Nie wszyscy sympatycy Prawa i Sprawiedliwości są zadowoleni z przeprowadzonej wczoraj rekonstrukcji rządu. Powstały dwa listy i petycje osób, które biorą w obronę ministrów Szyszko i Macierewicza i żądają ich przywrócenia.

Antoni Macierewicz jest najlepszym Ministrem Obrony Narodowej, jakiego miała Polska, co było nie w smak wrogim naszej Ojczyźnie środowiskom. My, Polacy, domagamy się przywrócenia Pana Ministra”

- czytamy we wstępie petycji, która pojawiła się na stronie internetowej Avaaz.org.

Dalej piszą:

Przez ostatnie dwa lata Antoni Macierewicz osiągnął naprawdę wiele ‐ Wojsko Polskie przestało być atrapą i kompanią honorową, a stało się sprawnym oraz silnym czynnikiem państwowotwórczym”.

Według twórców petycji odwołanie Macierewicza jest wynikiem politycznych intryg w obozie rządzącym i środowisku dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Podpisują się jako „wyborcy Prawa i Sprawiedliwości oraz wielu innych środowisk patriotycznych”. Pod petycją podpisało się ponad 1000 osób.

Z kolei Marcelina Puchalska w imieniu Ekologicznego Forum Młodzieży napisała list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym broni ministra Szyszko.

Mamy 16 tys. podpisów, wspiera nas ośrodek toruński. Oświadczamy panu, że nikt nas nie zatrzyma. Do tej pory popieraliśmy PiS, ale teraz musimy wystąpić przeciwko lewactwu, które rozpanoszyło się w Prawie i Sprawiedliwości i poszło na układy z lewakami”

- pisze.

O Jarosławie Kaczyńskim napisała przy okazji:

To wielki wstyd i hańba. Jesteśmy niemal pewni, że pana tak otorbiło lewactwo, że nie jest Pan w stanie odróżnić co jest normalnością, a co nienormalnością”.

Poniżej cały list:

dam/twitter