21.11.21, 18:50fot. wikipedia.org, domena publiczna/kremlin.ru

„Czerwone linie” Putina

W czwartek, 18 listopada, podczas rozszerzonego posiedzenia Rady MSZ Federacji Rosyjskiej, które było transmitowane poprzez państwowy kanał telewizji „Russia 24”, gospodarz Kremla po raz kolejny oświadczył, że dostawy nowoczesnej broni z Zachodu na Ukrainę pogarszają sytuację w okupowanym przez Rosję Donbasie, a ćwiczenia NATO na Morzu Czarnym i loty ich bombowców w odległości 20 km od tymczasowo okupowanego przez Rosję ukraińskiego Krymu „wykraczają poza pewne granice”. Ponadto przywódca kraju-agresora, jak zwykle, zaczął stosować taktykę zastraszania, twierdząc, że „oczywiście odpowiednio zareagujemy na aktywność wojskową członków NATO wzdłuż granic Rosji” - pisze Włodzimierz Iszczuk, redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”.

Histeryczna retoryka lidera państwa-agresora przypomina mi histerię terrorysty, który zajął część czyjegoś budynku, przetrzymuje zakładników i zdradza chore, jawnie maniakalne intencje.

Wyobraź sobie, drogi czytelniku, taką sytuację. Uzbrojona po zęby banda rabusiów i morderców włamała się do twojego domu. Korzystając z twojego zaskoczenia i dezorientacji, bandyci zabili twojego syna, obrabowali, splądrowali i zajęli dwa pokoje w twoim domu. Następnie, bezczelnie wysunęli bezpodstawne roszczenia do całej twojej posiadłości, argumentując je tym, że rzekomo kiedyś, tysiąc lat temu ich i twoi odlegli przodkowie pozostawali w jakimś luźnym związku rodzinnym, dlatego teraz lider ich gangu „ma prawo” rządzić w całym twoim domu.

W obliczu śmiertelnego zagrożenia zaczynasz bronić życia swojego i swoich bliskich. Widząc rażącą niesprawiedliwość, twoi sąsiedzi odrzucają logikę bezpodstawnych roszczeń, a w odruchu solidarności zaczynają dostarczać ci wsparcie finansowe i broń palną. Zdają sobie sprawę, że jeśli brutalnemu gangowi uda się przejąć, obrabować i splądrować twój dom, bandyci ruszą dalej … Zaczną rabować i plądrować ich własne domy…

Na pewnym etapie lider gangu doszedł do wniosku, że niebawem ta pomoc sprawi, że będziesz tak silny, że jego banda poniesie duże straty i nie będzie już zdolna do przejęcia twojego majątku. Dlatego ten łotr i jego wspólnicy zaczęli histerycznie krzyczeć, że mają w tej sytuacji jakieś „czerwone linie”, których nie wolno przekraczać, bo będzie jeszcze gorzej. Innymi słowy, przetrzymując ofiary swojej agresji w charakterze zakładników, wysuwają następujące żądania: nie popierajcie ofiar naszej agresji, pozwólcie nam bez żadnego oporu dalej rabować, zabijać i przejmować dom po domu w tej dzielnicy. Takie żądania wysuwa ten bezczelny łotr. Mówi o „czerwonych liniach” …

Wyobraziłeś sobie, drogi czytelniku, taką sytuację?

A teraz pokażę, jak podobna sytuacja nagłaśniana jest przez liderów i dyplomatów państwa-agresora na poziomie międzynarodowym.

Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła 14 tys. Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o przystąpienie do NATO, bo Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Chce, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma bezczelność otwarcie i bezwstydnie stawiać takie roszczenia i żądania!

Dzieje się to dzisiaj. Na kontynencie europejskim. W XXI wieku.

Powstaje proste pytanie, jak długo świat będzie handlować, kupować gaz i robić interesy z liderem państwa-agresora, który z maniakalnym uporem dążąc do wskrzeszenia despotycznego imperium, rozpala konflikty w regionach: Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz, krok po kroku, popycha świat w kierunku globalnej wojny?…

Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze… Kto następny?


