03.12.19, 07:30Fot. cbsp.policja.pl

Cela Plus: Wielka obława CBŚP na oszustów podatkowych, zatrzymano 11 osób. Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG

Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu i przy wsparciu funkcjonariuszy z jednostek podległych KWP w Łodzi i łódzkiej oraz śląskiej KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. Według śledczych zatrzymani wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako napędowy LPG, bez uiszczania należnych opłat i podatków. W akcji, podczas której zatrzymano 11 osób i przeszukano 140 obiektów, wzięło udział 260 funkcjonariuszy.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wprowadzali do obrotu, po konkurencyjnych cenach, gaz grzewczy jako gaz do zasilania silników spalinowych czyli stanowiący paliwo samochodowe. Nielegalne zmiany przeznaczenia gazu odbywały się bez odprowadzania należnego podatku VAT, akcyzowego i dochodowego oraz opłaty paliwowej. Sprzedaż gazu pomiędzy współpracującymi podmiotami, w tym stacjami LPG najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa LPG w dokumentacji była znacznie zaniżona.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie kilku województw. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że tylko w okresie sześciu miesięcy Skarb Państwa mógł być narażony na uszczuplenia wynoszące co najmniej 3,3 mln zł. Trwają wyliczenia strat, jakie mógł ponieść Skarb Państwa w całym okresie działania grupy przestępczej.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych oraz łódzką i śląską Krajową Administracją Skarbową. W akcji, przeprowadzonej na terenie woj. łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego udział wzięło 260 funkcjonariuszy. Wówczas zatrzymano 11 podejrzanych i przeszukano ponad 140 miejsc zamieszkania, użytkowania i siedzib podmiotów gospodarczych zabezpieczając dokumentację, komputery, nośniki danych i telefony, które są poddawane dokładnej analizie.

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Na wniosek prokuratora na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu siedmiu osób.

cbsp.policja.pl

Komentarze

No.1, The Larch2019.12.3 11:46
POLICYJNE PRZESZUKANIE W MIESZKANIU DARIUSZA MATECKIEGO W związku z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, które złożył nasz Ośrodek Policja przeprowadziła przeszukanie mieszkania szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego. Według relacji sąsiadów policja zabezpieczyła sprzęt komputerowy, nośniki danych i dużą ilość dokumentów. Sprawa dotyczy min działalności Mateckiego w okresie jego zatrudnienia w Ministerstwie Sprawiedliwość i okresu, gdy koordynował działania w kampanii wyborczej Patryka Jakiego. Nasz Ośrodek ujawnił i przekazał warszawskiej prokuraturze dowody na przestępczą działalność Mateckiego oraz jego kontakty z członkami międzynarodowych organizacji związanych z skrajnie prawicowym terroryzmem. Mamy dowody na to że Dariusz Matecki zamieszczał w sieci treści rasistowskie, antysemickie. Nawoływał też publicznie do mordowania muzułmanów i uchodźców. https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/1121061668068965
KryształowySutenerCzekaNaSwojąKolej2019.12.3 10:47
To teraz pora na Banasia. Jego zeznania podatkowe zawierają ponoć dziury i rozziewy związane z nierządem. Ciekawe, jak CBŚP ściągnie go z fotela, na który wlazł i obrzuca stamtąd otoczenie swoimi oświadczeniami o kryształowości.
Wojtek Polak2019.12.3 9:01
jak się pozbędą Banasia to trzeba będzie im zwracać nie słusznie odebrane pieniądze. oczy wiście pieniądze zarobione legalnie na oszustwach a nie przepraszam na ''kreatywności'' podatkowej. bo jeśli Banaś był zły i źle odbierał kreatywnie zarobione pieniądze przez mafiosów tfu przez biznesmenów to trzeba będzie oddać oczy wiście z nawiązką. jeśli cyrk w okuł Banasia robi totalna kompromitacja to jest to zrozumiałe ale jeśli do tego cyrku dołącza pis to ja tego już zrozumieć nie umiem.
JONASIK2019.12.3 8:22
Brawo.
Pisowiec2019.12.3 8:09
Brawo PiS!!!! Nie ma zgody na okradanie Państwa Polskiego, nie ma zgody na okradanie polskich głodujących dzieci!!!! I polskich ciężko pracujących całe życie emerytów!!! To dla nich sa te podatki!!! Brawo PiS!!! Przykręcać śrubę uszczelniać system!!!
Marian2019.12.3 7:40
Zanosi sie na to ze poparcie w wiezieniach dla PO jeszcze wzrosnie.Nasteny premier moze juz byc grypsujacy.
Max Fiend2019.12.3 8:03
Następny premier z PiS? A może obecny?