16.01.22, 14:00Fot. screenshot - YouTube (Rzeczpospolita TV)

Ceny prądu. Posłanka Lewicy o krótkowzroczności Tuska

Platforma Obywatelska oskarża PiS o dramatyczny wzrost cen prądu. Zapomina przy tym, że rzeczywistą odpowiedzialność za ten stan rzeczy ma polityka klimatyczna Unii Europejskiej, na którą przed laty zgodził się rząd Donalda Tuska. O krótkowzroczności byłego premiera mówiła dziś na antenie TVP Info poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy.

- „Kiedyś niewiele się o temacie transformacji energetycznej mówiło i wszyscy myśleli, że jakoś to będzie. Rząd Donalda Tuska niewiele zrobił w kierunku sprawiedliwej i mądrej, zielonej transformacji energetycznej”

- powiedziała Anna Maria Żukowska w programie „Woronicza 17”.

Parlamentarzystka poparła stanowisko rządu dot. reformy unijnego systemu handlu emisjami CO2.

- „Powinniśmy zmienić to, żeby nie dochodziło do spekulacji, sztucznego nabijania ceny. Uważam, że to powinno być zmienione”

- podkreśliła.

Wskazała, że Polska powinna postawić na źródła energii, które można wytwarzać w kraju.

- „Problemem Polski jest, że chce odejść z węgla na gaz, a gaz i tak musimy w większości kupować. Myślę, że Niemcy pomyślały sobie tak - państwa, które są dalej w tej drodze ku redukcji CO2, czyli transformacji energetycznej, nie będą w stanie sfinansować odnawialnych źródeł energii, po prostu będą musiały kupować gaz. Nie będą miały wyjścia. Odejdą od węgla, to trzeba zrobić”

- stwierdziła.

Wskazała, że należy dziś rozmawiać w Polsce o fotowoltaice czy energii atomowej.

- „Jeżeli nie przejdziemy na odnawialne źródła energii - bo atom jest jednak bardzo drogą inwestycją i trzeba ją głęboko przemyśleć - to będziemy uzależnieni energetycznie tak, czy owak. Będziemy uzależnieni od tych, którzy będą nam sprzedawać gaz”