Jagillonia.org/Włodzimierz Iszczuk

Komentarze

Po 11 ...Skrzypek co sra z dachu ... saldo mortale2021.11.22 2:16
Żydek o alkoholu, CYT.: "Znów ktoś wypuścił dżina polskiego antysemityzmu z butelki." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . No to siup na drugą nóżkę!
Skrzypek na dachu2021.11.21 23:15
Postsowieckie panstwo putinowskie ma 12mln km2 ale jeszcze za malo bo smutne moskale zamieniaja zyzne tereny szybko na ugory i dzikie pola bo u kacapa bandyty to nieludzka ziemia gdzie wszystko zamienia sie w proch i pyl i popioly .
PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.21 21:08
"ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ" to należy. "Chcesz POKOJU??? ZBRÓJ się na POTĘGĘ, w najnowocześniejszą broń z CAŁEGO ŚWIATA. Nie możemy dopuścić, aby ponownie ZADYMIŁY KOMINY KONZENTRATION LAGER i ESZELONY wywożące PRAWDZIWYCH POLAKÓW na SYBIR. Wolę jeść suchy chleb niż pozwolić, aby moje DZIECI i WNUKI zostały WYMORDOWANE przez WROGÓW POLSKI i POLAKÓW, NAJEŹDŹCÓW. POWINIEN być wdrożony PROGRAM pod nazwa "KAŁASZ 500+" (te 500 to 500 sztuk nabojów wystrzelonych ze swojej broni na strzelnicach i 5000 sztuk w domowym magazynie). Program "KAŁASZ 500+" obejmuje TYLKO PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW. Trzeba uważać aby nie przemknęli się do tego programu WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. Zaraz WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW zaczną BEŁKOTAĆ, BAŁAKAĆ, kto będzie weryfikował, kto jest PRAWDZIWYM POLAKIEM PATRIOTĄ, od razu ODPOWIEM, weryfikować będziemy My PRAWDZIWI POLACY, III pokolenie AK, WiN, NSZ."
Po 11 ... Skrzypek na dachu ...saldo mortale2021.11.21 20:59
pyta jak idiota, CYT.: "Prosze o jedna ciemna karte Izraela" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Może to ja żyda zapytam: Podaj JEDNĄ JASNĄ KARTĘ Izraela!
Mędrzec2021.11.21 20:57
Jeśli poziom komentatorów odzwierciedla poziom portalu to oznacza, że każdy przyzwoity człowiek powinien to co tu jest omijać szeroko- bo tu jest ohyda i bluzg oraz zwyrodnialcy jako komentujący.
Skrzypek na dachu2021.11.21 20:52
Brawo Polska Straz Graniczna . Brawo Wojsko Polskie . Brawo WOT .
traktaty, traktaty...2021.11.21 20:43
Nikt już nie pamięta, że Rosja miała być gwarantem niepodległości i integralności Ukrainy po pozbyciu się przez nią broni jądrowej. Inne kraje, takie jak USA czy UK, także miały być gwarantami istnienia Ukrainy. Jaka z tego nauka dla Polski?
Skrzypek na dachu2021.11.21 20:59
Kazdy ma tyle niepodleglosci , ile sam potrafi obronic .
tak to ja matis89 - Wojciech Olszański.2021.11.21 20:16
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą! Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce!
Böno2021.11.21 20:05
Panie Włodzimierz Iszczuk - pana nazwisko nie brzmi polsko, a raczej ukraińsko, więc nie dziwię się pana narracji. Jeśli pan chcesz uprawiać propagandę, to powinna być bardziej inteligentna, gdyż w wielu miejscach mijasz się pan z prawdą, lub piszesz pan półprawdy. Krym otrzymała Ukraina w prezencie i to w ostatnim stuleciu. Krym przed napadem Rosji jak i Donbas i inne regiony wschodnie były zamieszkiwane w 80% przez Rosjan. Zgodnie z rozumowaniem Zachodu - co się stało z Kosowem, które nigdy nie było państwem? A jeśli Zachód tak postąpił z Serbami i Kosowem, to czego Rosja nie mogła zabrać na powrót Krym, który kiedyś należał do nich. To tylko jeden przykład pana nierzetelności, a jest ich tak wiele, że nie mam czasu i nie tu miejsce, by się do pana narracji odnieść. Ukraińcy i wasi oligarchowie nie są wcale lepsi od Putina, a Bandera ludobójca, do dzisiaj jest waszym bohaterem.
matis892021.11.21 20:01
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
droma2021.11.21 19:54
