02.12.14, 14:12fot. Flickr

Była więźniarka obozu skarży Niemców: To nie były polskie obozy!

Pozew złożyła była więźniarka obozu Lebrechtsdorf Janina Luberda Zapaśnik, ktorej hitlerowcy zamordowali troje rodzeństwa - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

- Linia obrony prezentowana przez niemieckich pełnomocników wydawcy "Focus Online" sprowadza się do stwierdzenia, że użycie fałszywego pojęcia to efekt skopiowania depeszy niemieckiej agencji informacyjnej DPA" - mówi "GPC" pełnomocnik Luberdy Zapaśnik mec. Lech Obara.

Jak zauważa Obara, redakcja miała przecież obowiązek zweryfikowania publikowanych informacji, by nie dochodziło do powielania kłamliwych stwierdzeń. Podkreśla, że niemiecka redakcja wciąż uważa, że nie ma problemu, ponieważ po tym jak sprawa wpłynęła do polskiego sądu, usunęła ze strony internetowej fałszywe określenie.

"Focus" w 2013 r. co najmniej 2 razy na swoim portalu posługiwał się określeniem "polski obóz zagłady". W artykule poświęconym przyznaniu nagrody reżyserowi Claude Lanzmannowi, autorowi m.in. filmu "Shoah" niemiecki obóz koncentracyjny w Sobiborze został nazwany "polskim obozem zagłady". W rocznicę powstania w warszawskim getcie portal umieścił zdjęcie Treblinki z podpisem "polski obóz zagłady".

"Fałszujące historię pojęcia nie pojawiają się przypadkowo w niemieckich mediach. Stanowią element polityki historycznej, która ustawia Polaków, jeśli nie na równi z Niemcami, to, jako współsprawców holokaustu" - ocenia dla "GPC" mec.

- Trzeba zmusić niemieckie media do refleksji. Kłamstwo o "polskich obozach zagłady" powinno być tak samo traktowane w przez prawo jak "kłamstwo oświęcimskie" - podkreśla mec. Obara.

Osoby, że to Niemcy nie dopuścili Holokaustu są ścigane z urzędu.

ed/Gazeta Polska Codziennie

Komentarze

anonim2014.12.2 14:36
„Osoby, że to Niemcy nie dopuścili Holokaustu są ścigane z urzędu.” A czy wy możecie weryfikować co wklejacie na stronę? Przestaję rozumieć co czytam do cholery!
anonim2014.12.2 14:52
Samo tylko zacytowanie tych co maja inne zdanie od obowiązującej wersji holokaustu skutkuje smiercią. Na Polaków można pluc ile wlezie. Najwyższa pora to zmienić !!
anonim2014.12.2 15:25
"Linia obrony [...] sprowadza się do stwierdzenia, że użycie fałszywego pojęcia to efekt skopiowania depeszy niemieckiej agencji informacyjnej DPA" No pozwać DPA.
anonim2014.12.2 17:38
Zanosi sie na banalnie krotka rozprawe - skoro tak powazny nadawca bezmyslnie wkleja faszystowskie brednie bez weryfikacje w TAK WAZNYCH sprawach, to kara powinna byc rownie surowa i dotkliwa, czyli zamkniecie faszystowskiego tytulu i wyplata odszkodowan z srodkow powstalych po spieniezeniu masy upadlosciowej. Podobnie z New York Szmatimesem itd. Jesli powielanie faszystowskich tresci bedzie sie spotykac z natychmiastowa likwidacja biznesu, to problem rowniez zniknie natychmiast. Faszyzm no pasaran!