- zaznaczyła.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze

Tego we Frondzie nie ma.2022.01.17 12:12
Rząd PiS zarabiał na prawach do emisji CO2. Ale pieniądze były przejadane. To ETS, europejski System Handlu Emisjami odpowiada za wzrost cen energii elektrycznej w ostatnim czasie – przekonuje rząd. Z tym, że ten sam rząd zarobił na ETS w ostatnich latach 60,2 mld złotych. Połowa tych pieniędzy została przejedzona.
Dam2022.01.17 10:51
„Kiedyś niewiele się o temacie transformacji energetycznej mówiło i wszyscy myśleli, że jakoś to będzie. Rząd Donalda Tuska niewiele zrobił w kierunku sprawiedliwej i mądrej, zielonej transformacji energetycznej” - Tusk zrobił niewiele, za wszystko co zrobił PIS od razu uwalił (elektrownie wiatrowe i fotowoltaika) „Powinniśmy zmienić to, żeby nie dochodziło do spekulacji, sztucznego nabijania ceny. Uważam, że to powinno być zmienione” - PIS sprzedał nasze prawa do emisji i zamiast kasę zainwestować, rozdał ją elektoratowi. Sam też spekulował na cenach gazu, przez co mamy takie podwyżki. „Problemem Polski jest, że chce odejść z węgla na gaz, a gaz i tak musimy w większości kupować. Myślę, że Niemcy pomyślały sobie tak - państwa, które są dalej w tej drodze ku redukcji CO2, czyli transformacji energetycznej, nie będą w stanie sfinansować odnawialnych źródeł energii, po prostu będą musiały kupować gaz. Nie będą miały wyjścia. Odejdą od węgla, to trzeba zrobić” - jakby PIS nie uwalał energii odnawialnej, problem byłby mniejszy. Ale "ciemny lud to kupi"
szybki lopez2022.01.17 9:15
Ania Marysia ma rację, ale i tak nadaje się tylko do ryćkania.
Budżet 20222022.01.17 7:10
Polacy nie chcą płacić wyższych podatków bo widzą, że mają państwo jak w Polsce a nie jak w Danii...
Skrzypek na dachu2022.01.16 21:01
Pani Zukowska jest bardzo glupia dziwaczka ze zapisala sie do poststalinowskiego SLD .
Karlsson z dachu2022.01.16 23:20
Ładna dziunia (38 lat), nie? https://jewish.pl/wp-content/uploads/2017/07/AnnaMariaZukowska.jpg
Skrzypek na dachu2022.01.16 20:54
Skrajnie lewicowa dziwaczka tylko oszuka bardziej glupich i naiwnych od siebie .
Skrzypek na dachu2022.01.16 20:52
Najobrzydliwsza zwyrodniala zmijoplemiennego nasienia kazirodczego bezbozna oszustka chce oszukac naiwniakow , jest gotowa zrobic ofiare z Pana Tuska aby na siebie zwrocic uwage i leniwym banalizmem uwiarygodnic podlosc partii postbolszewickiej stalinowskiej .
Ceny prądu za wysokie towarzyszko?2022.01.16 20:42
Jest na to rada. WYŁĄCZYĆ TURÓW!!!
dziadek2022.01.16 20:09
chyba pierwsza i może jedyna normalna osoba z opozycji u której sądaże nie są na pierwszym miejscu
anonim2022.01.16 21:02
Pewnie udajesz ze nie znasz jej przeszlosc ZOOMowska .
adi2022.01.16 19:55
a może ta pani poseł po prostu mówi to o czym powinna, bo inni tylko o sondażach a pozostałe sprawy są dla nich obce, wielu w swoich wypowiedziach udowadniają że są oderwani od rzeczywistości i dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze a historia lubi się powtarzać
Skrzypek na dachu2022.01.16 21:13
Pan Menachem Begin mial racje , zionisci do zionu .
czy było już o tym na Frondzie?2022.01.16 18:35
Nie żyje radna sejmiku śląskiego Małgorzata Zarychta-Surówka. Polityczka zmarła w wieku 57 lat z powodu COVID-19.
Skrzypek na dachu2022.01.16 21:09
Zastrzyk Pfajzera nie jest szczepionka , tylko eksperymentalna biotoksyna mRNA retrowirusowa . Pan Albert Bourla wyraznie mowi na spotkaniu z J P Morgan ze nie ma zadnego dzialania przeciw kowidow grypy czy katarow .
Kowalski Anatol2022.01.16 16:57
Odnoszę ważenie, że zmiana narracji przez SLD wynika po prostu z ostatnich sondaży. Przecież oni też je pilnie śledzą a z nich jasno wynika - po ewentualnych wyborach PiS o samodzielnych rządach może zapomnieć. Potrzebny będzie koalicjant .PO odpada , Konfederacja to wróg śmiertelny , PSL nie wiadomo czy się przeczołga a SLD - i program podobny [ Janosikowy - zabrać tym co jeszcze mają i dać tym co nie mają a chcą mieć nie urabiając się przy tym zbytnio]. I barwy podobne bo przecież PiS to też lewica a to z nazwą Zjednoczona Prawica to było tak dla jaj . Zresztą zdarzyło się już kilka wspólnych głosowań i żadnych wstrętów nie było. Także koalicja czerwoni + czerwoni nie jest wcale wykluczona i może właśnie stąd te umizgi. A najlepszym umizgiem jest właśnie walenie w Tuska , który wprawdzie święty nie jest , ale czy tylko on jeden ? Większość naszych polityków w czasach normalnych państw to skończyłaby na pieńku albo odpowiednio posmarowanym [ dla lżejszego pomykania ] sznurze. A państwo nie tylko by na tym straciło lecz wręcz przeciwnie . Zyskałoby .
matis892022.01.16 16:45
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!
matis892022.01.16 16:44
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!
Filip2022.01.16 16:24
Kończy się era PiS w Polsce? Koalicja Jarosława Kaczyńskiego notuje najniższe od miesięcy poparcie wyborców i niebezpiecznie zbliża się do... oddania władzy opozycji. A cóż to się wydarzyło na naszym podwóreczku politycznym? Małe trzęsienie ziemi, niezrozumienie obywateli, gospodarczy kryzys, inflacja i drożyzna? Rządzący myśleli, że gdy naobiecują Polakom pieniędzy, Polacy znów w to uwierzą i będą wychwalać ich pod niebiosa. Nie wychwalają, jest wręcz przeciwnie. Poparcie dla PiS systematycznie spada i dziś osiągnęło wynik tak niski, że Jarosław Kaczyński może dostać palpitacji serca. Nie będzie już więcej rządzenia? Skończy się (nie)dobra zmiana? Do władzy dojdzie opozycja? Albo PiS coś zrobi, albo czeka ich sromotna porażka.
Krakus2022.01.16 16:23
1. jest problem - drogi prąd. 2. Wezwijmy Sasina, żeby problem rpzwiązał. 3 Sasin powołuje zespół do rozwiązania problemu. 4. Sytuacja jest gorsza, niz na początku problemu. 5. Wchodzi Morawiecki i obwieszcza wszem i wobec, że to Tuska wina :)
Filip2022.01.16 16:58
Jacek Sasin doprowadził do katastrofy smoleńskiej i zmarnował razem z Mateuszem Morawieckim 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Teraz rujnuje spółki skarbu państwa. Czego się nie dotknie wszystko niszczy. Jego koledzy razem z nim niszczą nasz kraj od 2015 roku. Mam nadzieję, że w 2023 roku przegrają wybory i wrócimy do normalności!
matis892022.01.16 16:20
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.16 16:20
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
duch azorka2022.01.16 16:15
My nie możemy żyć wspomnieniami tylko działać tu i teraz . Od 6 lat decydentem jednoosobowo jest nijaki Jaruś Kaczyński i to jego trzeba zapytać jaką politykę chociażby energetyczną mamy .Czy stawia na węgiel na atom czy na ruski gaz .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.16 16:00
Ta komunistyczna wywłoka musi wiedzieć że ci co kolaborują z PiSdzielcami muszą pamiętać ze neoubeckie metody rodem z PZPR, będą jeszcze trwały krócej niż 2 lat. I te niegodziwe zachowania i ludzie będą ukarani.
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.16 15:52
Kaczyńskiego ogrzeje kot zawsze jakis po jajach
Anonim2022.01.16 15:42
W sondażach traci pisbolszewia !!!!!! Ludzie maja dość złodziejstwa i tępej propagandy !!!!!
Anonim2022.01.16 15:36
Tu specjalista https://portal.abczdrowie.pl/ema-wystosowala-ostrzezenie-nie-bedzie-czwartej-dawki-prof-horban-wyjasnia-wideo Wyjaśniło się?
SZOK!!! ORKA!!!2022.01.16 15:35
TUSK JEST WSZECHMOGĄCY. Przez tyle lat rządów PiS - Tusk im stale miesza w szykach