19.11.14, 11:51PKW liczy wyniki wyborów czy je tworzy? (fot. YouTube)

Cisza powyborcza. PKW liczy wyniki wyborów czy je tworzy?

Gdy z badania exit poll w ponad 800 komisjach okazało się, że wybory samorządowe wygrało Prawo i Sprawiedliwość, serwery się zawiesiły, a gdy z nadchodzących wyników zaczęło wyglądać na to, że Platforma przegrywa również z koalicyjny PSL-em i Piechociński być może zażąda premierostwa od Kopacz – serwery siadły i odmówiły dalszej współpracy.

Wynik to nie będzie pokazane w exit poll 17 procent, tylko grubo więcej, myślę, że to będzie ze dwadzieścia kilka procent. Wygląda na to, że po nazwaniu rolników frajerami przez Sawickiego, wdzięczna ludność zażądała od PSL-owskich wójtów autokarów, którymi została dowieziona do lokali wyborczych i tam gremialnie zagłosowała na PSL. Było jej tym łatwiej, że na broszurach wyborczych do sejmików i rad powiatów kandydaci PSL byli eksponowani na głównej stronie karty wyborczej, a podczas gdy kandydaci innych partii pozostali ukryci.

„Leśni dziadkowie” zarządzili wtedy liczenie głosów na liczydłach. Ale co tu liczyć, skoro w wielu obwodowych komisjach wyborczych, gdy komputer odmówił wydrukowania wyników wyborów, komisje rozeszły się do domów, wyniki pozostały w pamięci osobistej członków komisji i jeśli się uda to zostaną odtworzone. Wyjęte z urn głosy zostały zabezpieczone przez miejscowe władze lokalne, więc wszystko jest pod kontrolą, władza samorządowa, zwłaszcza ta należąca do PSL gwarantuje, że włosom głos.... przepraszam... że głosom włos z głowy nie spadnie.

Niektórzy podobno spisali wyniki na serwetkach, więc będzie łatwiej wprowadzić je do systemu, pod warunkiem, że system ów kiedykolwiek zacznie działać.

A mnie wciąż nurtuje pytanie – PKW liczy wyniki wyborów, czy je tworzy?

Janusz Wojciechowski/Salon24.pl

Komentarze

anonim2014.11.19 12:08
villain nic tu kolego nie policzysz bo wszystko już dawno zostało policzone
anonim2014.11.19 13:37
Oj panie Wojciechowski - jak pan już coś powiesz to nie wiem czy śmiać się, czy płakać
anonim2014.11.19 13:39
A tak na serio - mimo, żem antyRAS-iowiec zaczynam rozumieć Gorzelika który twierdzi, że państwo polskie za cokolwiek się nie weźmie, to spieprzy
anonim2014.11.19 13:41
Poza tym - jak bym dostał te 500 tysięcy to z paroma kumplami policzylibyśmy to do poniedziałku do południa w Excelu bez jakiegokolwiek byka. No ale te dziadki chodziły do szkoły jak liczydła stanowiły nieodłączny element wyposażenia każdego tornistra. Jak patrzę na te facjaty to od razu mam w oczach archiwalne zdjęcia z plenum KC PZPR
anonim2014.11.19 13:42
villain - tak sobie myślę, że jacykolwiek mężowie zaufania nie mają wstępu do serwerowni
anonim2014.11.19 15:29
ciulase tam zasiadają