23.11.21, 11:22Fot. screenshot - YouTube (Pints With Aquinas)

Bp Stricklad: Dym szatana w Kościele jest już od dawna widoczny!

Biskup Joseph E. Strickland jest dziś jednym z najodważniejszych przywódców Kościoła w Stanach Zjednoczonych, posługującym w diecezji Tyler w Teksasie. Wielokrotnie i stanowczo wypowiadał się na najważniejsze tematy dotyczące: potrzeby obrony doktryny katolickiej, walki o życie nienarodzonych, upadku autorytetu Kościoła i masowych apostazji. Czy katolicy mogą zatrzymać swąd diabła w Kościele? Jak zapobiegać rozpowszechnianiu się zła? „Dym Szatana wdarł się do Kościoła. Myślę, że widzimy, jak ten dym staje się czasem ryczącym ogniem” – pisze w swojej książce „Światło i zaczyn” wydanej właśnie nakładem wydawnictwa Esprit. Przeczytaj jej fragment.


Co dalej z Kościołem?

Byłem jednym z ostatnich biskupów amerykańskich wybranych przez papieża Benedykta zaledwie kilka miesięcy przed jego rezygnacją. Rezygnacja papieża Benedykta była jednym z tak zaskakujących momentów jak atak terrorystyczny na World Trade Center czy zabójstwo Kennedy’ego. Pamiętam dokładnie, gdzie stałem i kto mi o tym powiedział. Przygotowywałem się do mszy w kaplicy św. Piotra i Pawła, do zwykłej porannej mszy. Przypominam sobie, że stałem tam, a diakon, z którym pracowałem przez lata, powiedział mi, że papież Benedykt rezygnuje z urzędu. Pomyślałem: „Co? Papieże nie podają się do dymisji. To musi być fake news”. Ale, oczywiście, tak nie było. Pamiętam, że oglądałem w telewizji, jak helikopter zabrał Benedykta XVI i oddalił się od placu św. Piotra. Ojciec święty miał spędzić kilka dni w rezydencji w Castel Gandolfo, a potem… no właśnie, gdzie się udaje rezygnujący papież?

W tym momencie ziemia zaczęła się trząść pod moimi nogami. Od tamtego czasu stąpam jako biskup po niepewnym gruncie. Wylano morze atramentu, aby się dowiedzieć, co tak naprawdę kierowało papieżem Benedyktem. Nie twierdzę, że znam odpowiedź, ale na podstawie tego, co powiedział, myślę, że uznał, iż nie ma siły potrzebnej do odnowienia zepsutego Kościoła. Teraz to papież Franciszek zmaga się ze skorumpowanym potworem. Szczerze mówiąc, nie sądzę, by jakakolwiek jednostka była w stanie sobie z nim poradzić. Ale nowy papież wniósł trochę więcej siły, a dzięki łasce Boga wszystko jest przecież możliwe. Oczywiście, tylko łaska Boża, moc Ducha Świętego, może oczyścić Kościół i świat z zepsucia.

 

WIĘCEJ W KSIĄŻCE „ŚWIATŁO I ZACZYN” BP STRICKLANDA

 

Zepsucie totalne

Oczywiście jest wiele informacji o naprawdę skandalicznych rzeczach, które miały miejsce; o nieprawidłowościach finansowych, nadużyciach seksualnych i tak dalej. Zepsucie zawsze krąży wokół tych samych tematów: seks, pieniądze lub władza. Często chodzi o wszystkie te trzy rzeczy naraz, jak w przypadku smutnego dziedzictwa McCarricka. Jego zdolność do zbierania pieniędzy przyniosła mu władzę, a władza pozwoliła mu wykorzystywać ludzi seksualnie i pozostawać bezkarnym. Był za bardzo z tego świata. Nie można być McCarrickiem i naprawdę wierzyć w powołanie Kościoła do posługi kapłańskiej, więc niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z szaleństwem, czy złem, używam jego nazwiska, aby wskazać rodzaj zepsucia, którego jest przykładem. Jest też wiele mniej dramatycznych przypadków księży, którzy po prostu mają problemy z wypełnianiem swoich kapłańskich zadań tak, jak powinni; księży nadużywających różnych substancji, duchownych mających problemy emocjonalne lub problemy z relacjami, które nie mają charakteru seksualnego, ale wciąż są nieodpowiednie dla księdza, który powinien być czysty we wszystkim, co robi.