totalna ściema rosji-kaput od kiedy oni takie zakrapiane zebrania pokazują w tivi-bajka / widać botoks cara i starość i zmęczenie gienierałow / czysta propaganda ,ga,wno zrobią bo dostali by takie lutowanie że dziękuję ...
katolicka deratyzacjka Polski-saldo mortale2021.11.21 19:41
pyta jak idiota, CYT.: "Prosze o jedna ciemna karte Izraela" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Może to ja żyda zapytam: Podaj JEDNĄ JASNĄ KARTĘ Izraela!
katolicka deratyzacjka Polski-saldo mortale2021.11.21 19:40
Żydek o alkoholu, CYT.: "Znów ktoś wypuścił dżina polskiego antysemityzmu z butelki." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . No to siup na drugą nóżkę!
Skrzypek na dachu2021.11.21 19:39
Smutne moskale po pijanemu wchodzi na cudze podworko i wkusza co sie da i mruczy " Wszo eto maje . "
tej koleś2021.11.21 20:03
„Wszo eto maje” to nie po rosyjsku.
Skrzypek na dachu2021.11.21 20:58
Pijany moskal bzdury plecie bez sensu , brudnymi pazurami bierze kradnie i wcina kwaszone kapuste prosto z beczki sasiada .
Pokręć2021.11.21 19:37
Putin ma problem i uważa, że wreszcie mu się uda w sypialni jak mapa Rosji będzie od Atlantyku po Pacyfik. Inaczej nie potrafię sobie tego wyobrazić. Ukraina mogła kiedyś pozostać częścią Rzeczypospolitej. Wybrali jednak ugodę perejasławską. I tak to już dalej się potoczyło.
Mariusz2021.11.21 19:32
Rosja przygotowuje atak na Ukrainę z kilku kierunków na początku 2022 r. – uważa naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow, cytowany w niedzielę przez portal Military Times. Szef ukraińskiego wywiadu twierdzi, że Rosja szykuje się do ataku z kilku kierunków na jego kraj. Ukraina nie ma informacji, czy Władimir Putin podjął już ostateczną decyzję ws. działań zbrojnych. Data ewentualnego ataku, którą ustalili Ukraińcy, ma być zbieżna z informacjami amerykańskiego wywiadu. Rosja zgromadziła ponad 92 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach i przygotowuje atak pod koniec stycznia albo na początku lutego przyszłego roku – powiedział portalowi Budanow. Według niego taki atak najprawdopodobniej obejmowałby naloty powietrzne, ataki artyleryjskie i pancerne oraz ataki powietrznodesantowe na wschodzie, desanty morskie w Odessie i Mariupolu oraz mniejsze wtargnięcie przez Białoruś. Jak ocenił, przygotowywany przez Rosję atak byłby "znacznie bardziej niszczycielski niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców". W piątek minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział "Washington Post", że nie wiadomo jeszcze, czy prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o ataku. Jednak – jak podkreślił Budanow – Rosja wzmacnia swoje możliwości do ewentualnego natarcia.
putin mówi TO SAMO co Izrael2021.11.21 19:17
A skoro Izraelowi wolno grabić i mordować, bo coś-tam, podobno, kilka tysięcy lat temu... to czemu putin ma być gorszy?
Böno2021.11.21 20:07
Masz całkowitą rację. A co było z Kosowem? Jak jednym się pozwala, to czemu nie drugim?
katolicka deratyzacjka Polski2021.11.21 19:06
Panstwo rosyjskie musi byc poddane kolejnym Rozbiorom,a wolnosc zwrucona100 okupowanym narodom.
Anonim2021.11.21 19:28
a kto kiedykolwiek rozbierał Rosję czy cię cyce bolą
Stefan2021.11.21 19:05
"Pięć tysięcy żołnierzy, 32 okręty, 40 samolotów oraz 32 nacje - manewry Sea Breeze 21 to największa edycja tych ćwiczeń w historii, które odbywają się już od 1997 r. A jako że manewry odbywają się na obszarze Morza Czarnego, to z uwagą obserwuje je także rosyjska armia. Ćwiczenia zaczęły się zresztą od sporego zgrzytu na linii NATO-Rosja. " https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/sea-breeze-21-ruszyly-ogromne-manewry-nato-i-ukrainy-na-morzu-czarnym/en3brfq
Anonim2021.11.21 19:26
a co masz z tym problem bolszewiku
Anonim2021.11.21 19:01
https://www.defence24.pl/lotnictwo-nato-blokuje-samoloty-floty-czarnomorskiej