08.06.20, 08:10Fot. via Pixabay

Cela Plus: ,,Wyprali'' 366 tys. euro. Trzej Kameruńczycy w areszcie

Końcem ubiegłego tygodnia na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 3 Kameruńczyków w związku z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zarzuty obejmujące kwotę 366 tysięcy euro

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Kwota objęta zarzutami to 366 tysięcy euro. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Modus operandi grupy

Jak ustalono zorganizowana grupa przestępcza, której członkami byli zatrzymani, działała w okresie od stycznia do marca 2020 roku na terenie Polski. Członkowie tej grupy zakładali, przy wykorzystaniu przerobionych lub utraconych paszportów, rachunki bankowe, na które następnie przelewali pieniądze pochodzące z oszustw, popełnianych za pośrednictwem sieci Internet. Kolejno środki pieniężne przekazywane były na dalsze rachunki bankowe, tak aby utrudnić stwierdzenie ich przestępczego pochodzenia.

Zabezpieczono blisko 2.8 miliona złotych

W toku dotychczasowych czynności wykonywanych w śledztwie zabezpieczono środki pieniężne w kwocie prawie 2.8 miliona złotych, 558 tysięcy euro oraz prawie 40 tysięcy dolarów amerykańskich.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Pk.gov.pl

Komentarze

WojtekP2020.06.8 13:26
Zaraz będą krzyczeć, że rasizm
Eboyak2020.06.8 13:21
Kameruńczycy??? W kajdany zakuli białego . . . albo jestem daltonistą . . .
Marian2020.06.8 8:40
Aresztowano? Na kolana i natychmiast czarnuchow przeprosic!