To jest wyzwanie dla mężczyzn w dzisiejszym świecie, a już na pewno dla duchownych. Jako biskup staram się być dla nich ojcem. Oni są moimi duchowymi synami i muszę się za nich modlić, a zwłaszcza razem z nimi. Muszę szybko nieść słowa zachęty i pamiętać, aby wyrazić uznanie i chwalić za dobrze wykonaną pracę. (Tak jak każdy ojciec zbyt łatwo zatracam się w pracy, a reaguję tylko wtedy, gdy pojawi się jakieś niedociągnięcie). Myślę, że ważne jest również, aby biskup poświęcił czas na poznanie swoich księży jako ludzi; jakie są ich ulubione zajęcia, zainteresowania, hobby? Jest to zawsze wzbogacające dla mnie osobiście i korzystne dla więzi, którą tworzę z moimi duchowymi synami, ucząc się o nich czegoś spoza realiów kościelnego świata.

Nie znam wszystkich odpowiedzi, ale próbuję kierować się miłością Chrystusa, prowadząc moich księży od grzechu w kierunku uczciwości, czystości, poświęcenia. Na szczęście w Tyler mieliśmy stosunkowo niewielkie problemy z nadużyciami czy innymi tego typu skandalami, choć pojawiały się pewne kłopoty, z którymi musieliśmy sobie poradzić – zawsze ze zrozumieniem, że możemy zostać odnowieni w Bożym miłosierdziu. Musimy jednak trzeźwo patrzeć na czasy, w których żyjemy; musimy brać pod uwagę obecność zła.

 

Dym Szatana w Kościele

Jak powiedział papież Paweł VI, dym Szatana wdarł się do Kościoła. Myślę, że widzimy, jak ten dym staje się czasem ryczącym ogniem. Zło jest realne, zło jest potężne, ale Syn Boży umarł, zmartwychwstał i zwyciężył moc zła. Dlatego musimy radować się i żyć w wierze. Jak powiedział Chrystus: „Bramy piekielne go nie przemogą”. Mamy tendencję do myślenia o tym jak o gwarancji. Bóg jest po naszej stronie, bez względu na wszystko.

To prawda, ale może to również prowadzić do zbytniego poczucia bezpieczeństwa. Chrystus i Kościół zwyciężą, ale Kościół może zostać poszkodowany. Może stracić dusze. Może bardzo cierpieć. Kościół może wkrótce wyglądać zupełnie inaczej. Chrystus nie dał nam żadnych gwarancji w tej kwestii. Nie przyjmujmy Jego obietnic i nie popadajmy w samozadowolenie, jak gdybyśmy nie mieli już nic do zrobienia, jakby nie było bitwy, którą musimy stoczyć. Musimy nieustannie bronić Kościoła przed atakami z zewnątrz i reformować go od wewnątrz.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ W KSIĄŻCE „ŚWIATŁO I ZACZYN” BP STRICKLANDA

 

Biskup Joseph E. Strickland – biskup diecezji Tyler w Teksasie, stanie, który wprowadził daleko idące zapisy o ochronie życia poczętego. Znany z dużej aktywności w sieci i mediach społecznościowych (prowadzi bloga oraz Twittera), walki o ochronę życia i żarliwej obrony doktryny katolickiej.

