29.02.16, 08:25

Czarzasty: KOD to nie nasza bajka. Kawior jest, biedy i wykluczenia nie widać!

- Nie podoba mi się mówienie o Jarosławie Kaczyńskim "kurdupel", nie podoba mi się nazywanie Lecha Wałęsy donosicielem - powiedział w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

- To, że nie zaproszono mnie na marsz Komitetu Obrony Demokracji, to nie problem. Nie poszedłbym, bo jest coś żenującego dla mnie w próbie zawłaszczenia różnych ruchów przez liderów partii politycznych - powiedział Czarzasty.

- Był konflikt pomiędzy PiS i PO, bardzo zły dla społeczeństwa. Teraz z jednej strony mamy PiS, a z drugiej upadającą PO, zlizującą z niej wszystko Nowoczesną i Twój Ruch pod przewodnictwem Barbary Nowackiej. I to skończy się tak, że pan Petru będzie miał w swojej partii dwóch zastępców: Grzegorza Schetynę z tej bardziej prawej strony i Barbarę Nowacką reprezentującą lewą stronę - stwierdził przewodniczący SLD.

- To nie jest fajne, że politycy próbują narzucić ludziom, kto bardziej jest narodem. Lewica, którą reprezentuję, nie przyłoży ręki do tego dzielenia społeczeństwa - podkreślił.

- I tu nie chodzi o samo słowo "naród". Jedne marsze organizuje PiS i oni mówią, że są narodem, teraz maszerują Petru i Schetyna i też mówią, że są narodem. Kiedyś było, że my stoimy tu, a tam gdzie stoją inni, stało ZOMO. Czy coś się zmieniło? - pytał Czarzasty.

Według niego ruch KOD prędzej czy później stanie się partią polityczną.

- I postawi w niezręcznej sytuacji lizusków Petru, Schetynę i Nowacką - powiedział.

- Oni się próbują podpiąć pod 80 tys. ludzi (tyle osób według stołecznego ratusza wzięło udział w sobotniej manifestacji KOD). Niech sami coś zorganizują - dodał.

- Nie podoba mi się mówienie o Jarosławie Kaczyńskim "kurdupel", nie podoba mi się nazywanie Lecha Wałęsy donosicielem - powiedział.

- Wałęsa ma rzeczy, które robił dobrze, i rzeczy, które robił źle - ocenił.

- SLD to 23 tysiące ludzi, z czego 15 tysięcy wzięło udział w wyborach na przewodniczącego, a ja dostałem 40 procent głosów. W PO jest 15 tysięcy członków, a 8 tysięcy głosowało na Schetynę. Gdyby na szefa PO wystartował Ryszard Petru, to by wygrał ze Schetyną - powiedział.

tg/tvn24.pl

Komentarze

anonim2016.02.29 10:30
Uff, dzięki. Sądząc po tym, że na frondzie brylują Miller z Ogórek, powinniście wstąpić do PiS-u. Wielu waszych kolegów z szeregów PZPR już tam jest i sobie chwalą.
anonim2016.02.29 12:06
Czego by nie powiedzieć Czarzasty nie jest hucpiarzem (na dzień 28.02.2016).