga, przodków wiarę, Prawa i obyczaje, nawet suknie stare. Źałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów, Gadających przez nosy, a często bez nosów, Opatrzonych w broszurki i w różne gazety, Głoszących nowe wiary, prawa, toalety. Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza; Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza, Odbiera naprzód rozum od obywateli. I tak mędrsi fircykom oprzeć się nie śmieli, I zląkł ich się jak dżumy jakiej cały naród, Bo już sam wewnątrz siebie czuł choroby zaród; Krzyczano na modnisiów, a brano z nich wzory; Zmieniano wiarę, mowę, prawa i ubiory. Była to maszkarada, zapustna swawola, Po której miał przyjść wkrótce wielki post - niewola"
violencja2020.10.30 21:11
styki - piękny wpis!Pozdrawiam.
Po 11....2020.10.30 20:08
Porównanie obecnych protestów do Black Lives Matter to prowokacja. Władza marzy o zamieszkach. A tu agresja tylko na transparentach, murach i okrzykach. Szach mat, katofiutki.
"Trzeba tłumnie iść do wyborów. Wirus w odwrocie."2020.10.30 20:03
oko.press/rzeplinski-dementuje-nie-nazwalem-uczestnikow-protestow-holota
Po 11....2020.10.30 20:02
"Black Lives Matter i Strajk Kobiet. Co ich łączy?" W USA władza usiadła obywatelowi na gardle, a w Polsce władza wsadziła swoją brudną łapę kobietom w majtki. Podobne kooorestwo.
AAAtomek2020.10.30 20:00
To jest już nudne, pisanie, że kolejny prawicowy dzban o profilu dziennikarskim, nie rozumie przyczyn tych protestów>> Haaaloo, puk puk? Zacznijcie myśleć prawicowe dzbany!
Opozycja to po prostu przestępcy2020.10.30 19:57
A że uczestnicy tych spędów to idioci to inna sprawa. Co do mieszkańców Warszawki, jeżeli tej pajac Trzaskowski się im podoba, to niech płacą za jego fanaberie.
man.of.Stagira2020.10.30 19:50
HEIL Lempart!
Jahu🐟2020.10.30 19:45
Szatan i chmara demonów ich łączy.
Hatred and lack of human decency!2020.10.30 19:45
"Black Lives Matter i Strajk Kobiet. Co ich łączy?"
Po 11....2020.10.30 19:44
TVP "informuje", że to opozycja wygoniła ludzi na manifestacje. Że opozycja ma krew na rękach. Poważnie. Ciekawe czy jest choć jeden idiota, który łyknie coś tak absurdalnego?
AAAtomek2020.10.30 19:54
Łykną frondelki, to ich target :D