*fragment pochodzi z książki „Światło i zaczyn” wydanej nakładem Wydawnictwa Esprit

 

Komentarze

Zagadka2021.11.25 16:38
Kto to jest ? - boi się diabła - boi się igły - boi się patyczka w nosie - boi się ciemniejszego odcienia skóry - boi się brody - boi się kochających osoby tej samej płci - boi się Żydów - boi się samodzielnych, mądrzejszych od niego kobiet - boi się małych dzieci w lesie - nie boi się bezsensownie umierać na Covid, mimo, że mógłby żyć gdyby chciał. - jest obciachem. Odpowiedź: To polski nacjonalista ! Orzeł i huzar. Prawdziwy Polak. Dumny i dzielny.
matis892021.11.25 13:03
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
gość2021.11.25 9:53
w Polsce pieniądze zepsuły wysokich przedstawicieli kościoła
gość2021.11.25 9:52
w Polsce pieniądze zepsuły kościół a raczej wysokich przedstwicieli
najpierw jest światło2021.11.24 20:04
potem jest zaczyn a po trzech dniach DESTYLACJA i mamy pół litra wspaniałego SPIRYTUS MOVENS!
Хорошие mальчики2021.11.24 19:01
W latach 1992-2021 w Polsce obserwuje się niezwykle gwałtowny spadek liczby praktykujących wśród osób w wieku 18–24 lata – z 69 proc. do 23 proc. – wynika z badań CBOS. Brawo Jędraszewskie i Rydzyki. Polska będzie laicka. Już niebawem, całkowicie.
Donat2021.11.24 10:50
Dla mnie trwanie emerytowanego papieża Benedykta XVI jest znakiem nieustannej obecności w Kościele Ducha Świętego. Kościół ma zawsze swego orędownika i swego przywódcę. Kiedyś dobrze znałem Grzegorza Górnego i z tego powodu zaklinam administratora: Wprowadźcie cenzurę na wulgarne komentarze. Komentarze te sprawiają, że wielu czytelników rezygnuje z obecności na waszym portalu.
Stały czytelnik2021.11.24 12:31
Na grupach dyskusyjnych jest coś takiego jak killfile. Można by to wprowadzić tutaj i nie trzeba by stosować cenzury. Trolle uspokoiłyby się od razu, gdyby u większości czytelników wylądowały w killfile'u. A tu mają raj - ich niedorzeczne komentarze są widoczne dla wszystkich i będą widoczne do końca Internetu. Im o to chodzi, to są swojego rodzaju ekshibicjoniści.
"killfile"2021.11.24 15:10
Stały czytelniku, a co to są killfile?
Stały czytelnik2021.11.24 19:22
https://pl.wikipedia.org/wiki/Killfile Pzdr.
matis892021.11.24 16:42
Dlatego gdy jedyny katolicki papież Benedykt XVI opuści Watykan przyjdzie czas na Cud Ostrzeżenie i dalej Antychryst. Działalność Bergoglio Fałszywego Proroka Antychrysta, Nie Katolika jest jeszcze hamowana obecnością katolickiego papieża Benedykta XVI.
Po 11 ... DANIEL PASSENT ... Almagus2021.11.24 3:00
Żydo pato-hejterzy to z kibucu naziści! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jak gówno co dobrze się trzyma ściany. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Koszerne co dupę żyda rozrywa i czyści ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Tak to Loża Polin ich Schudrich rabin osrany -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rzygi hejtu na Polskę żydo-sadyści
rebeliant2021.11.23 22:23
