16.08.17, 16:45fot. mswia.gov.pl

Błaszczak odpowiada na ataki opozycji! 'Rząd nie stał z założonym rękami'

„Sytuacja jest trudna, jeśli popatrzymy na skalę zniszczeń, ale chciałbym mocno podkreślić, że jest to sytuacja pod kontrolą” - mówił podczas konferencji prasowej szef MSWiA, Mariusz Błaszczak.

Podkreślał także:

„Pojawią się zarzuty, że dopiero dziś przyjechałem. My działamy w sposób odpowiedzialny, w sobotę odbyła się narada, wideokonferencja, gdzie odebraliśmy meldunki składane przez komendantów wojewódzkich PSP oraz samych wojewodów. Były podejmowane skuteczne działania, które skoncentrowano na ratowaniu zdrowia i życia”.

Minister Błaszczak zdecydowanie zaznaczał, że reakcja rządu była bardzo szybka:

„Bezpośrednio po tym tragicznym zdarzeniu rząd zareagował. […] Pani premier i również ja usłyszeliśmy meldunki. Następnie działania podejmowała PSP, to do funkcjonariuszy należy wykonywanie tych wszystkich działań dot. bezpieczeństwa życia, zdrowia i mienia. Ten etap mamy za sobą. Teraz czas na szacowanie strat. Nasze wizyty związane są z nadzorem dotyczącym pracy służb”.

Błaszczak powiedział także:

„To nie było tak, że sytuacja została zostawiona samej sobie. Rząd nie stał z założonym rękami. Służby bezpośrednio włączyły się do działań.”

dam/TVP.Info,Fronda.pl