28.11.17, 12:34Zdj. Ja_fryta, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons, edytowane

Cejrowski zmienia papieża-chce być 'Kubą Wojewódzkim' prawicy?

W niedzielnym programie "Studnia" w Telewizji Republika kontrowersyjny publicysta i podróżnik, Wojciech Cejrowski opowiadał o swojej wierze. 

Stefan Czerniecki zapytał Cejrowskiego m.in. o jego stosunek do nauczania papieża Franciszka. 

Podróżnik w ostry sposób odniósł się do narracji Ojca Świętego. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, Franciszek "sprzeniewierza się" doktrynie Kościoła. Gość programu "Studnia" skrytykował adhortację "Amoris Laetitia" oraz fakt, że papież nie odpowiada na dubia kardynałów. Papieską adhortację, w której znajduje się m.in. dość niejasny zapis o komunii świętej dla rozwodników w nowych związkach, Cejrowski nazwał "herezją". 

"Adhortacja (Amoris Laetitia- przyp. red.) jest groźna. Jeżeli papież sprzeniewierza się doktrynie kościoła, nie może tak to dalej funkcjonować. Co miał na myśli, kiedy pisał list, który wywołał zamęt w kościele?"- zastanawia się publicysta.

"Jest jakaś chyba w ogóle procedura w Kościele, do wypowiedzenia posłuszeństwa papieżowi włącznie. Dyscyplina nie obowiązuje w nieskończoność. Mamy dyscyplinę wobec Pana Jezusa i jeżeli papież sprzeniewierza się doktrynie Kościoła, to nie możemy dłużej słuchać go biernie"-brzmi nieco groźnie...

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, obecny papież "nie zaprowadza pokoju". Podróżnik ma również wątpliwości co do wyboru Franciszka na papieża:

"Przepisy są takie, że mogą być 2 bądź 3 wybory na konklawe. Franciszek wybrany był za czwartym razem"- powiedział rozmówca Stefana Czernieckiego. 

"Umył też nogi kobiecie w czwartek. Złamał doktrynę panującą w Kościele"- ocenił Cejrowski. 

W wywiadzie przeprowadzonym podczas podróży pociągiem, Cejrowski wyjawia również, że... Jarosław Kaczyński nie powinien otrzymywać Komunii Świętej, ponieważ "dopuszcza aborcję w sposób jawny", nie chcąc wprowadzić jej zakazu.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl