27.10.21, 20:32

Co z ,,Piątką dla zwierząt’’? Nowy minister rolnictwa: Projekt nie wróci do Sejmu

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie chciało wrócić do kontrowersyjnych rozwiązań proponowanych w ramach „Piątki dla zwierząt”.

W ub. roku Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało projekt nazwany „Piątką dla zwierząt”, który miał poprawić dobrobyt zwierząt w Polsce. Znalazło się w nim wiele pomysłów zbudzających sprzeciw rolników. Było to m.in. ograniczenie uboju rytualnego czy zakaz chowu zwierząt na futra. Ostatecznie projekt utknął w sejmowej „zamrażarce”. Wcześniej jednak w Sejmie opowiedziało się przeciwko niemu kilku polityków PiS, którzy w konsekwencji zostali zawieszeni w prawach członka partii. Wśród nich był Henryk Kowalczyk, wczoraj powołany na stanowisko wicepremiera i szefa resortu rolnictwa.

Nowy wicepremier mówił dziś o „Piątce dla zwierząt” na antenie Polskiego Radia 24. Zapewnił, że projekt nie wróci już do Sejmu. Zaznaczył przy tym, że partii rządzącej zależy na ochronie zwierząt. W związku z tym uregulowane muszą zostać np. pewne obszary związane z hodowlą zwierząt futerkowych.

- „Wejście w życie zakazu hodowli na futra powinno być znacząco odłożone w czasie, przynajmniej o wiele lat. Chodzi o to, aby, ci, którzy zainwestowali w hodowlę, mogli w odpowiednim czasie się wycofać, żebyśmy też mogli zabezpieczyć utylizację mięsa, które nie nadaje się do celów spożywczych”

- wyjaśnił.

Oceniając, że propozycje z „Piątki dla zwierząt” nie były wystarczająco przemyślane zapewnił, że PiS nie pozostawi kwestii dotyczących ochrony zwierząt na boku.

- „PiS jest jednak za ochroną zwierząt. Jest teraz szansa, by w europejskim Zielonym Ładzie podnieść wymogi dobrostanu zwierząt. Chodzi o fakultatywne rozwiązania”

- stwierdził.

Zapewnił, że do troski o zwierzęta nie trzeba przekonywać rolników.

- „Każdy z nich szanuje zwierzęta, chodzi też o jego dochód. Natomiast trudne przypadki, znęcanie się nad zwierzętami, podlegają karom. Każdy przyzwoity rolnik dba o zwierzęta”

- podkreślił.

kak/Polskie Radio 24, DoRzeczy.pl

Komentarze

genus2021.10.28 11:30
W trosce o dobrobyt zwierząt wystarczy zmienić warunki techniczne, Wymagania obiektów budowlanych i sanitarnych dla hodowli zwierząt
czer.buraczana pejsata kretynizacja Polski w polin2021.10.27 22:55
Folwark zwierzat juz bylo ... teraz prosze kibuc ... czerwonego buraka i uprawa dzikiego pejsatego walenia .... bo prezes ma kota ... szalom jaro
katolik2021.10.27 21:48
POLACY OBUDZCIE SIĘ !!!!!!!!!! ANONIM PODAŁWAŻNĄ INFORMACJE DLA LUDZKOSCI !!!!!!!!!!!!!!!!!! Anonim 2021.10.27 21:31 VIDEO – Położne z UK i USA: «Zagrafenowani rodzice płodzą bardzo dziwne “Pandemic Babies”» ................................................................................................................................................... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/09/25/video-polozne-z-uk-i-usa-zagrafenowani-rodzice-plodza-bardzo-dziwne-pandemic-babies/
katolik2021.10.27 21:31
Czy Polacy nie rozumieją, ze nazisci SSPIS PO PSL SLD wszystko odkładają w czasie, aby właśnie we właściwym czasie dokonać zniewolenia, zamordyzmu, depopulacji. Czekają na wybory, po wyborach ludzie mordy w kubeł, zwierzaki do domów.
Lech Keller-Krawczyk z FEJK "downunder"2021.10.27 21:22
jego "wykład matematyczny", CYT.: "Dzielimy bowiem f(x0 + Delta x) – f (x0) przez Delta x, gdzie Delta X -> 0, czyli praktycznie ‎przez zero." ................................................ No proszę, u żydka "dr. hab." Lesia Keller-Krawczyk w matematyce jest coś takiego "praktycznie przez zero" .............................................................. Ale tu jest najśmieszniej kiedy to żydek "dr hab." próbuje przetłumaczyć coś z wiki GÓWNO rozumiejąc co TŁUMACZY, cyt.: "Różniczka została bowiem wprowadzona za pomocą intuicyjnej czy też ‎heurystycznej definicji Gottfrieda Wilhelma Leibniza, który myślał o różniczce jako o ‎nieskończenie małej („infinitezymalnej”) zmianie wartości funkcji odpowiadającej ‎nieskończenie małej zmianie argumentu." .......................... https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Po 11 ...2021.10.27 21:16
Ktoś w końcu powiedział Kaczyńskiemu, że zwierzęta nie mają praw wyborczych. Prezes się zdziwił i zapytał: Nawet moje małpy w Sejmie, nie mają?
Anonim2021.10.27 21:06
/stp/ Przynajmniej dba o zdrowie i życie rolników, bo w maseczce - nie będzie ich zarażał!
matis892021.10.27 21:05
,,Jest teraz szansa, by w europejskim Zielonym Ładzie podnieść wymogi dobrostanu zwierząt.'' ----------- Oto cały lewacki szatanistyczny PIS. Sami chcieli załatwić to po lewacku, ale to pipy gdy udają katolików i gdy wchodzą w tyłki lewactwu. Teraz zrobi to UE zamiast ''polskiego'' rządu, a te lewackie mamlasy się z tego cieszą że sprzedali polską suwerenność.
Skrzypek na dachu2021.10.27 20:53
Maseczki to glupota , kto naklada , ten idiota .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.27 20:39
W tym Pisie same miekiszony, nagle chcą ustawy a po chwili nie chcą.Pisiory coś wymyslą ,ale nie wiedzą jak to zrobić.Jak z wszystkim.W pandemi co chwilę inne zalecenia, choć bezprawne, bez ustawy.Koniec Pisu widac po słupkach poparcia.A i kosciół w polsce znika z przestrzeni publicznej, tak sobie na to zapracowali ukrywając przez długie lata swoje orientacje seksualne (pedofilskie)
Skrzypek na dachu2021.10.27 20:55
PiS tonie przez Niedzielskiego i Horbana .
katolik2021.10.27 21:49
SSPIS PO PSL SLD to nazisci i mordercy Polaków, grają pod wybory