10.07.19, 14:05Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Brak miejsc w lubelskich szkołach? Wojewoda: To sabotaż polityczny PO! Żadnego problemu nie ma

Niektórzy uczniowie w Lublinie nie dostaną się do żadnej z wybranych szkół? To nowy temat, który podchwyciła opozycja totalna czy TVN24. Jak się jednak okazuje – sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Sprawę komentowała między innymi Joanna Mucha, pisząc o „zbrodni na dzieciach”. Jak jednak poinformował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek – na uczniów czekają wolne miejsca, zaś cały problem jest wynikiem braku rzetelnej informacji ze strony rządzących Lublinem, reprezentujących Platformę Obywatelską – czytamy na łamach wpolityce.pl.

Czarnek poinformował:

Nie ma najmniejszego problemu. Jest 1400 wolnych miejsc. Na rekrutację oczekuje natomiast 600 osób. Te 600 osób źle wypełniło dokumenty rekrutacyjne, bo gdyby je wypełniły dobrze i gdyby miasto poinstruowało uczniów dokładnie, jak wypełnia się te formularze i że należy składać zgłoszenia do kilku szkół, to już dziś mieliby rekrutację za sobą”.

Dodał, że żadnego problemu w Lublinie nie ma, a problem generowany jest sztucznie. Podkreślił:

Włodarze PO w Lublinie powinni się wstydzić, bo w województwie lubelskim problem występuje tylko w mieście Lublin, w żadnym innym mieście, w żadnym innym miasteczku, żadnym innym powiecie, nie wystąpił najmniejszy problem z rekrutacją”.

Mocno ocenił też:

To typowy sabotaż polityczny PO. Platforma nie cieszy się z faktu, że jest więcej uczniów - Platforma robi hucpę w sytuacji, gdy nauczyciele mają prace, a subwencja będzie większa. Na co tu narzekać?”.

Stwierdza też:

Fakt, że 600 uczniów nadal nie przeszło rekrutacji, to wina tylko i wyłącznie tego, że nie zostali poinstruowani ws. ubiegania się o przyjęcie do kilku szkół. Niestety składali dokumenty tylko do jednej szkoły. Ale rekrutacja trwa i mają 1400 miejsc w Lublinie do wyboru”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