"Seks, władza i pieniądze" + "...był za bardzo z tego świata" - to są właśnie dobitne przykłady trucizny typowej dla sekt !!! Jeśli seks, pieniądze lub władza wpadają w łapy czujących się lepszymi od innych, to wówczas dochodzi do krzywd, ale to nie znaczy, że seks, władza i pieniądze są złe. A jeśli chodzi o to co jest z tego świata to też nie jest złe. Złe jak widać wychodzi z kazamatów pokutnych zgłębiaczy tajnej wiedzy. Lekarstwem na to, aby nie udawać, że jest się z innego świata i być w miarę nieszkodliwym jest co ? A bat do pracy !!! Do pracy za pensje podstawową i bez tłumaczenia, że ktoś jest natchniony duchem bożym. To brak obciążenia młyna wodą powoduje, że młyn stoi i mu się pyerdoli. Seksu właśnie mysi być sporo, aby tych orgazmów było mnogo do tego nieco pieniądza i porcja władzy.
Anonim2021.11.23 18:11
Mord na polskich dzieciach .................................................................................................... https://anthony.neon24.pl/post/165287,mord-na-polskich-dzieciach
Anonim2021.11.23 18:14
"Kto stanie w obronie dzieci w Polsce, które światowi szatani chcą okaleczyć „szczepionkami”, pozbawiającymi ich płodności, co może skutkować dodatkowo ogromną ilością powikłań zdrowotnych i zgonów? NIKT NIE STANIE W ICH OBRONIE! O ile w Kenii w obronie swoich „owieczek” stanął kościół katolicki, tak w Polsce kler katolicki skurwił się w stopniu równym jak lekarze, dziennikarze i polityce! Księża prawie w całości włączyli się do stręczycielstwa „szczepionek”!"
Anonim2021.11.23 18:14
"Polskie dzieci zostaną wydane na żer żydowskiej mafii depopulacyjnej, przy czynnym udziale tych rodziców którzy z głupoty sami się zaszczepili! Oni zaciągną swoje dzieci do rzeźni szczepionkowej, dając wiarę propagandzie medialnej, jakoby zajzajer wpuszczany do organizmów dzieci, uratuje je od zachorowania na chorobę na którą dzieci praktycznie nie chorują!"
Tori2021.11.24 4:08
Człowieku, kup se blaszkę i puknij się w czaszkę! A co to są szczepionki to poczytaj se w historii medycyny... A później o ludziach, którzy umarli w wyniku Covidu a nie od szczepionek.
Stały czytelnik2021.11.24 12:27
Preparat genetyczny w fazie testów klinicznych nie ma nic wspólnego z historycznymi szczepionkami.
Stały czytelnik2021.11.23 15:04
Czy ten biskup nadzieję na odnowę Kościoła widzi w Bergolio, bo ten ma więcej siły? No to na pewno nie kupię książki ;)
Spierdalaj parchu!2021.11.23 15:37
Za dużo masz hejtru talmundu w DNA!
Stały czytelnik2021.11.23 17:51
Eh, kiedyś na grupach dyskusyjnych to były trolle... Do pięt im nie dorastasz ;)
Anonim2021.11.23 17:59
powieksz swój spokój przeklinaku
Po 11 ... DANIEL PASSENT ... Almagus2021.11.23 14:56
Żydo pato-hejterzy to z kibucu naziści! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jak gówno co dobrze się trzyma ściany. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Koszerne co dupę żyda rozrywa i czyści ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Tak to Loża Polin ich Schudrich rabin osrany -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rzygi hejtu na Polskę żydo-sadyści
Po 11 ...2021.11.23 13:50
Nie ma dymy bez ognia. A kto podkłada ogień? Ogień podkłada to co szatańskie: zło, głupota, fanatyzm i nacjonalizm - słowem Fronda.pl
katolicka deratyzacja Polski2021.11.23 16:41
NIGDZIE nie ma tyle propagandy komunistycznej i satanistycznej co na Frondzie.
Dementisimum2021.11.23 13:38
Gdzie k u r w a nie kliknę to ten szmondak Po 11... ! Szprychy w wózku nie ma kto ci naprawić? Jakby go na łeb postawić to z d u p y można mieć kubeł na zlewki. Popierrdolony, tłusty, śmierdzący szajsem imoczem staruch!
matis892021.11.23 12:22
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.