18.09.20, 11:32fot. yt/telewizja republika

Co z procedowaniem ,,Piątki dla zwierząt'' w Senacie?

Liczę na to, że Senat przystąpi do szybkiego procedowania ustawy o ochronie zwierząt i zbudujemy większość, która poprze ustawę – napisał na Twitterze Marek Pęk, wicemarszałek i senator PiS.

 

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS oświadczył, że w piątek prezes Kaczyński podejmie decyzje w sprawie zawieszenia w prawach członka partii posłów, którzy głosowali przeciwko ustawie "Piątka dla zwierząt”, wstrzymali się od głosu lub też byli nieobecni bez usprawiedliwienia.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk napisał na Twitterze:

- Liczę na to, że #Senat przystąpi do szybkiego procedowania ustawy o ochronie zwierząt i zbudujemy większość, która poprze ustawę. Wszystkie ustalenia, które zapadły na wczorajszym posiedzeniu KP @pisorgpl z udziałem Prezesa J. #Kaczyński dotyczą także senatorów #PiS

Wielu polityków PiS mówi też, że głosowanie nad tą ustawą wywołało kryzys w koalicji rządzącej.

 

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze

Jerzy2020.09.18 19:44
czy wy siebie nie widzicie? pedryl podający, że jest kobietą pluje wam w twarz, a wy zwierzątka.... z pedałem sobie nawet nie możecie dać rady, a norki chcecie chronić....
Michał Jan2020.09.18 14:02
Senat to oczywiście przyklepie, ale Pan Prezydent skieruje do TK. Żoliborski Egon Olsen poprosi jedną panią, przy obiadku, żeby uznała "Piątkę: za niekonstytucyjną. I po kłopocie. Cel (odsunięcie koalicjantów od rządu) osiągnięty, więc nie warto narażać się Ojcu Tadeuszowi z kumplami. Mam nadzieję, że się nie mylę, bo jeżeli tak, to zaczynamy budować drugie Zimbabwe (wolność gospodarcza i prawo własności ograniczone arbitralnie plus nacjonalizacja - de facto "Trójka Kaczyńskiego").
genus2020.09.18 14:31
Wolność gospodarcza nie może być łączona z cierpieniem zwierząt futerkowych dla biznesu Wójcików , Kilkuset hodowców przebranżowi się na hodowlę np indyków, drobiu itp
Michał Jan2020.09.18 14:36
Piękne uzasadnienie, godne "nastajaszcziewo bolszewika". Nie podoba się nam akurat ten biznes, to go sobie zamkniemy i co, że działali zgodnie z ustawą. NB. spora część drobiu była hodowana na mięso koszerne, więc "Wójcikom" nie będzie tak łatwo się przebranżowić. Poza tym - co z nacjonalizacją i ograniczeniem praw właścicielskich?
genus2020.09.18 14:49
wygląda , ze należało uchwalić wymagania, warunki techniczne jakim powinny odpowiadać obiekty hodowli zwierząt futerkowych, Być może biznes były nieopłacalny ku zbawieniu norek
Michał Jan2020.09.18 15:32
Oczywiście, z okresem dostosowawczym i wymaganiami niemającymi charakteru "prześladowczego" (tj. znacznie wyższymi niż w podobnych branżach).
Jan Radziszewski2020.09.18 13:03
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
genus2020.09.18 14:39
Wymień człowieku płyn mózgowy na bardziej pożyteczny, Bandycka, złodziejska prywatyzacja, z dnia na dzień polityczna likwidacja PGR-ów, pozbawienie tych ludzi środków do życia , samobójstwa , wyrolowanie polaków przez cwaniaków, naród czeka na rękę sprawiedliwości, Złodziejska PO uczciwym polakom niej potrzebna
Janina2020.09.18 12:34
A jakie to ma znaczenie? Tzw "piątka dla zwierząt" to była pięść Kaczyńskiego wyciągnięta w kierunku: Ziobry, Rydzyka, Gowina, Konfederacji i PSL. "Możecie mnie cmoknąć" - powiedział kaczyński.
Michał Jan2020.09.18 14:37
A co, jak się okaże, że jednak mogą?
Gud myrning dziadzia!2020.09.18 11:58
Rajs end szajn! I pamiętaj, że dziś szabat!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 11:35
A co z zachłannymi katami zwierząt z nad Morskiego Oka? Oni mogą dalej znęcać się nad końmi! Mogą, bo są wierzący, praktykujący i zawsze głosują na PiSdzielcy?!