24.12.15, 18:14

Caritas wspomógł przed świętami sto ubogich rodzin

W ramach jednej z licznych świątecznych akcji organizacja Caritas wspólnie z wrocławskim Kościołem przed świętami przekazała 230 paczek do dzieci z prawie stu ubogich rodzin.

Metropolita Wrocławski, Abp Józef Kupny, sam wręczał dzieciom przygotowane paczki. Komentując akcję, duchowny przypomniał, że święta to szczególny czas i warto w tym okresie przypomnieć sobie także o problemach i niedostatkach z jakimi spotykała się Święta Rodzina.

Abp Kupny składał też obdarowanym dzieciom i rodzinom życzenia świąteczne a przedstawiciele fundacji „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” zachęcali zebrane dzieci do wspólnego kolędowania.

W przygotowaniu paczek brali udział uczniowie wrocławskich szkół, pracownicy i wolontariusze Caritas.

Caritas Polska jest pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku zorganizowano już 21. edycję kampanii, która po raz piętnasty ma charakter ekumeniczny. Biorą w niej udział także Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.12.25 3:48
Nie, no czapki z głów!!! 230 paczek i taki dostojny rozdawacz...prawie sto rodzin jest tylko biednych, sukces, bravooo...