18.11.21, 08:45Fot. gov.pl/web/prokuratura-krajowa

Cela plus: Umożliwiał skazanym uniknięcie kary. Lekarz w rękach policji, znaleziono u niego ponad milion złotych

Na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzy osoby: Mariusza Sz., Andrzeja W. i Jarosława L. Wśród zatrzymanych jest ordynator jednego z Oddziałów Psychiatrycznych Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Gnieźnie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora trafili do aresztu.

Prokurator zabezpieczył w domu lekarza 1,2 miliona złotych w gotówce

W toku prowadzonego śledztwa prokurator ustalił, że od kilku lat Mariusz Sz. — ordynator jednego z Oddziałów Psychiatrycznych Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Gnieźnie za łapówki w kwotach po 5.000 złotych przyjmował na oddział przestępców, którzy pobyt w szpitalu wykorzystywali do uniknięcia odbywania kary pozbawienia wolności. W procederze tym pomagał mu Andrzej W., który pośredniczył w kontaktach „półświatka” przestępczego z Mariuszem Sz.

Na polecenie prokuratora zatrzymano Mariusza Sz., Andrzeja W. i Jarosława L. — jednego z wręczających korzyści majątkowe. W toku czynności zabezpieczono dokumentację leczenia wielu osób, a w domu doktora Mariusza Sz. ujawniono w kilku torbach gotówkę w kwocie blisko 1,2 miliona złotych.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zatrzymanym zarzuty przyjęcia i udzielenia korzyści majątkowych oraz pomocnictwa do ich udzielenia kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz 229 § 1 kk. Mariusz Sz. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i opisał część przestępczego procederu.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Trafili do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz obawę matactwa prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

PK.gov.pl

Komentarze

a2021.11.18 20:42
Male piwo przy Amber Gold i mafii vatowskiej z którego fiansowanie działanie strsuktur partii politycznej!
Dam2021.11.19 7:41
Mówisz o mafii VAT w Ministerstwie Finansów?
Filip2021.11.18 19:41
Zna wszystkie tajemnice finansowe Kaczyńskiego. Kim jest Stanisław Kostrzewski, były skarbnik PiS. Zaklina się, że on by nigdy nie pozwolił na takie numery. W reportażu programu „Czarno na białym” w TVN 24 były skarbnik PiS potępia wpłacanie pieniędzy na kampanie wyborcze polityków PiS przez ludzi starających się o intratne posady w spółkach skarbu państwa. Stanisław Kostrzewski sam przeszedł długą drogę.
Filip2021.11.18 17:39
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Wartość jego nieruchomości dziennikarze oszacowali na 35 mln zł. Bartłomiej Misiewicz dokonał przestępstw korupcyjnych i jeszcze nie został sporządzony akt oskarżenia. Mateusz Morawiecki przepisał na żonę majątek o wartości 32 mln zł. Dokonywał wykupu ziemi od kościoła we Wrocławiu przez podstawionych ludzi. Członkowie spółek skarbu państwa płacą wysokie haracze na kampanie wyborcze członków PiS-u w zamian za objęcie stanowisk. Agentka CBA w reklamówce wynosiła miliony z biura. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Takiej korupcji jak za rządów PiS-u jeszcze w Polsce nigdy nie było!
Anonim2021.11.18 13:50
8 lat? zart? a skarbówka nic nie dorzuci konowałowi?
Maciej2021.11.18 12:16
BRAWO !!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!! BRAWO !!!!!!!!!!!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!!!!!!!
Dam2021.11.18 8:57
Frondo, może coś o kolejnym sukcesie PIS? "Choć prezydent dopiero w tym tygodniu podpisał ustawy podatkowe Polskiego Ładu, to już mamy za sobą pierwsze nowelizacje sztandarowego programu PiS. Posłowie musieli naprawiać ewidentne błędy, które pojawiły się w pierwotnej wersji przepisów. Prowadziły m.in. do tego, że część podatników w ogóle nie płaciłaby składki zdrowotnej." - o tym że niektórzy by nie płacili składki słyszałem już ze 3 tygodnie temu, a dopiero teraz się tym PIS zajął? Ciekawe ile jeszcze poprawek będzie. Tak to jest, jak wszystko robią na kolenie "nie zatrudniamy ekspertów".