27.11.20, 13:35Fot. via Pixabay

Brutalne ataki na św. Jana Pawła II. Poznaj PRAWDĘ!

22 października 1978 r. zaczął się jeden z najważniejszych rozdziałów w historii Polski, kiedy papież Jan Paweł II Mszą św. zainaugurował swój pontyfikat, który miał stać się jednym z najdłuższych w historii papiestwa i wprowadzić Kościół w trzecie tysiąclecie. Na inaugurację zapowiedziały się rzesze wiernych i tylu oficjalnych gości, akredytowało się tylu przedstawicieli mediów, że uroczystość odbyła się nie w Bazylice, jak zamierzano, ale na Placu św. Piotra.

Wydarzenie transmitowane było bezpośrednio za pomocą przekazu telewizyjnego do piętnastu krajów europejskich, w tym do Polski, do ośmiu krajów Ameryki Południowej i siedmiu Ameryki Środkowej, a także do dziesięciu Afryki i Azji, gromadząc przed ekranami telewizorów ponad miliard osób!

Któż dzisiaj o tym wszystkim pamięta? W stulecie swoich urodzin św. Jan Paweł II musi się mierzyć z brutalnymi atakami na Niego oraz osoby Mu najbliższe. Media głównego nurtu chcą zniszczyć Jego dziedzictwo – a czy nie trzeba nam właśnie teraz najbardziej pamiętać o nauce św. Jana Pawła II? Właśnie w tym celu powstał nowy oraz interaktywny portal 27lat.pl, prowadzony przez specjalistów i biografów św. Jana Pawła II, w którym pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II został opisany dosłownie dzień po dniu. Wiemy, co papież robił 22 października 1978 r., bo o tym pisał cały świat. Ale co robił dzień wcześniej? Albo dzień później? Jak zwalczał pedofilię? Jak wybierał biskupów? Jaki był dla swoich współpracowników? To już wie mało kto, a odpowiedzi są ciekawe i znajdują się właśnie na portalu 27lat.pl.

Jest to ważne chociażby w kontekście wspomnianej już pedofilii, którą obecnie stara się zniesławić Jana Pawła II. Biografka papieża Jolanta Sosnowska w krótkim wykładzie pt. „Jak Jan Paweł II przeciwdziałał pedofilii” na portalu 27lat.pl wskazuje, jakie kroki Ojciec Święty podejmował w tej sprawie i powołuje się m.in. na nieznany list w sprawie księży pedofili pochodzący już z 1980 r. W kolejnych latach i licznych dokumentach problem powracał, szczególnie mocno Jan Paweł II nawiązał do tego w 1993 r., kiedy powiedział o pedofilii wśród duchowieństwa: „Jak surowe są słowa Chrystusa, kiedy mówi o takim zgorszeniu i jak wielkie musi być to zło, skoro dla tego, który sieje zgorszenie, lepiej byłoby mieć wielki kamień młyński zawieszony na szyi i utonąć w głębinach morza.”

Tę prawdę trzeba dziś przypominać, nie można poprzestać na pomnikach czy anegdotach. Warto też podkreślić, że 27lat.pl jest projektem pro bono i w żadnym miejscu nie są pobierane opłaty. Chodzi o przedstawienie sylwetki św. Jana Pawła II i przypomnienie Jego nauki. W tym celu podane są ważne cytaty z papieskiego nauczania, wydarzenia i aktualności związane z Ojcem Świętym, a także darmowy e-book składający się z 27 tomów dokumentujących historię Papieża Polaka od dnia wyboru, poprzez wszystkie pielgrzymki, aż po dzień pogrzebu. Nie jest to tylko dzieło historyczne, ale przede wszystkim drogowskaz, który podpowiada, jak żyć. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II, a na portalu 27lat.pl jest do pobrania za darmo. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron!

Najlepiej samemu to zobaczyć i kliknąć po więcej informacji na https://27lat.pl/.

Zapraszamy!

