06.09.17, 21:15fot: pixabay

Deptanie polskiej flagi nie narusza standardów facebooka

Użytkownik portalu Facebook opublikował na swoim profilu zdjęcie polskiej flagi, która jest przez niego deptana brudnymi butami. Fotografia oburzyła internautów, m.in. użytkowników serwisu Wykop, którzy nagłośnili całą sprawę.

Zdjęcie zostało zgłoszone do administracji Facebooka. Portal uznał jednak, że fotografia „nie narusza jego standardów społeczności”.

„Dziękujemy za powiadomienie nas o tym. Przejrzeliśmy zdjęcie i, mimo że nie narusza ono naszych standardów społeczności, wysłanie zgłoszenia było słuszną decyzją. Nikt nie powinien czuć się prześladowany ani nękany na Facebooku i jest nam przykro, że spotkało to Ciebie” – napisał Facebook. Reakcja portalu oburzyła znaczną część użytkowników Wykopu. „Jakby tam była flaga Izraela, to już antyterroryści taranem pukaliby do drzwi zainteresowanego”, „grunt to podwójne standardy”, „jeżeli to zdjęcie nie narusza waszych standardów, to strach pomyśleć jakie wy standardy macie” – to tylko niektóre z komentarzy internautów.

Warto przy tej sprawie podkreślić, że art. 137. Kodeksu karnego zakłada, że „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Nie jest to pierwszy przypadek kontrowersyjnego zachowania administratorów facebooka. Przypomnieć trzeba też, że najczęściej blokowani są na tym portalu społecznościowym ludzie o prawicowych poglądach.

TZW/Tvp.info, Fronda.pl