MJ2019.07.11 9:55
peo w akcji, co właściwie oznacza ta nagonka, tylko to, że peowska banda oderwana od koryta nie może się z niczym pogodzić. Zamiast wziąć się do roboty, coś ludziom wiarygodnie zaproponować to tylko szuka dziury w całym i wyśmiewa. To nie jest sposób na zrobienie czegokolwiek pozytywnego. To sposób na klęskę. Sprawa umrze 01-09 bo się okaże, że wszyscy uczniowie znajdą miejsca w szkołach. A tęczowo-totalni, już w mocno okrojonym składzie dalej będą się pienić w sejmie i senacie. Ciekawe, co się stanie, jak szkopki odetną kasę tęczowo-totalnym i germańska narracja zostanie pogoniona z mediów . Wstyd, żeby ludzie o pięknych życiorysach za komuny, jak Schetyna tak się szmacili współpracując z komuchami, czy lgtb dodać. Ale ich wybór, dawno już Polacy zauważyli, że kłamstwo ma krótkie nogi a tęczowo-totalni, co chwila wymyślając strachy na Lachy tylko Polaków oswajają z tym, że nikt już nie reaguje na ich ciągłe alarmy. Tylko idioci z tęczowo-totalnej opozycji zanim przystąpią do boju, to wystrzeliwują całą amunicję. Normalnie to się gromadzi wszystkie argumenty na bitwę, w tym przypadku wyborczą, ale idioci tęczowo-totalni strzelając na wiwat z uporem maniaka pozbawiają się amunicji na wybory. Strzelanie na wiwat nie zastąpi rzetelnych przygotowań. Np nie można było idiotę Arłukowicza przygotować na rozmowy z przeciwnikami teczowo-totalnych? To co on myślał, ze jak ludzie zobaczą jego gębę, to natychmiast zmienia zapatrywania polityczne? Idiota o Arłukowiczu to mało powiedziane. I to są realne problemy a straszenie, że zabraknie miejsca w szkołąch trochę zainteresuje rodziców a jak dziecko zostanie już przyjęte, to rodzice nie będą zadowoleni, że ich niepotrzebnie stresowano. Róbcie tak dalej tęczowo-totalni a nawet nie wszystkie jedynki znajdą się w sejmie i senacie. Tak,tak najważniejszym problemem Polaków są rzekome prześladowania homo, brak demokracji, obrana czerwonego sądownictwa itp, a programy typu 500+ to rozdawnictwo pieniędzy. Kto wam uwierzy, że nie idziecie po władzę, żeby kraść i swoich bronić? A sami wierzycie, że idziecie po władzę, żeby służyć Polsce i Polakom? czy idziecie po frukta władzy? Nieszczęściem dla was jest to, że Polacy mają wyrobione zdanie na ten temat.
JR2019.07.11 7:54
Pewnie Żmijan chce się dostać do liceum i boi się, że nie będzie da niego miejsca! Może też Mucha?
bogdanus2019.07.10 21:48
Im gorzej dla społeczeństwa tym lepiej, "Motto PO"
Waldi2019.07.10 19:05
Że zapytam, w czyjej gestii jest utrzymanie i zarządzanie majątkiem szkół, druga sprawa: kto przez swoje osiem lat rządzenia zlikwidował ponad tysiąc szkół? Choćby Czaskowski namawiał nauczycieli by nie przystąpili do OBOWIĄZKU przeprowadzenia egzaminów w szkołach, że za to im zapłaci? Tak więc gminy - róbta co chceta.
Urszula2019.07.10 16:53
To nie jest jedyny niewypał autorstwa rządu PiS. W aptekach brakuje leków, co jeszcze się nigdy nie zdarzyło. To też wina PO?
jebacPiS2019.07.10 15:28
Ilu uczniów nie dostało się jeszcze do żadnej szkoły? Po ogłoszeniu pierwszych wyników naborów do liceów i techników coraz wyraźniej widać przerażającą skalę kłopotów, które spowodowała reforma edukacji z 2017 roku sygnowana przez PiS. Wielu uczniów, nawet takich z dobrymi ocenami, wynikami egzaminów czy sukcesami w olimpiadach przedmiotowych nie dostało się do żadnej szkoły. W samym Olsztynie ponad 800 absolwentów. W Krakowie jest jeszcze gorzej - tam dwa i pół tys. uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół średnich.
polak2019.07.10 16:18
a ciebie du..........................yć ,chyba że to twoja profesja pedale pamiętaj największe w Polsce zło to PełO - ludzie otumanione przez to tvn--owe bagno
what's your IQ psycho?2019.07.10 14:35
Raz piszesz że masz męża, innym razem że masz żonę, a po chwili że jesteś homoseksualistą. Czas wydorośleć.
andrzejhahn32019.07.10 14:30
Peowski debile w akcji a ja jestem pedziem i walczę sam ze sobą
szymek2019.07.10 14:26
Reforma nie wyskoczyła dziś z kominka , samorządy powinny mieć kompetentnych , sowicie opłacanych ( bo na tym nie oszczędzają ) urzędników .....ja potrafiłbym policzyć absolwentów i miejsca , oraz przygotować różne scenariusze , ale mnie nie zależy na ośmieszeniu znienawidzonej opcji rządzącej , kosztem bogu ducha winnej młodzieży , której nie udało się wcześniej zablokować możliwości zdania matury.......ochyda !!!.....brawo warszawka , krakówek , brawo dla gdańszczan elity wykształcą swoje potomstwo , a średniacy i biedota no cóż ,
arbiter elegantiarum2019.07.10 14:19
„Jesienią naukę w szkołach średnich rozpocznie zarówno pierwszy rocznik ośmioletniej podstawówki jak i ostatni rocznik gimnazjalistów. Nowy minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnia, że starczy miejsc dla wszystkich uczniów. Piontkowski wyjaśnił, że wątpliwości co do liczby miejsc wynikają z tego, że część uczniów składała dokumenty do wielu szkół. Samorządy niektórych dużych miast wyraziły na to zgodę. W efekcie jednak spowodowało to zamieszanie i strach przed brakiem miejsc w szkołach. "W systemie ten sam uczeń pojawia się wielokrotnie, co może sprawiać wrażenie, że liczba uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach średnich jest zdecydowanie większa niż ta rzeczywista liczba absolwentów" – tłumaczył minister. Niektóre samorządy wprowadziły limit, do ilu szkół może aplikować uczeń. Liczby te były różne: trzy, pięć lub dziewięć. Część miast nie określiła górnej granicy i pozwoliła na aplikowanie nawet do kilkunastu placówek." Miesiąc temu minister sugerował, że przyczyną problemów jest aplikowanie do kilku szkół równocześnie. Teraz przyczyną problemów ma być to że nie wszyscy tak postąpili a winą za ten stan rzeczy obarczacie PO? W domu wszyscy zdrowi?
pisie debile w akcji2019.07.10 14:15
Pewnie przecież uczniowie ze świadectwami z paskiem mogą iść do zawodwki TAM JEST MASĘ MIEJSC
obServ2019.07.10 14:22
Trzeba się/dzieci było uczyć kozi bobku.
polak2019.07.10 16:20
jesteś PełO-wskim wieprzem