Komentarze

Pp2020.11.27 20:33
Napisał list a później coś powiedział. Ale co zrobił? Liczą się czyny! Może jakieś procedury lub zaostrzenie kar?
Jan Radziszewski2020.12.26 23:46
zobaczysz jak staniesz na Sądzie Bożym /wkrótce/ że ty sam oceniałeś się jako tzw żyd sprawiedliwy - ale było nie zgodnie z Bożym światłem o tobie tzn że parchu zasługujesz na PIEKŁO nie na Niebo - pomyśl wtedy o św Janie Pawle II
Miś polarny2020.11.27 18:57
Wy z tym nickiem tak na poważnie się wykłócacie, czy to trolluje jeden i ten sam gałgan?
zibi2020.11.27 18:31
a on po prostu odpowiedzialby oszczercom, pokoj pokoj wam, boscie moimi bliznimi,tak jak to powiedzial ali agczy w celi,naprawde lewaccy propagantorzy dajcie sobie spokoj,bo jestescie na przegranej pozycji,jego kochal i jeszcze kocha caly swiat OSZCZERCY
Polka2020.11.27 14:25
Kościół Powszechny założył sam Jezus Chrystus. Od ponad 2000 lat Kościół przekazuje niezmiennie prawdę ewangeliczną i zrzesza w swej społeczności grzeszników dążących do świętości. Świętość w wyniku tytanicznej pracy na rzecz prawdy i miłości osiągnął Jan Paweł II. Okazuje się jednak, że dla wielu przyjęcie prawdy opartej na wartościach chrześcijańskich jest zbyt trudne i wolą ją zwalczać, niż kształtować w oparciu o nią swoje postępowanie. ... Ponieważ Kościół tworzą ludzie grzeszni, więc i w łonie kościoła hierarchicznego znalazła się grupa faryzeuszy. Kościół zresztą nigdy od faryzeuszy nie był wolny. Nie znaczy to jednak, że negatywny przykład sprzeniewierzeńców jest dostatecznym argumentem na likwidację Kościoła i odarcie ze świętości ludzi prawych. ... Nie trudno dostrzec we współczesnym świecie, nastawionym na konsumpcjonizm, narastającą wrogość do Kościoła. Celem ataków tego "świata" będą przede wszystkim autorytety moralne i wartości, na których Kościół się opiera. Bądźmy pewni tego, że przeżywamy obecnie czas próby i jest to tylko okres przejściowy prowadzący do zwycięstwa Chrystusa. Nie poddawajmy się! Nie ulegajmy złu, szczególnie temu zawoalowanemu! Nie ustawajmy w głoszeniu prawdy! SURSUM CORDA!
Natalja Siwiec2020.11.27 16:01
Duch Święty już dawno spisał ten upadły grajdołek na straty.
Pokolenie JU2020.11.27 20:05
Fakty są inne. Żaden Jezus nie założył KRK, wszystko ukradli z tradycji egipskich, sumeryjskich i cholera wie jakich jeszcze... Ewangelie sami napisali lub wybrali te które najbardziej im leżą w okolicach 4 wieku ...
Natalja Siwiec2020.11.27 14:05
"Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron!" Ciekawe są dwa aspekty takiej liczby stron. 1) czy znajdzie się ktoś, kto będzie na tyle zdeterminowany, że to przeczyta (nawet gdy minister Czarnek wprowadzi taki obowiązek wobec uczniów to oni i tak sięgną po streszczenie). 2) Kiedy możemy się spodziewać obszernej erraty w kwestii tuszowania skandali.
GRIZZLY - niet strierali2020.11.27 14:03
Poznaj prawdę - ale którą? -pierwszą? drugą? czy może trzecią??
Grizzly2020.11.27 16:45
Won bydle od mojego nicka! Spier.. na GWniane forum - tam jest rezerwat dla pedałów!
Grizzly2020.11.27 13:53
Ochroniarz pedofili, wypad z tym pajacem
Grizzly2020.11.27 15:25
Papież nic nie wiedział bo zajęty był zajadaniem kremówek!
Grizzly2020.11.27 16:46
Won bydle od mojego nicka! Spier.. na GWniane forum - tam jest rezerwat dla pedałów!